Soru sor

Burç Uyumu

Burcunuzu ve onun burcunu seçerek, birbirinizle olan ilişki, hayat ve arkadaşlık uyumunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

Koç Burcu
Yengeç Burcu

Astroloji Hakkında

Astroloji hem sanat hem de bilim olarak kabul edilir. Astroloji sanattır çünkü farklı yönleri bir araya getirmek ve bireyin karakter özellikleri hakkında bir fikir oluşturmak için yoruma ihtiyaç vardır. Bununla birlikte, astrolojinin matematiksel kısmı da bir bilim olarak kabul edilir çünkü astronomi ve matematik anlayışını gerektirir.

Sixtus IV, bir burç çizen ve yorumlayan ilk Katolik papaydı, Leo X ve Paul III tavsiye için her zaman astrologlara güvenirken, II. Julius astrolojik olarak taç giyme tarihini seçti.

Burcunu Bul

Burcunu bulmak için doğum gününü ve ayını girebilirsin. Burç uyumunu ve burç yorumlarını okuyabilirsin

Zodyak Burçları, Astrolojik İşaretlerin Anlamları ve Karakteristik Özellikleri

12 adet Zodyak Burcu vardır ve her burcun kendine ait güçlü ve zayıf yanları, arzuları, kişisel özellikleri ve hayata ve hayatındaki insanlara karşı bir tutumu vardır.

Kişi doğduğu anda güneş sistemimizdeki gezegenlerin konumunu, Güneş ve Ay’ın tutulma durumunu analiz etmek astroloji sayesinde o kişinin hayatına kısaca göz atma , temel karakteristik özelliklerini , tercihlerini ve kusurlarını analiz etme fırsatı sunar.

Sizin için burcunuzun ne olduğunu bulmayı kolaylaştırdık.

Aynı zamanda, burcunuzun karakter özelliklerinin tamamını ve burcunuzun diğer burçlarla olan uyumunu da inceleme fırsatı sunduk.

Burcunuzu, burç tarihleri listesinden seçerek, burcunuzun karakteri hakkında her şeyi keşfetmiş olacaksınız. Burcunuzun tarihi, hakkındaki mitler, genel karakteristik özellikleri ve aşk uyumu bunlardan sadece birkaçı.

12 burç olduğunu söylemiştik. Bu burçların her biri 4 element grubundan birinin üyesidir. Hava, Ateş, Su ve Toprak. Hava, ateş, su ve toprak. Bu elementler her birimizin içinde hareket eden özel bir tür enerjiyi temsil eder. Burçların karakteristik yapıları bu dört elementin enerjilerine göre şekillenir.

Astroloji, bu enerjileri olumlu yönlere odaklamamıza ve potansiyelimizi ve olumlu özelliklerimizi daha iyi anlamamıza ve olumsuz olan bakış açılarıyla başa çıkmamıza yardımcı olmayı amaçlar.

Bu dört element, astrolojik işaretlerle ilgili benzersiz kişilik türlerini tanımlamamıza yardımcı olur. Dört burç elementi, temel karakter özellikleri, duygular, davranışlar ve düşünceler üzerinde derin bir etkiye sahiptir.

Su Burçları

Su burçları son derece duygusal ve son derece hassas burçlardır. Sezgileri güçlüdür ve okyanusun kendisi kadar gizemli olabilirler. Su burçları derin sohbetleri ve samimi olmayı çok sever. Genelde her şeyi açıkça yapamazlar çekinirler. Konu sevdikleri olduğunda ise onları her zaman desteklerler. Su burçları: Yengeç, Akrep ve Balık

Ateş Burçları

Ateş burçları, tutkulu, hareketli ve ani gelişen davranışlar sergilerler. Çabucak sinirlenirler ama aynı zamanda kolayca affederler. Ateş burçlarını bitmek tükenmek bilmeyen enerjiye sahip maceraperestlere benzetebiliriz. Fiziksel olarak çok güçlüdürler ve genelde başkalarına ilham kaynağı olurlar. Ateş burçları zeki, kendinin farkında olan, yaratıcı ve idealist insanlardır. Her zaman harekete geçmeye hazır tetikte beklerler. Ateş Burçları: Koç, Aslan ve Yay.

Toprak Burçları

Toprak grubu burçları tabiri caizse "topraklanmıştır" ve bizi yeryüzüne indirenlerdir. Çoğunlukla muhafazakâr ve gerçekçidirler, ancak aynı zamanda çok duygusal da olabilirler. Maddiyata ve materyalist geçekliğe çok bağlıdırlar. Pratik, sadık ve istikrarlıdırlar ve zor zamanlarda sevdiklerinin yanında olurlar. Toprak Burçları: Boğa, Başak ve Oğlak

Hava Burçları

Hava burçları, rasyonel ve sosyaldir. Diğer insanlarla iletişim kurmaya bayılırlar. Düşünmeyi severler, entelektüeldirler aynı zamanda iletişim becerileri gelişmiş analitik düşünebilen insanlardır. Felsefi tartışmaları, arkadaş buluşmalarını toplu halde bulunan ortamları severler. Tavsiye vermekten hoşlanırlar ama genelde bu tavsiyeler çok yüzeysel olur. Hava Burçları: İkizler, Terazi ve Kova

Uyumluluk ve Aşk Tablosu

Astrolojide uyumsuz burç diye bir şey yoktur. Bazı burç ikilileri diğerlerine göre daha fazla veyahut daha az uyumlu olabilir.

Burçları uyumlu olan iki kişi genellikle kolay anlaşırlar çünkü genelde frekansları uyuşur. Burçları uyumsuz olan iki kişinin uyumlu ve mutlu bir ilişki yaşaması için ise biraz sabır ve anlayış gerekir.

Bildiğimiz gibi tüm burçlar 4 element grubundan birinin üyesidir.

Ateş: Koç, Aslan, Yay

Toprak: Boğa, Başak, Oğlak

Hava: İkizler, Terazi, Kova

Su: Yengeç, Akrep, Balık

Aynı elementin burçları doğal olarak uyumludur çünkü birbirlerini çok iyi anlayabilirler. Ayrıca hava burçları ateş burçlarıyla çok iyi anlaşır ve su burçları toprak burçlarıyla iyi anlaşır. En güçlü çekim zıt elementlerde beklenir ve ilişki potansiyelleri çok yüksektir.

Sinastri yani Astrolojik Uyum burçlar arasındaki aşkın gücünü belirlemek için iki doğum haritasının karşılaştırıldığı bir astroloji dalıdır.

Sinastri veya İlişki falı partnerlerin ilişkilerindeki zayıf ve güçlü yönleri keşfetmesi için çok kullanışlı bir araçtır. Burçları karşılaştırırken partneriniz hakkında genel bir bilgi edinmek ve karakterini tanımak ilişkinizi sağlamlaştıracaktır.

Çin Astrolojisi Açıklaması
Çin Astrolojisi

Çin astrolojisi geleneksel astronomiye dayanır. Çin astrolojisi Han Hanedanlığı dönemindeki astrolojik çalışmaların gelişmesiyle ortaya çıkmıştır. Çin Burçları, dünyadaki bilinen en eski burç sistemlerinden biridir ve belirli bir yılı temsil eden on iki hayvandan oluşur.

Çin astrolojisine göre, bir kişinin doğum yılı bu hayvanlardan biri ile temsil edilir. : Sıçan, Öküz, Kaplan, Tavşan, Ejderha, Yılan, At, Koyun, Maymun, Horoz, Köpek ve Domuz. Çin astrolojisinin de beş elementi vardır: su, tahta, ateş, toprak ve metal. Çin astrolojisine göre, bir kişinin kaderi, gezegenlerin konumu ve kişinin doğum anındaki Güneş ve Ay'ın konumları ile belirlenebilir. Çinliler, doğum yılımızın tutumumuzu ve potansiyelimizi belirleyebileceğine ve doğduğu yıldaki hayvanın belirli sembolizmi olduğuna ve belirli bir davranışı temsil ettiğine inanıyor.

Hint Astrolojisi (Vedik) Açıklaması
Hint Astrolojisi (Vedik)

Jyotisha yani Hint astrolojisi veya daha yakın zamanda Vedik astrolojisi olarak da bilinen geleneksel Hint astroloji ve astronomi sistemidir.

Vedik Astrolojisi burçlar yorumları üç ana dal altında incelenir. Hint Astronomisi , Dünyevi Astroloji ve Tahmine Dayalı Astroloji

Vedik Astrolojisi karakterimizi ortaya çıkartır geleceğimize rehberlik eder ve bizimle en uyumlu burçları bize gösterir. Vedik Astrolojinin bize verdiği en iyi araçlar Ay ve Nakshatras Takım Yıldızlarıdır.

Maya Astrolojisi Açıklaması
Maya Astrolojisi

Maya astrolojisi maya takvimini temel alır ve en ileri görüşlü astrolojilerden biridir. Maya takvimi Tzolkin, evrenin manevi enerjisi ve yaratılışın evrimini temel alır. Tzolkin takvimine göre bir yıl 260 gündür. Takvimde 20 Burç ve 13 galaktik sayı vardır.

Eski Mayalar, hayatta barış ve uyuma sahip olmak için, kendinizi bu evrensel enerjiyle birlikte anlamanızı ve onunla kendinize yön vermeniz gerektiğine inanıyorlardı.