Soru sor
Aslan Burcu | 23 Temmuz 2020 - 22 Ağustos 2020

Aslan Burcu Özellikleri

23 Temmuz - 22 Ağustos

Astroloji - Aslan Burcu Hakkında Bilgiler

 • Tarihi Aralığı: 23 Temmuz - 22 Ağustos
 • Renk(leri): Altın, Sarı, Turuncu
 • Günü: Pazar
 • Şanslı Sayıları: 1, 3, 10, 19
 • En Uyumlu Burçlar: Kova, İkizler

Aslan Burcu Kişilik Özellikleri

Güçlü Yönler: Yaratıcı, tutkulu, cömert, sıcak yürekli, neşeli, esprili


Zayıf Yönler: Kibirli, inatçı, bencil, tembel, esnek olmayan


Aslanın sevdiği aktiviteler: Tiyatro, tatil yapmak, beğenilmek, pahalı şeyler, parlak renkler, arkadaşlarla eğlence


Aslanın sevmediği şeyler: Göz ardı edilmek, zor bir gerçekle yüzleşmek, bir kral ya da kraliçe gibi muamele görmemek.


Aslan burcunda doğan insanlar, doğuştan liderlerdir. Dramatik, yaratıcı, kendine güvenen, baskın ve direnmeleri son derece zor, üstlendikleri hayatın herhangi bir alanında istedikleri her şeyi başarabilirler. Bir Aslan'ın ve "orman kralı" statüsünün belirli bir gücü vardır. Aslan burcunun çoğu zaman cömert ve sadık oldukları için birçok arkadaşı vardır. Kendine güvenen ve çekici olan bu, farklı insan gruplarını birleştirebilen ve onları ortak bir amaca doğru yönlendirebilen bir Güneş burcudur ve sağlıklı mizah anlayışları diğer insanlarla işbirliğini daha da kolaylaştırır.


Aslan, tıpkı Koç ve Yay gibi Ateş elementine aittir. Bu onları sıcak kalpli, hayata aşık, gülmeye ve iyi vakit geçirmeye yönlendirir. En zor sorunları bile çözmek için zihinlerini kullanabilen, çeşitli karmaşık durumları çözmek için kolayca inisiyatif alacaklardır. Güneş tarafından yönetilen Leo, gökyüzündeki bu ateşli varlığa hem kelimenin tam anlamıyla hem de mecazi anlamda tapıyor. Öz farkındalık arayışı içindedirler ve egoları sürekli büyümektedir. Arzularının ve kişiliklerinin farkında olarak, ihtiyaç duydukları her şeyi kolayca isteyebilirler, ancak kişisel kazanç veya statü peşinde koşan diğer insanların ihtiyaçlarını da kolaylıkla farkında olmadan ihmal edebilirler. Bir Aslan temsilcisi, başarılarına ve diğer insanların onları görme şekline çok düşkün ve bağlı olduğunda, kolay bir hedef haline gelir ve indirilmeye hazırdırlar.


Aslan - Mağaradaki Aslan Aslan'ın hikayesi her zaman cesaretten bahseder. Bu korkusuz ve meydan okuması, incitmesi veya yok etmesi imkansız bir karakterdir; tek zayıf yönleri, karşılaştıkları kişilere karşı korku ve saldırganlıklarıdır. Bir mağarada yaşayan Aslan'ın her zaman güvenli sığınacak bir yere ihtiyacı vardır, yuva kurar ve zor zamanlarda rahat eder. Ancak, orada asla uzun süre kalmamalılar. Başları yüksekte, başkalarıyla haysiyet ve saygıyla yüzleşmek zorundadırlar; yönettikleri ormanda cesurca yürürken asla yollarından şaşmazlar.Aslan Burcu Aşk Ve Cinsel Hayatı

Bu Ateş burcu tutkulu ve samimidir ve bu burcu temsil edenler duygularını kolaylıkla ve açıklıkla gösterirler. Aşık olduklarında, sevdiklerine karşı eğlenceli, sadık, saygılı ve çok cömert olurlar. Herhangi bir ilişkide lider rolünü üstlenecekler ve bağımsızlık ve inisiyatif ihtiyaçlarına kuvvetle güvenecekler. Bu, zaman zaman partnerleri için yorucu olabilir, özellikle de kendi iradelerini empoze etmeye ve ilk etapta kendilerinin olmayan şeyleri organize etmeye başlarlarsa. Her Aslan'ın kendisinin farkında, makul ve kendileriyle aynı entelektüel düzeyde olan bir partnere ihtiyacı vardır. Partnerleri de kendilerini ifade etmekte ve kendileri için savaşmakta özgür hissetmelidir.

Her Aslan'ın cinsel hayatı bir macera, eğlenceli ve çok enerjiktir. Bu, cinsellik ve aşk arasındaki sınırları net bir şekilde anlayan, ancak cinsel yaşamının kalitesinde yakınlık ve duygusal bağın ne kadar önemli olduğunu göremeyebilecek kişilerdir. Her Aslan'ın, anlamlı bir ilişkide gerçek tatmini bulmak için farkındalıklarıyla savaşacak ve hassas, bilinçaltı özüne ulaşacak bir partnere ihtiyacı vardır. 


Aslan Burcu Arkadaşları Ve Aile

Arkadaşlar - Aslan cömert, sadık ve gerçekten sadık bir arkadaştır, belirli bir haysiyetle ve bireysel değerlere bağlılıkla doğar. Başkalarına yardım etme ihtiyacıyla doğarlar, çok zamanını ve enerjisini alsa bile bunu yapacaklardır. Güçlü ve güvenilir olan bu birey, hemen hemen herkese hitap etme yeteneğine sahiptir ve içlerindeki en iyiyi ortaya çıkaran insanlarla kutlamalara ve farklı etkinliklere ev sahipliği yapacak enerjiye sahiptir. Başkalarıyla olan etkileşimleri onlara ihtiyaç duydukları öz saygı ve farkındalık duygusunu verdiği için nadiren yalnızdırlar, ancak gittikleri her yere ayak uydurabilen ve taşıdıkları yüksek enerjiyi takip edebilen arkadaşlar bulmakta zorluk çekebilirler.


Aile - Aile meseleleri, aslan burcunun, sabah uyandığında veya gece yatağa uzandığında düşüneceği ilk şey olmayacaktır. Çoğunlukla kendilerine dönüktürler, mümkün olan en kısa sürede bağımsız olma eğilimindeler. Yine de, bir Aslan sevdiklerini korumak, atalarından ve iyi ve kötü zamanlardaki köklerinden gurur duymak için her şeyi yapacaktır.


Aslan Burcu Kariyer Ve Para

Aslanlar son derece enerjiktir ve istihdam ihtiyaçları ne olursa olsun her zaman meşgul olma eğilimindedir. Hırslı, yaratıcı ve iyimserler ve işlerine adadıklarında her şeyi doğru yapacaklar. Kendilerini içinde bulabilecekleri olası en iyi durum, kendi patronları olmak veya başkalarını üstlerinden olabildiğince az kontrolle yönetmektir. Oyunculuk ve eğlence gibi sanatsal yeteneğin açık ifadesine izin veren işler, Aslan burcu için idealdir. Yönetim, eğitim ve politikanın yanı sıra onları doğal olarak kendilerine uyan bir liderlik konumuna getiren her şey de onlara uygun olacaktır.

Aslanlar, modern ve modaya uygun şeylerle çevrili olmayı severler ve para onlar için önemli olsa da, parayı diğer burç burçlarından daha az sorumlu bir şekilde harcarlar. Son derece cömert, birçok arkadaşa maddi yardım sağlayıp kötü zamanlarda onları destekleyebilirler. Bu her zaman akıllıca olmamakla birlikte, her zaman kendilerini iyi hissetmelerini sağlar.


Aslan Burcu Erkeği Romantik Anlamda Nasıl Etkilenir

Bir Aslan erkeği, yakın ilişkilerinde bir kral gibi muamele görmek ister ve bu onların narsisistik özellikleri değil, derin öz saygısı olan tüm insanların hissetmesi gereken gerçek bir iç ihtiyaçtır. Onunla planlar her zaman büyük ve dramatiktir. Bu burca mensup olanlar, aşık olduklarında birçok hediye veren, çoğu zaman pahalı ve çabasının gösteren bir erkektir. Onunla kalmak isteyen herhangi bir partner, kraliyet muamelesine layık olduğunu ve yeterince geri vermeye hazır olduğunu kanıtlamalıdır. Bir Aslan erkeği iltifatları sevecektir ve kendinden emin görünmesine rağmen sevdiklerinin yanında kendini güvende hissetmeye başlamak için çok övgüye ihtiyacı vardır.

Ne kadar romantik ve tutkulu olsa da, bu adam nadiren görünüşüyle ​​"iyi gitmeyen" veya dış dünyadaki belirli grupların gözünde onu iyi göstermeyen bir kadını seçecektir. Her zaman av peşinde olan ve aşk hayatı ebedi bir bekarın rolünü kolayca aldığı bilinmektedir. Kendini ilgi odağı haline getirecek ve partneri bir dizi hayranla rekabet edebilecek, ancak sevdiği şekilde hayran olunduğu sürece ilişkileri tehlikede değildir. Doğru muamele gördüğünde, sonsuza dek orada kalacaktır.


Aslan Burcu Kadını Romantik Anlamda Nasıl Etkilenir

Aslan kadınları çok sıcak kalplidirler ve sevilme, takdir edilme arzusundan etkilenirler ve Aslan burcu altında doğan tüm insanlar gibi, ilgi odağı olmayı severler. Onu baştan çıkarmak için ona iyi davranmalı, ona saygı duymalı, iltifat etmeli ve onu hak ettiği lüks bir yaşam tarzını yaşamaya uygun görmelisiniz. Romantik partnerleri takdir eder ve sevdiği kişiye aynı kraliyet muamelesini yaparak birinin dünyasının merkezi olmasını bekler. Bir Aslan burcu kadınla çıkmak, kusurlarının kabul edilmesini ve niteliklerine hayranlık duymayı gerektirir. Aşk için rekabet etmekten hoşlanmazlar ve eşinin hayatındaki rolü konusunda netlik isterler.

Güneş Aslan burcunda doğan bir kadın, her zaman bir tiyatroya, bir sanat müzesine veya şık bir restorana gitmekten keyif alacaktır. Çiçekler ve hediyelerle yıkanmak ister, ancak eşinin pahalı bir rutini yerine görkemli sevgi gösterilerini daha çok tercih eder. Biraz otoriter olabilir ve kendi hayatının kontrolünü elinde tutması gerekir. Eğer partneri onu olduğu kadar değerli ve kraliçe gibi hissettiriyorsa, kalbinde sonsuz bir sıcaklık, özen ve karşılık vermesi gereken ilgi vardır.


Burç Uyumu

Burcunuzu ve onun burcunu seçerek, birbirinizle olan ilişki, hayat ve arkadaşlık uyumunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

Koç Burcu
Yengeç Burcu

Aslan Burcu Astrolojik Bilgiler

 • Aslan Burcu - kişisel özellikleri, karakteri, tarihler ve astrolojik burç bilgileri
 • Aslan Erkeği - Hakkında bilgiler ve içyüzünü anlama
 • Aslan Kadını - Hakkında bilgiler ve içyüzünü anlama
 • Aslan Uyumluluğu - aşk, ilişkiler ve yaşamdaki diğer astrolojik burçlat ile uyumluluğu.
 • Aslan Tarihi - tarihi ve arkasındaki hikayeler
 • Aslan Sembolü - fotoğrafları ve yönetici gezegeni hakkında yorumlar.

Astroloji Hakkında

Astroloji hem sanat hem de bilim olarak kabul edilir. Astroloji sanattır çünkü farklı yönleri bir araya getirmek ve bireyin karakter özellikleri hakkında bir fikir oluşturmak için yoruma ihtiyaç vardır. Bununla birlikte, astrolojinin matematiksel kısmı da bir bilim olarak kabul edilir çünkü astronomi ve matematik anlayışını gerektirir.

Sixtus IV, bir burç çizen ve yorumlayan ilk Katolik papaydı, Leo X ve Paul III tavsiye için her zaman astrologlara güvenirken, II. Julius astrolojik olarak taç giyme tarihini seçti.