Soru sor
Aslan Burcu | 23 Temmuz 2020 - 22 Ağustos 2020

Aslan Burcu Sembolü

23 Temmuz - 22 Ağustos

Astroloji - Aslan Burcu Sembolü Hakkında Bilgiler

Aslan Burcu Sembolü


Aslan sembolü genellikle çember boyunca sunulan başı ve takip edilecek kuyruğu olan gövdesi olan bir aslanın basitleştirilmiş bir görüntüsü olarak görülür. Bu, kuyruğuna bir vurgu yapar ve tüm kuyruklar geçmişten ve hala ödemek zorunda olduğumuz borçlardan bahseder. Leo'nun bizi geçmiş yaşamlarımızda temsil ettiği düşünüldüğünde bu ilginç bir gözlem. Aslan sembolü aslında, Yunanca “aslan” anlamına gelen Leon kelimesinin ilk harfi olan Yunanca “lambda” harfinin bir yazı biçimidir.

Aslan Burcu Yönetici Gezegeni ve Sembolü

Aslan burcu gökyüzünün hükümdarı - Güneş tarafından yönetilir. Tüm güneş sistemimizin% 99'unu barındırır ve onu uzak bir gök cismi olarak görmemize rağmen dış küresinin içindeyiz. Bu, aramızdaki herhangi bir kültür, tarih veya astrolojik yaklaşımdaki öneminden bahseder. Gezegenler tanrılar ve rolleriyle ilgili olsa da, Güneş, sanki hiç önemli değilmiş gibi aslan aracılığıyla mitlerden birine bağlanmış gibi görünüyor. Gerçek şu ki, Güneş insanlığın onu etiketlemesi, büyük harfle yazması ya da hayatın kendisinden farklı bir şey olarak anlaması için çok önemlidir. Bizi en saf ışık formumuzla temsil ederken Güneş'in etkisini nasıl açıklayabiliriz?


Bu semboldeki en önemli şeyin merkezdeki nokta olduğunun çoğu kez farkına varmayız. Hepimizin birbirimizle ve Evren ile bir olduğu noktayı, nihai Birliği sembolize eder. Bu sembol, hiyeroglif yazı sisteminde Güneş veya tanrı Ra'nın eski bir Mısır işaretidir. Tarihinde bu sembol, altının simya sembolü olarak ve onunla birlikte her türlü mükemmellik için kullanılmıştır. Sembolün kendisi, potansiyel tohumunu çevreleyen bir daire aracılığıyla temsil edilen ruhu belirtir.

Burç Uyumu

Burcunuzu ve onun burcunu seçerek, birbirinizle olan ilişki, hayat ve arkadaşlık uyumunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

Koç Burcu
Yengeç Burcu

Aslan Burcu Astrolojik Bilgiler

  • Aslan Burcu - kişisel özellikleri, karakteri, tarihler ve astrolojik burç bilgileri
  • Aslan Erkeği - Hakkında bilgiler ve içyüzünü anlama
  • Aslan Kadını - Hakkında bilgiler ve içyüzünü anlama
  • Aslan Uyumluluğu - aşk, ilişkiler ve yaşamdaki diğer astrolojik burçlat ile uyumluluğu.
  • Aslan Tarihi - tarihi ve arkasındaki hikayeler
  • Aslan Sembolü - fotoğrafları ve yönetici gezegeni hakkında yorumlar.

Astroloji Hakkında

Astroloji hem sanat hem de bilim olarak kabul edilir. Astroloji sanattır çünkü farklı yönleri bir araya getirmek ve bireyin karakter özellikleri hakkında bir fikir oluşturmak için yoruma ihtiyaç vardır. Bununla birlikte, astrolojinin matematiksel kısmı da bir bilim olarak kabul edilir çünkü astronomi ve matematik anlayışını gerektirir.

Sixtus IV, bir burç çizen ve yorumlayan ilk Katolik papaydı, Leo X ve Paul III tavsiye için her zaman astrologlara güvenirken, II. Julius astrolojik olarak taç giyme tarihini seçti.