Soru sor
Aslan Burcu | 23 Temmuz 2020 - 22 Ağustos 2020

Aslan Burcunun Tarihi

23 Temmuz - 22 Ağustos

Astroloji - Zodyak

Aslan burcu, Aslan (Leo) takımyıldızı ile bütünüyle uyuşmaz ve Zodyak'ta, çemberin beşinci 30 derecesinde bulunarak Yengeç ve Başak burçları arasında yer alır. Aslan, Yengeç burcunda henüz başlamış olan yazın hemen arkasından gelen sabit bir burçtur ve ardından sonbaharın geleceğine dair bir belirti olmadan, sıcak, güneşli, durağan ve değişmeyen bir yazı temsil eder.


Aslan, Mezopotamyalılarda ilk kez M.Ö. 4000 gibi erken bir tarihte belgelenen en eski tanınmış takımyıldızlardan biridir. Babilliler bu takımyıldızına UR.GU.LA yani, büyük aslan adını vermişti. Bu takımyıldızının en parlak yıldızı Regulus, “aslanın göğsünde duran yıldız” veya “kral yıldızı” olarak bilinmekteydi. Aslan takımyıldızı da Persler tarafından Ser veya Shir, Türkler tarafından Artan, Suriyeliler tarafından Aryo, Yahudiler tarafından Arye ve Hintliler tarafından Simha olarak adlandırıldı, bunların hepsi “aslan” anlamına gelmekteydi. Eski Mısırlılar Aslan takımyıldızına büyük saygı duyuyorlardı, çünkü Nil nehrinin yıllık taşkınında Güneş onun önünde parlıyordu.


Bu takımyıldızı Regulus adında kuzeyin koruyucusu ve dört kraliyet yıldızından biri olan türünün en iyisi bir yıldıza sahiptir ve bu takımyıldızı gerçekten de bir aslanı andırır ve Regulus'un parlaklığı ve Büyük Ayı’nın da ona işaret etmesi, gece gökyüzünde Aslan’ı bulmamızı kolaylaştırır. Burç Uyumu

Burcunuzu ve onun burcunu seçerek, birbirinizle olan ilişki, hayat ve arkadaşlık uyumunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

Koç Burcu
Yengeç Burcu

Aslan Burcu Astrolojik Bilgiler

  • Aslan Burcu - kişisel özellikleri, karakteri, tarihler ve astrolojik burç bilgileri
  • Aslan Erkeği - Hakkında bilgiler ve içyüzünü anlama
  • Aslan Kadını - Hakkında bilgiler ve içyüzünü anlama
  • Aslan Uyumluluğu - aşk, ilişkiler ve yaşamdaki diğer astrolojik burçlat ile uyumluluğu.
  • Aslan Tarihi - tarihi ve arkasındaki hikayeler
  • Aslan Sembolü - fotoğrafları ve yönetici gezegeni hakkında yorumlar.

Astroloji Hakkında

Astroloji hem sanat hem de bilim olarak kabul edilir. Astroloji sanattır çünkü farklı yönleri bir araya getirmek ve bireyin karakter özellikleri hakkında bir fikir oluşturmak için yoruma ihtiyaç vardır. Bununla birlikte, astrolojinin matematiksel kısmı da bir bilim olarak kabul edilir çünkü astronomi ve matematik anlayışını gerektirir.

Sixtus IV, bir burç çizen ve yorumlayan ilk Katolik papaydı, Leo X ve Paul III tavsiye için her zaman astrologlara güvenirken, II. Julius astrolojik olarak taç giyme tarihini seçti.