Soru sor
Balık Burcu | 19 Şubat 2020 - 20 Mart 2020

Balık Burcu Özellikleri

19 Şubat - 20 Mart

Astroloji - Balık Burcu Hakkında Bilgiler

  • Tarihi Aralığı: 19 Şubat - 20 Mart
  • Renk(leri): Leylak rengi, Leylak, Mor, Menekşe, Deniz yeşili
  • Günü: Pazar
  • Şanslı Sayıları: 3, 9, 12, 15, 18, 24
  • En Uyumlu Burçlar: Kova, Başak

Balık Burcu Kişilik Özellikleri

Güçlü Yönler: Şefkatli, sanatsal, sezgisel, nazik, bilge


Zayıf Yönler: Aşırı güvenen, üzgün, gerçeklerden kaçma arzusu


Balık burcunun hoşlandığı şeyler: Yalnız olmak, uyumak, müzik, romantizm, görsel medya, yüzme, manevi temalar


Balıkların hoşlanmadığı şeyler: Her şeyi bilen insanlar, eleştirilen, geçmişin peşini bırakmayan, her türden zulüm


Balıklar çok arkadaş canlısıdır, bu yüzden genellikle kendilerini çok farklı insanlardan oluşan bir ortamda bulurlar. Balıklar özveridirler, bir şeyi geri almayı beklemeden her zaman başkalarına yardım etmeye isteklidirler.


Balık bir Su burcudur ve bu nedenle bu burç empati ve ifade edilen duygusal kapasite ile karakterizedir.


Yönetici gezegenleri Neptün'dür, bu nedenle Balıklar diğerlerinden daha sezgiseldir ve sanatsal yetenekleri vardır. Neptün müzikle bağlantılıdır, bu nedenle Balık hayatın ilk aşamalarında müzik tercihlerini ortaya çıkarır. Cömert, şefkatli, son derece sadık ve şefkatlidirler.


Balık burcunda doğan insanlar, yaşam döngüsüne dair sezgisel bir anlayışa sahiptir ve böylece diğer varlıklarla en iyi duygusal ilişkiyi kurarlar.


Balık doğumlu bilgelikleri ile bilinir, ancak Uranüs'ün etkisiyle Balıklar bazen dikkatleri çekmek için kurban rolünü üstlenebilir. Balıklar asla yargılayıcı değildir ve daima bağışlayıcıdır. Ayrıca tüm burçlar içinde en toleranslı burç oldukları bilinmektedir.


Balık Burcu Aşk Ve Cinsel Hayatı

Kalplerinin derinliklerinde, Balık doğumlular düzeltilemez romantiklerdir. Partnerlerine karşı çok sadık, nazik ve koşulsuz cömertlerdir. Balıklar, partnerleriyle gerçek bir bağ hissetme ihtiyacı duyan tutkulu sevgililerdir. Kısa süreli ilişkiler ve maceralar bu burçlara özgü değildir. Aşkta ve ilişkide, körü körüne sadık ve çok şefkatlidirler.


Balık Burcu Arkadaşları Ve Aile

Nazik ve şefkatli olan Balık, var olabilecek en iyi arkadaşlar olabilir. Aslında, sıklıkla arkadaşlarının ihtiyaçlarını kendi ihtiyaçlarının önüne koyarlar. Sadık, özverili, şefkatlidirler ve ailede veya arkadaşlar arasında ne zaman bir sorun olursa, çözmek için ellerinden geleni yapacaklardır. Son derece sezgisel olan Balık, bir şeylerin yanlış olup olmadığını, daha gerçekleşmeden önce bile hissedebilir. Balıklar ifade edicidir ve duygularını çevrelerindeki insanlara ifade etmekten çekinmezler. Başkalarının kendilerine olduğu gibi açık olmalarını beklerler. Sevdikleriyle iletişim onlar için çok önemlidir.


Balık Burcu Kariyer Ve Para

Sezgisel ve genellikle rüya gibi olan Balıklar, yaratıcı becerilerinin ön plana çıkacağı, hatta hayır işleri içinse daha iyi olacağı bir konumda kendilerini çok iyi hissederler. Balık burcuna uyan meslekler şunlardır: avukat, mimar, veteriner, müzisyen, sosyal hizmet uzmanı ve oyun tasarımcısı.


Başkalarının hayatlarında değişiklik yapma ihtiyacından esinlenerek, bu sınırların ötesine geçmek anlamına gelse bile yardım etmeye isteklidirler. Bu burç şefkatli, çalışkan, adanmış ve güvenilirdir. Balık burcu doğumlu kişiler, problem çözmede harika olabilir.


Balık çoğu zaman parayı fazla düşünmez. Genellikle hayallerine ve hedeflerine daha fazla odaklanırlar, ancak hedeflerine ulaşmak için yeterli para kazanmaya çalışırlar. Bu alanda, Balıkların iki tarafı olabilir - bir yandan çok az düşünerek çok para harcayacaklar, diğer yandan oldukça cimri hale gelebilirler. Yine de, sonunda, normal bir yaşam için her zaman yeterli para olacaktır.


Balık Burcu Erkeği Romantik Anlamda Nasıl Etkilenir

Balık erkeklerinin dünyasını romantizm yönetir. Balık burcunda doğan adam sevmek ve sevilmek için yaşar. Balık adamını baştan çıkarmanın en iyi yolu, ona tamamen açılmaktır.


Balıkların en iyi özelliklerinden bazıları duyarlılığı, şefkati ve nezaketidir. O, ne istediğini anlayacak ve sonra mümkün olduğunca sık sunacak nazik bir kişidir.


Her zaman başkalarına yardım etmenin yollarını arar ve tam olarak ne istediğinizi neredeyse siz yapmadan önce bilir. Memnun etme arzusu onu manipülasyona ve yalanlara açık hale getiriyor. Sizi memnun etmek için oyuncu hayal gücünü kullanabilir. Balık erkeği gülmeyi sever, bu yüzden sizi komik bulursa ve onun etrafında olmanın kolayını bulursanız, onu baştan çıkarmak için iyi bir yoldasınız demektir.


Dışarıdan sakin görünüyor, ama içinde farklı bir insan bulacaksınız çünkü Balık erkeği güçlü duygular arasında savaşırlar. Bu duyguları açması ve salıvermesi için onu cesaretlendirmelisiniz. Balıkların en büyük özelliklerinden biri, başkalarının duygularına uyum sağlama yeteneğidir. Yani, bir Balık erkeğiyle çıkıyorsanız, duygusal olarak tatmin edici bir ilişkiyi dört gözle bekleyebilirsiniz.


Balık Burcu Kadını Romantik Anlamda Nasıl Etkilenir

Balık kadınları nazik, hayalperest, şefkatli, özverili ve son derece hassas bireyler olarak bilinir. Balık burçları altında doğan kadını cezbetmek istiyorsanız romantik olmanız ve iyi bir mizah anlayışına sahip olmanız gerekir. İyi bir dinleyici olmak da önemlidir.


Balık kişiliği şefkatlidir ve koşulsuz sevgi doludur. Onun dikkatini çektiğinizde, size hemen açılacaktır. Balık kadınıyla cinsellik patlayıcı olacak ve yatak odasında onunla asla sıkılmayacaksınız.


Balık burcunda doğan kadın, ruhsal şeyler ve doğaüstü şeyler hakkında canlı tartışmalardan hoşlanır. Sezgiseldir ve aradığınız tek şeyin sadece cinsellik olup olmadığını çabucak anlayacaktır. Saygılı davranılmak istiyor ve ilk birkaç buluşmada onu asla tam olarak baştan çıkaramayacaksınız. Dürüst olursanız ve ona açılırsanız, hemen sizinle daha fazla bağlantı kuracaktır.


Balık kadını doğası gereği çok hassastır, bu yüzden affetmek ve unutmak için hızlı değildir. Geçmişte kalbi yaralandıysa, yeni bir romantik ilişki düşüncesine yeniden açılmakta zorlanacaktır.


Burç Uyumu

Burcunuzu ve onun burcunu seçerek, birbirinizle olan ilişki, hayat ve arkadaşlık uyumunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

Koç Burcu
Yengeç Burcu

Balık Burcu Astrolojik Bilgiler

Astroloji Hakkında

Astroloji hem sanat hem de bilim olarak kabul edilir. Astroloji sanattır çünkü farklı yönleri bir araya getirmek ve bireyin karakter özellikleri hakkında bir fikir oluşturmak için yoruma ihtiyaç vardır. Bununla birlikte, astrolojinin matematiksel kısmı da bir bilim olarak kabul edilir çünkü astronomi ve matematik anlayışını gerektirir.

Sixtus IV, bir burç çizen ve yorumlayan ilk Katolik papaydı, Leo X ve Paul III tavsiye için her zaman astrologlara güvenirken, II. Julius astrolojik olarak taç giyme tarihini seçti.