Soru sor
Balık Burcu | 19 Şubat 2020 - 20 Mart 2020

Balık Burcu Kişilik Özellikleri

19 Şubat - 20 Mart

Astroloji - Zodyak

Güçlü Yönler: Şefkatli, sanatsal, sezgisel, nazik, bilge


Zayıf Yönler: Aşırı güvenen, üzgün, gerçeklerden kaçma arzusu


Balık burcunun hoşlandığı şeyler: Yalnız olmak, uyumak, müzik, romantizm, görsel medya, yüzme, manevi temalar


Balıkların hoşlanmadığı şeyler: Her şeyi bilen insanlar, eleştirilen, geçmişin peşini bırakmayan, her türden zulüm


Balıklar çok arkadaş canlısıdır, bu yüzden genellikle kendilerini çok farklı insanlardan oluşan bir ortamda bulurlar. Balıklar özveridirler, bir şeyi geri almayı beklemeden her zaman başkalarına yardım etmeye isteklidirler.


Balık bir Su burcudur ve bu nedenle bu burç empati ve ifade edilen duygusal kapasite ile karakterizedir.


Yönetici gezegenleri Neptün'dür, bu nedenle Balıklar diğerlerinden daha sezgiseldir ve sanatsal yetenekleri vardır. Neptün müzikle bağlantılıdır, bu nedenle Balık hayatın ilk aşamalarında müzik tercihlerini ortaya çıkarır. Cömert, şefkatli, son derece sadık ve şefkatlidirler.


Balık burcunda doğan insanlar, yaşam döngüsüne dair sezgisel bir anlayışa sahiptir ve böylece diğer varlıklarla en iyi duygusal ilişkiyi kurarlar.


Balık doğumlu bilgelikleri ile bilinir, ancak Uranüs'ün etkisiyle Balıklar bazen dikkatleri çekmek için kurban rolünü üstlenebilir. Balıklar asla yargılayıcı değildir ve daima bağışlayıcıdır. Ayrıca tüm burçlar içinde en toleranslı burç oldukları bilinmektedir.


Burç Uyumu

Burcunuzu ve onun burcunu seçerek, birbirinizle olan ilişki, hayat ve arkadaşlık uyumunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

Koç Burcu
Yengeç Burcu

Balık Burcu Astrolojik Bilgiler

Astroloji Hakkında

Astroloji hem sanat hem de bilim olarak kabul edilir. Astroloji sanattır çünkü farklı yönleri bir araya getirmek ve bireyin karakter özellikleri hakkında bir fikir oluşturmak için yoruma ihtiyaç vardır. Bununla birlikte, astrolojinin matematiksel kısmı da bir bilim olarak kabul edilir çünkü astronomi ve matematik anlayışını gerektirir.

Sixtus IV, bir burç çizen ve yorumlayan ilk Katolik papaydı, Leo X ve Paul III tavsiye için her zaman astrologlara güvenirken, II. Julius astrolojik olarak taç giyme tarihini seçti.