Soru sor

Aşk, Yaşam, Cinsellik, İletişim, Arkadaşlık ve Güven Konularında Başak Burcu ile Kova Burcu Uyumluluğu.

Başak ve Kova

Başak ve Kova İlişkisinin Cinsel ve Yakın İlişki Uyumu

Bu hiçbir şekilde kolay bir cinsel ilişki değildir ve doğum haritaları tarafından güçlü bir destek sağlanmadıkça, Başak ve Kova nadiren birbirlerine cinsel bir ilişki başlatacak kadar çekici gelecektir. Doğaları birbirlerini desteklemekte çok zorlanır, ikisi de entelektüel ama tamamen farklı bir şekilde ve muhtemelen her şeyi kendi doğrultusunda düşünerek iyi bir cinsel ilişki şansını mahvedeceklerdir.


Kova onların kendiliğindenliklerine gerçekten bağlıdır, ancak "kendiliğindenlik" in gerçekten ne anlama geldiğini kim söyleyebilir? Konu seks olduğunda mantıklı ama yine de kendiliğinden mi? Kulağa garip geliyor, değil mi? Gerçek şu ki, ne zaman kendiliğinden davranacaklarını seçerler ve entelektüel güçleri onlara çoğu kez kendiliğindenlik imajı verir çünkü sonucu diğer "o kadar-kendiliğinden olmayan" insanlardan daha hızlı görülürler. Bu, cinsel yaşamlarını mahvedebilir, çünkü Başak bu insanlardan biridir ve genellikle cinsel bir ilişkiye başlamak için uzun uzun düşünür.


Aşırı düşünme, Kova burcu için gerçek bir engeldir, ancak bunu çok daha hızlı bir şekilde yaparlar ve Başak'ın analizini herhangi bir şekilde nadiren seksi bulurlar. Utangaç, düşünceli, hassas Başak, çıplak, tuhaf ve çoğu zaman çok hızlı Kova burcunu anlamakta güçlük çekecektir. Hiçbirinin ihtiyaç duyduklarından çok farklı biriyle seks hayatını inşa etmek için yeterli sabrı olmayacağı neredeyse kesindir.


%1

Başak ve Kova İlişkisinde Güven Uyumu

Rasyonel doğaları genellikle onları güvene dayalı bir ilişki içinde birbirine bağlar, çünkü ikisi de partnerlerine yalan söylemeyi ya da güvenmemeyi aptalca bulur. Başak, güven konusunda zor olsa da, Kova burcuyla birlikte, güven eksikliğinin hiçbir yere götürmeyeceği Başak için bile açıktır. Yine de, ilk temasları tutkulu ve güçlü olduğunda bile birbirlerinden uzaklaşmaları büyük bir şans, çünkü her ikisinin de farklı birine ihtiyacı olduğunu hissetmeye başlayabilirler. Karşılıklı güvenlerini sürdürmek istiyorlarsa, ilişkilerini taze tutmaları ve birbirlerini tam olarak oldukları gibi kabul etmeleri gerekir.


%50

Başak ve Kova İlişkisinde İletişim ve Zeka Uyumu

Başak Merkür tarafından yönetilir ve değişken bir niteliğe sahiptir, bu da ona değişken, hareketli ve uyarlanabilir doğayı verir. Kova burcunun çoğu durumda Merkür ile uğraşmakta hiçbir sorunu yoktur ve kesinlikle bu uyarlanabilir. Başak kalitesinden hoşlanacaktır. Sabit bir burç olarak, Kova burcu genellikle kendi yöntemlerine göre belirlenir ve Başak gibi mutluluklarını feda etmeye bu kadar istekli biri için bunun üstesinden gelmek zor olabilir. İletişimleri çoğunlukla iyi olmalı ve konuları benzer olmalıdır. Pek çok şeye ilgi duyacaklar ve genellikle benzer ayrıntılar konusunda heyecanlanacaklardır.


Bununla birlikte, onlar en farklı unsurlara aittirler - Dünya ve Hava. Bir Dünya burcu olarak Başak, çok yavaş, çok kapsamlı ve nadiren Kova burcunun fikirlerini onlarla paylaşma ihtiyacını hissetmesi için yeterince ilham verebilir. Öte yandan, Kova burcu partnerine gerçekçi görünmeyebilir ve hatta çılgınca gelebilir.


Başak ve Kova burcunun işlev görmesinin ve ilişkilerinden memnun olmasının en iyi yolu, birbirlerini yeterince ciddiye almaktır. Başak’ın ayrıntılara gösterdiği özenle, Kova’nın parlak zihninin hayata geçmesi için her türlü plan mümkündür. İletişimi karmaşık olabilir ve Kova'nın yaşadığı şefkat eksikliği bazen Başak'ı incitebilir, ancak yine de zihinlerini birleştirmek ve her şeyi yaratabilecek evrensel bir zeka oluşturmak için büyük bir fırsata sahiptirler.


%40

Başak ve Kova İlişkisinde Karşılıklı Duygu Uyumu

Kova'nın memnuniyetle sunduğu duygusal hızlılık, Başak'ın muhtemelen küçümseyeceği bir şey. Aşık olmaları durumunda, özgürlük ve rutin için sürekli bir mücadele vermek zorunda kalacaklardır. Başak, sağlığın ve günlük rutinimizin bir işaretidir ve temsilcileri genellikle her öğünlerine veya doktorlarıyla yaptıkları her muayeneye takıntılı olabilirler. Kova burcu çoğu durumda her ne pahasına olursa olsun doktorlardan uzak duracak ve Neptün'ü yücelttikleri gerçeği, onları Başak'ın tutabileceği tipik herhangi bir şeyden ziyade, çoğunlukla her türlü alternatif tıbba yönlendirecektir.


İlişkilerinin tüm duygusal dünyası, sorumsuz Kova burcu partnerleri ve karşılığında alabilecekleri minnettarlık eksikliği için endişelenerek Başak'a inebilir. Aslında, Kova burcuna genellikle bu şekilde bakılmasına gerek yoktur. Bu karmaşık bir duygusal ilişkidir çünkü Başak'ın endişesi Kova burcunun kişiliğini bozar ve en iyi niyetin zarar verici sonuçları olabilir.


Başak ve Kova burcunun ilişkisindeki en büyük sorun, ikisinin de büyük ölçüde rasyonel zihinlerine güvenmeleridir. Bu, baştan çıkarmanın, sevginin ve doyumun neşesine yer bırakmaz ve genellikle her ikisinin de daha mutlu olabilmeleri için kendilerine daha fazla sıcaklık, yaşam veya duygu veren bir ortağa ihtiyaçları vardır.


%35

Başak ve Kova İlişkisinde Değerler

Başak ve Kova, en çok zekaya ve açık bir zihne değer verecektir. Bu, aynı insanları, eylemleri veya düşünceleri zeki bulacakları ve çevrelerindeki biri hakkında genellikle zıt fikirlere sahip olabilecekleri anlamına gelmez. Yine de, ilişkilerindeki diğer şeyler o kadar iyi değilse, entelektüel güçlerini geliştirmek için birbirlerini motive edebilirler ve bu varlığa tutunabilirler. Değer verdikleri diğer şeyler gerçekten benzer değildir ve Başak her zaman pratikliği seçerken, Kova bilinmeyeni ve o kadar da anlaşılmaz olmayan gerçekliği seçer.


%30

Başak ve Kova İlişkisinde Ortak Aktivite Uyumu

Harika bir zihne sahip herhangi bir sanatçının çalışmaları onları birbirine bağlayabilir ve benzer şovlara, galerilere ve oyunlara kolayca ilgi duyabilirler. Pek çok şeydeki zevkleri neredeyse aynı olabilir, çünkü Başak burcunun detaylarına gösterilen aynı özen, bazı insanları sanatlarında harika kılar ve Kova burcunu büyüleyen de budur. Bununla birlikte, Başak çok ihtiyatlı ve öngörülebilirdir ve çoğu zaman Kova burcunun çok heyecan verici, öngörülemeyen dünyasına sığmakta zorluk çekerler.


%25

Başak ve Kova Burcunun Uyum Özeti

Başak, Kova'nın kaçtığı her şeyi temsil edebilir - pratik, sağlık ve dünyevi şeyler hakkında endişeli, temizlik takıntılısı. Kova burcunun onlara ne kadar sorumsuz, kaotik ve gerçekçi görünmediğini hayal edin. En güçlü buluşma noktaları rasyonellikleri ve iletişimleridir ve bu, farklılıklarının yol açtığı birçok sorunun üstesinden gelmek için kullanılabilir. Ne yazık ki, çoğu durumda, cinsel olarak tatmin edici bir ilişkide kalmak bir yana, bir ilişkiyi başlatmak için yeterli kimyaya sahip olmayacaklardır.Birbirlerini ciddiye alırlarsa, büyük zihinleri birleştikçe birlikte inanılmaz şeyler yaratabilirler.


%30

Burç Uyumu

Burcunuzu ve onun burcunu seçerek, birbirinizle olan ilişki, hayat ve arkadaşlık uyumunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

Koç Burcu
Yengeç Burcu

Başak Burcu Astrolojik Bilgiler

Astroloji Hakkında

Astroloji hem sanat hem de bilim olarak kabul edilir. Astroloji sanattır çünkü farklı yönleri bir araya getirmek ve bireyin karakter özellikleri hakkında bir fikir oluşturmak için yoruma ihtiyaç vardır. Bununla birlikte, astrolojinin matematiksel kısmı da bir bilim olarak kabul edilir çünkü astronomi ve matematik anlayışını gerektirir.

Sixtus IV, bir burç çizen ve yorumlayan ilk Katolik papaydı, Leo X ve Paul III tavsiye için her zaman astrologlara güvenirken, II. Julius astrolojik olarak taç giyme tarihini seçti.