Soru sor

Aşk, Yaşam, Cinsellik, İletişim, Arkadaşlık ve Güven Konularında Başak Burcu ile Yengeç Burcu Uyumluluğu.

Başak ve Yengeç

Başak ve Yengeç İlişkisinin Cinsel ve Yakın İlişki Uyumu

Yengeç ve Başak bir araya geldiğinde, büyük ve ebedi bir aşk potansiyeli vardır. Keşke birbirlerinin dünyalarına girme fırsatı verirlerse, ilham verici bir kalp ve zihin teması haline gelme olasılıkları vardır.


Cinsel ilişkileri duygu üzerine bir ders gibi görünüyor. Başak burcu Venüs'ü düşüşüne getirir ve genel bir duygu eksikliğinden muzdariptir. Bu, analiz edilecek çok şeyi olan rasyonel bir işarettir ve nadiren ilk dürtüye veya kırılgan duygusal durumlarına neden olur. Seksten zevk almak ve hissetmek için gardlarını indirecek ve zihinlerini kapatacak kadar nasıl güvende hissedeceklerini öğrenecekler. Yengeç, birisinin duygularıyla temasa geçmekte nasıl sorun yaşayabileceğini gerçekten anlamıyor ve bu nedenle gerçekçi olmayan beklentilere sahip olabilir. Partnerlerini daha iyi anlamayı ve insanların ne kadar farklı olabileceğini fark ederek daha güçlü bir cinsel bağ kurmayı öğrenecekler.


%95

Başak ve Yengeç İlişkisinde Güven Uyumu

Birisi Başak'ın güvenini kazanmasına yardım edebiliyorsa, bu onların Yengeç ortağıdır. Yengeç temel bir burç olmasına rağmen, doğaları gereği istikrarlıdırlar, özellikle de yaptıkları duygusal kararlar söz konusu olduğunda. Sevgi dolu partneri olarak Başak'ı seçmişlerse, yalan söylemek veya aldatmak için hiçbir nedenleri olmayacaktır. Bu davranış, yalnızca ortak bir yaşam ve seçtikleri partnerle istedikleri sevgi dolu bir aile vizyonlarını tehlikeye atacaktır. Bu aynı zamanda, Yengeç’in Başak’a güvenmekle ilgili ilk sorunlarının olmamasının da bir nedenidir. İnançları şüphelerinden daha güçlüdür.


%99

Başak ve Yengeç İlişkisinde İletişim ve Zeka Uyumu

Bu, bir Yengeç ve Başak partneri için bir ilişkinin zor bir yanıdır. Yengeç'ten gelen sözlerin eksikliği, Başak'ın söylemek istediği her şeye kesinlikle yer açıyor, ancak Ay ve Merkür tarafından yönetilen burçlar, mantığa karşı basit bir duygu çatışmasına sahipler. Başak, Merkür'ün topraklanmış tarafını temsil etse de ve bu, Yengeç gibi biriyle iletişim kurmalarını çok daha kolay hale getirse de, hala kalplerinden ziyade akılcılığına biraz fazla yaslanıyorlar.


Ancak, bu iki gezegen de insan beynini yönetiyor - Merkür çekirdeği temsil ediyor ve geri kalanını Ay yönetiyor. Bu nedenle konuları ve entelektüel güçleri doğru bir şekilde ve takip edecek duyguları ile birleştiğinde, hiçbirinin bulunmadığı, keşfedilmemiş, yeni bir bölge bulurlar. Birbirlerinin karakterlerini tam olarak kabul ederlerse iletişimleri gerçekten ilham verici ve büyülü hale gelebilir.


%60

Başak ve Yengeç İlişkisinde Karşılıklı Duygu Uyumu

Başak'ın rasyonel tarafı, genel duygusal durumlarını çok düşük tutabilir. Yengeç duygularını açıkça ve hiçbir kısıtlama olmaksızın göstermeye başlarsa, Başak korkabilir ve herhangi bir duygunun gerçekten orada olup olmadığını belirlemek için her küçük şeyi analiz etmeye başlayabilir. Bir Yengeç için muhtemelen kendi duygularını rasyonelleştiren birinden daha büyük bir dönüş yoktur. Sanki onları insan ırkı içinde ayakta tutmak için verilen mücadele yeterli değilmiş gibi, şimdi onları kovan nevrotik bir partnerle uğraşmak zorundalar.


Başak'ın duygusal yanı, özellikle de Başak erkek ise, genellikle yüzünü göstermekten utanan, son derece kadınsı bir taraftır. Partnerlerine herhangi bir şekilde baskı altındaysa veya güvensizlik hissederlerse, bir şeyler hissetmeleri neredeyse imkansız hale gelir. Başak, yanlış kişiden ziyade doğru bir kitapla yalnız kalmayı tercih eder ve eğer anlamak ve buzun erimesini beklemek istiyorlarsa partnerinden çok sabır ve akılcılık gerekir. Yengeç bunu yapmayı başarırsa, her ikisinin birlikte çözülmesi gereken, karşılıklı veya bireysel olarak başka herhangi bir duygusal sorunu çözmemesi için hiçbir neden yoktur.


%65

Başak ve Yengeç İlişkisinde Değerler

Gerçekten işlevsel ve güzel bir ilişki kurarlarsa, birbirlerine değer verirler. Başak burcuna göre, onların Yengeç partneri, kendilerinden çok daha gerçekçi ve mantıklı görünecek ve Yengeç için, Başak partneri kalplerinde tanınmış bir yumuşak noktaya sahip olacak. Diğer şeyler birbirlerini bulduklarında çok da önemli olmayacak çünkü bu sevgiyi devam ettirmek için ikisinin de yapmayacağı bir taviz yok. Ancak, farklı değerleri, bir ilişkide bu noktaya gelmelerine engel teşkil edebilir. Zodyaktaki son derece duygusal ve en zeki burç olarak bunlardan biri aileye, sevgiye ve anlayışa, diğerine zekaya, detaylara ve sağlığına önem verir. Bir buluşma noktaları yokmuş gibi değil, ama her ikisi de inatla alışkanlıklarına ve fikirlerine sadık kalırlarsa, kolayca bulunamayacaktır.


%50

Başak ve Yengeç İlişkisinde Ortak Aktivite Uyumu

Başak değişken bir burç olmasına ve takip etmeleri oldukça zor olsalar da, Dünya elementine aittirler ve Yengeç partnerlerinin onlara katılmak isteyip istemediklerine karar vermelerini bekleyebileceklerdir. Bu genellikle birbiri olmadan idare edebilen iki kişinin ilişkisidir, bu nedenle diğer bazı işaretler kadar ortak faaliyetlerle bağlı olmayacaklardır. İçlerinden biri gerçekten güvensiz olmadığı sürece bir şey yapmak isterse, partneri aynı şeyi yapmak istemiyorsa bunu kişisel bir hakaret olarak kabul etmeyecektir. Birlikte geçirdikleri zaman için düzenlemeler yaptıkları için rasyonel uyumluluklarının gerçekten işe yarayacağı yer burasıdır.


Genellikle her ikisinin de kendilerini özel hissetmeleri için yeterli hareket ve romantizm olacaktır ve ilişkilerindeki asıl endişe kesinlikle bu değildir. Sonuçta, ikisi de seve seve sinemaya gider ve biraz patlamış mısır yer, bu yüzden ihtiyaçları çok farklı olsa bile her zaman birlikte yapabilecekleri bir şeyler vardır.

%90

Başak ve Yengeç Burcunun Uyum Özeti

Yengeç ve Başak harika bir bağlantıya sahip olabilir ve genellikle cinsel anlayışla bir araya getirilir. İlişkilerinin temel sorunu, duygusal Yengeç ile makul Başak arasındaki olası çatışmada yatmaktadır. Bunun üstesinden gelmeyi, birbirlerinin eksikliklerini kabul etmeyi ve hayatlarına biraz akılcılık ya da duygu katmayı öğrenmeyi başarırlarsa, çok uzun süre devam edecek ilham verici bir ilişki kurabilirler. Bir bakıma kalp zihni tamamladığı kadar birbirlerini tamamlarlar. Bir sevgi kıvılcımını paylaşırlarsa, birisinin mantıksız beklentileri veya birinin kapalı kalbi yüzünden mutluluk fırsatını kaçırmak utanç verici olur.


%77

Burç Uyumu

Burcunuzu ve onun burcunu seçerek, birbirinizle olan ilişki, hayat ve arkadaşlık uyumunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

Koç Burcu
Yengeç Burcu

Başak Burcu Astrolojik Bilgiler

Astroloji Hakkında

Astroloji hem sanat hem de bilim olarak kabul edilir. Astroloji sanattır çünkü farklı yönleri bir araya getirmek ve bireyin karakter özellikleri hakkında bir fikir oluşturmak için yoruma ihtiyaç vardır. Bununla birlikte, astrolojinin matematiksel kısmı da bir bilim olarak kabul edilir çünkü astronomi ve matematik anlayışını gerektirir.

Sixtus IV, bir burç çizen ve yorumlayan ilk Katolik papaydı, Leo X ve Paul III tavsiye için her zaman astrologlara güvenirken, II. Julius astrolojik olarak taç giyme tarihini seçti.