Soru sor

Aşk, Yaşam, Cinsellik, İletişim, Arkadaşlık ve Güven Konularında Boğa Burcu ile Kova Burcu Uyumluluğu.

Boğa ve Kova

Boğa ve Kova İlişkisinin Cinsel ve Yakın İlişki Uyumu

Boğa burcunun yavaş, yumuşak ve pürüzsüz doğası, Kova burcunun değişken ve alışılmadık doğasından gülünç bir şekilde rahatsız olacaktır. Çoğu durumda, birbirlerine çekici gelmezler ve duruma bağlı olarak birbirlerini sıkıcı veya çılgın olarak düşünürler. Bununla birlikte, olağandışı cinsel ilişki olasılığına açılırlarsa birbirlerine gerçekten yardımcı olabilirler.


Boğa'nın hassasiyeti bağımsız, uzak Kova burcu partnerine yansıtılırsa, yaratıcı ve motive edici tarafı uyanır ve Boğa'nın üretken nazik tarafına enerji ve hız verir. Yeterince saygı ve duyguyu paylaşsalar, birbirlerinden farklı olarak iki burcun sahip olabilecekleri cinsel yaşamı hayal edin.


Başlangıçta bir ilişkide farklı şeyler arıyor gibi göründükleri için nadiren bu kadar ileri gideceklerdir. Boğa, güvenli ve kırılmaz bir ortaklığa sahip olmak ister ve Kova, duygusal ilişkiler bir yana, bu dünyayla herhangi bir bağlılıktan kurtulmak ister. Bu farklılıkları düzeltmek ya da cinsel yaşamlarından uzak tutmak onlar için kolay değildir, çünkü birincil ihtiyaçlarını göz ardı ederek kendileri gibi hissetmeyeceklerdir.


%15

Boğa ve Kova İlişkisinde Güven Uyumu

Kova burcu partnerleri Boğa'yı bu kadar strese sokmasaydı, doğru ve dürüst olmaya karar verebilirlerdi. Kova, Boğa burcunun tavrını ve en azından yeterince iyi olmama korkularını gerçekten anlamaz. Suçluluk ve özeleştiri Boğa burcunun en zor özelliğidir. 


Kova burcundaki bir partnerde esneklik yok gibi görünüyor, ancak insanların farklılıklarına çok açık bir doğa gösterme eğilimindeler. İnce bir güven inşa etmek için Boğa'nın cesur olması ve söylediği her şeyin sonuçlarını düşünmeyi bırakması gerekirken, Kova burcunun dürüst tavrından vazgeçmesi ve Boğa burcunun varlığında nasıl hissettiği konusunda dikkatli olması gerekir.


%20

Boğa ve Kova İlişkisinde İletişim ve Zeka Uyumu

Dünya ve Hava unsurlarının bir teması olarak, konuşacak bir şey bulamayacakları kadar uzak olabilirler. Boğa burcu Uranüs'ü düşüşüne getiriyor ve Kova burcunun sahip olduğu tüm bu parlak fikirler, Boğa tarafından verilen gerçekliğin eleğinden geçiyor gibi görünüyor. Bu kendi başına bir sorun olmaz, ancak bazen dar görüşlü Boğa, maddi dünyanın gerçek olasılıklarını tam olarak görmez ve Kova burcundaki partnerlerini, hayallerinin nasıl olduğunu göremedikleri noktaya getirebilmeleri mümkündür.


Boğa, partnerinin uçma ihtiyacını anladığını gösterirse, hayal ettiklerini gerçekleştirmelerine gerçekten yardımcı olabilirler. Kova Boğa'yı nadiren konuşulacak bir kişi olarak, medeniyetimizin ilerlemesini engelleyen "küçük kasaba" tavrıyla yavaş ve sıkıcı bulduğu için bu pek sık olmaz.


Farklılıklarını uzlaştırmak zordur ve aşık olduklarında, her küçük şey büyük bir sorun haline gelebilir ve her ikisinin de ilişkiyi bitirmeyi düşünmesi için bir neden olabilir.Boğa beyaz çit istiyorsa, Kova yüksek katlı bir apartman dairesi istiyor. Boğa merhamet arzuluyorsa, Kova başkalarının fikirlerini önemsemez. Boğa yürüyerek gitmek isterse, Kova uçak bileti almak ister. Genel olarak, her ikisi de başkalarındaki nihai farkı anlamak için yeterli esnekliğe ve umursamadıkları şeyleri yapmak için yeterince açık olmadıkça, birbirleri için tam olarak yaratılmadıklarını görebilirler.


%10

Boğa ve Kova İlişkisinde Karşılıklı Duygu Uyumu

Kova burcunun Venüs'ün moralini yükselttiği için şanslılar, yoksa gerçekten bir şansları olmayacaktı. Boğa, yöneticilerini iyi bir bağlamda tanımadıkları için Kova burcuna nadiren aşık olur. Kova burcu olduğu gibi yeterince uzaktır ve diğer bazı burçların sunabileceği heyecan olmadan, bir Boğa'ya aşık olmanın elektriğini tam olarak hissetmeyeceklerdir. Ancak, ikisi de aralarındaki orta yoldan kandırılabilir. Boğa, Kova burcunun kararlı, Satürn tarafını görürse ve Kova, Boğa burcundaki partnerindeki iç çocuğu tanırsa, bu her şeye rağmen olsa da, birbirlerine ait olduklarını keşfedebilirler.


%15

Boğa ve Kova İlişkisinde Değerler

Boğa maddi şeylere ve temelli davranışa değer verirken, Kova her şekilde ve biçimde özgürlüğe değer verir. Biri bağlanmak istiyor, diğeri uçmak istiyor. Gerçekten yapabilecekleri pek bir şey yoktur, ancak amaçlarının ve tabiatlarının farklılığını kabul edin, çünkü hayata her iki yaklaşımda da hakikat ve iyilik vardır. Kova burcu fikir alanı ve Boğa burcunun pratik kavrayışları aracılığıyla onları yaratmaya zihinlerini koyarlarsa, birlikte değer verecek belirli şeyleri bulabilirler.


%1

Boğa ve Kova İlişkisinde Ortak Aktivite Uyumu

Kısa bir süre için birlikte yapabilecekleri çok sayıda güzel şey olabilir.Boğaların kaynakları tükendikten sonra birlikte yapmak isteyecekleri pek bir şey kalmaz. "Kaynaklar" derken mutlaka paradan değil, eylem için genel enerjiden söz ediyoruz. Boğa, hiç gitmedikleri garip bir yeri memnuniyetle ziyaret edecek, ancak bundan sonra eve gelip güzel bir akşam yemeği yemek isteyeceklerdir. Kova burcunun bu ihtiyacı yoktur ve her zaman hareket halinde olmak ister. Boğa burcu partnerinin çabalarıyla, iyi beslenmeleri, temiz giysiler giydirilmesi ve ev işleriyle ilgilenmeleri için yeterli sabrı olsaydı, onlara bakılabilirdi. Yine de, bu uzlaşma nadirdir, çünkü Boğa eşinin karşılığında alacağı duygusal tatmin yeterli değildir.


%5

Boğa ve Kova Burcunun Uyum Özeti

Boğa ve Kova, iki farklı dünyadan insanlardır. Yine de, yöneticileri arasında garip bir benzerlik ve bağlantı var ve çok zorlayıcı olsa da bu, her iki eşin de her gün tekrar tekrar birbirlerine aşık olabileceği bir ilişkidir. Her iki gezegen de diğer gezegenlerin yönünün tersi yönde dönen Venüs ve Uranüs tarafından yönetilirler. Onlar iki dışlanmış, farklı ve bir arada göze çarpıyorlar, Doğu'nun Batı'nın olduğu yerde olabileceğini ya da tam tersi olduğunu anlıyorlar. Çeşitliliği, yön değişikliğini ve sevginin heyecanını anlarlar. Bununla birlikte, aşırı barış (Boğa) ve heyecan (Kova) ihtiyaçları nedeniyle birbirlerini anlama noktasına nadiren gelecektir. 


%11

Burç Uyumu

Burcunuzu ve onun burcunu seçerek, birbirinizle olan ilişki, hayat ve arkadaşlık uyumunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

Koç Burcu
Yengeç Burcu

Boğa Burcu Astrolojik Bilgiler

  • Boğa Burcu - kişisel özellikleri, karakteri, tarihler ve astrolojik burç bilgileri
  • Boğa Erkeği - Hakkında bilgiler ve içyüzünü anlama
  • Boğa Kadını - Hakkında bilgiler ve içyüzünü anlama
  • Boğa Uyumluluğu - aşk, ilişkiler ve yaşamdaki diğer astrolojik burçlat ile uyumluluğu.
  • Boğa Tarihi - tarihi ve arkasındaki hikayeler
  • Boğa Sembolü - fotoğrafları ve yönetici gezegeni hakkında yorumlar.

Astroloji Hakkında

Astroloji hem sanat hem de bilim olarak kabul edilir. Astroloji sanattır çünkü farklı yönleri bir araya getirmek ve bireyin karakter özellikleri hakkında bir fikir oluşturmak için yoruma ihtiyaç vardır. Bununla birlikte, astrolojinin matematiksel kısmı da bir bilim olarak kabul edilir çünkü astronomi ve matematik anlayışını gerektirir.

Sixtus IV, bir burç çizen ve yorumlayan ilk Katolik papaydı, Leo X ve Paul III tavsiye için her zaman astrologlara güvenirken, II. Julius astrolojik olarak taç giyme tarihini seçti.