Soru sor
Boğa Burcu | 20 Nisan 2020 - 20 Mayıs 2020

Boğa Burcu Sembolü

20 Nisan - 20 Mayıs

Astroloji - Boğa Burcu Sembolü Hakkında Bilgiler

Boğa Burcu Sembolü

Boğa Sembolü

Boğa sembolü bir boğanın yüzünü ve boynuzlarını temsil eder. Bu görüntü, Toros takımyıldızındaki yıldızların tarihsel görünümüne dayanıyor, ancak çoğunlukla doğanın tüm armağanlarının toplanacağı bahar mevsimiyle bağlantılı. Büyüme, doğurganlık ve Dünya gezegeninin bize verdiği armağanlar sembolüdür.

Boğa Burcu Yönetici Gezegeni Sembolü

Boğa burcunu, Romalıların aşk, güzellik, seks, doğurganlık, refah ve arzu tanrıçalarından sonra parlak bir gezegene verdiği isim olan Venüs yönetir. Bu tanrının selefi, rolü Venüs'ünkinden çok da farklı olmayan bir Yunan tanrıçası Afrodit'tedir.


Venüs'ün sembolü bir daire ve altındaki bir çarpıdan oluşur. Bir daire ilahi ruhu temsil eder ve Venüs'ün ilahiliğini gösterirken, haç fiziksel maddeyi ve pratikliği gösterir. İkisinin bağlantısı, ilahi olanı Dünya'ya getirme, fiziksel gerçekliğimizde güzellik yaratma ve günlük hayatımızda ilahi aşkı yaşama ihtiyacımızdan bahsediyor.

Burç Uyumu

Burcunuzu ve onun burcunu seçerek, birbirinizle olan ilişki, hayat ve arkadaşlık uyumunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

Koç Burcu
Yengeç Burcu

Boğa Burcu Astrolojik Bilgiler

  • Boğa Burcu - kişisel özellikleri, karakteri, tarihler ve astrolojik burç bilgileri
  • Boğa Erkeği - Hakkında bilgiler ve içyüzünü anlama
  • Boğa Kadını - Hakkında bilgiler ve içyüzünü anlama
  • Boğa Uyumluluğu - aşk, ilişkiler ve yaşamdaki diğer astrolojik burçlat ile uyumluluğu.
  • Boğa Tarihi - tarihi ve arkasındaki hikayeler
  • Boğa Sembolü - fotoğrafları ve yönetici gezegeni hakkında yorumlar.

Astroloji Hakkında

Astroloji hem sanat hem de bilim olarak kabul edilir. Astroloji sanattır çünkü farklı yönleri bir araya getirmek ve bireyin karakter özellikleri hakkında bir fikir oluşturmak için yoruma ihtiyaç vardır. Bununla birlikte, astrolojinin matematiksel kısmı da bir bilim olarak kabul edilir çünkü astronomi ve matematik anlayışını gerektirir.

Sixtus IV, bir burç çizen ve yorumlayan ilk Katolik papaydı, Leo X ve Paul III tavsiye için her zaman astrologlara güvenirken, II. Julius astrolojik olarak taç giyme tarihini seçti.