Soru sor

Aşk, Yaşam, Cinsellik, İletişim, Arkadaşlık ve Güven Konularında Boğa Burcu ile Yay Burcu Uyumluluğu.

Boğa ve Yay

Boğa ve Yay İlişkisinin Cinsel ve Yakın İlişki Uyumu

Boğa cinselliği düşündüğünde, muhtemelen akıllarındaki son kişi Yaydır. Havaya göre değişen çocuksu tavırlarıyla, hayatlarında herhangi bir cinsel aktiviteye yer yok gibi görünüyor. Bu bir yanılgı olsa da, bu burçlar temel karakterleri bakımından birbirlerinin cinselliğini anlamaktan çok uzaktır. 


Yine de Venüs ve Jüpiter gibi iki yararlı gezegen tarafından yönetilen iki insanın cinsel tatmin bulamamaları ilginçtir. Gerçek şu ki – cinsel olarak tatmin olabilirler. Bu nadir bir senaryo olmasına rağmen, aslında niteliklerini Venüs'ün sunacağı cinsel zevki artırmak için kullanabilirler. Birbirlerini saygıyı hak eden iki kişi olarak anlarlarsa, çok ilginç ve doyurucu bir cinsel yaşam için eksik halkayı tamamlarlar. 


%25

Boğa ve Yay İlişkisinde Güven Uyumu

Yay burcu, dürüstlükle eşanlamlı bir burç olarak kabul edilir. Yine de konu romantik ilişkiler olduğunda, genellikle bir Don Juan sendromundan muzdariptirler ve bir partnerden yeterince ilgi göremezler. Boğa bunu en iyi ihtimalle hoş bulmuyor ve eğer Yay burcu bir partnerle bir ilişkiye başlarsa ve bu şekilde davranmaya devam ederse, terk edilme ihtimalleri büyüktür.

Birbirlerine güvenirlerse bir süreliğine harika, güvene dayalı bir ilişki yaşayabilirler, ancak bunun ne kadar süreceği konusunda hala bir garanti yoktur. Yapmazlarsa, ne yapmaya çalışırlarsa onu tamir etmeyeceklerdir. Genellikle burada güven kaybı, ilişkiyi bozar ve ikisi de pişmanlık duymadan kendi yollarına giderler.


%5

Boğa ve Yay İlişkisinde İletişim ve Zeka Uyumu

Ay'ın Boğa burcunda yüceltilmesi ve Jüpiter Yengeç'te (Ay tarafından yönetilen) yüceltilmesi ile aralarında paylaşılacak belli bir his, bir ruh, bir hassasiyet vardır. Hayata yaklaşımları farklıdır, karakterleri kıyaslanamaz, ancak bazı şeylere karşı duydukları sevinç tamamen aynıdır.


Bu paylaşılan sevinç duygusunu bulamazlarsa, ikisi de iletişimin gerçekte ne kadar kötü olduğunu farkederler. Çoğu durumda hava durumu hakkında konuşabilir ve iyi olabilirler, ancak bir problemleri olduğunda, bu aslında bir konuşma olmayan saçma bir sohbete dönüşür. 


Nadiren kavga etmelerine veya çirkin sözler kullanmalarına rağmen, bazen birbirlerinin dünyalarını ne kadar önemsemedikleri ve gerçekte ne kadar uzakta oldukları çok açık olabilir.


%50

Boğa ve Yay İlişkisinde Karşılıklı Duygu Uyumu

Her ikisi de bir şekilde Ay ile bağlantılıdır, bu yüzden paylaşılması gereken bazı duygular vardır. Ancak, Yay burcu normalde durağanlığa çok fazla duygu ile tepki vermez. Boğa, geçici sevdaya veya platonik ilişkilere biraz daha yatkın olsaydı, aralarındaki farkların üstesinden gelmek için bir Yay'a yeterince aşık olabilirlerdi. Öte yandan Yay, genellikle kısa süreli olarak aşıktır. Fiziksel görünümlerinden hoşlanırlarsa bir Boğa'ya aşık olma ihtimalleri büyüktür, ancak bu duygularda Boğa'yı nazikçe karşılıklı sevgiye yönlendirecek kadar uzun süre dayanamazlar.


Hızları düşük ve duyguları ile nadiren senkronize olurlar. Boğa burcu ile Yay burcu partneri arasındaki ilişkilerin çoğu, bir arkadaşlık olarak başlayan ve aslında romantik bir ilişki içinde olmadan yıllarca duygusal olarak gelişme şansı bulan ilişkilerdir.


%25

Boğa ve Yay İlişkisinde Değerler

Boğa ve Yay burçlarının birleşimi,ütopik dünyalarını biraz fazla tutkuyla destekleyebilirler ve bu, onlardan birinin veya her ikisinin de gerçekliğin ne olduğu konusunda bir yanılgı içinde olmasına yol açabilir. Boğa burcunun pratikliği genellikle bu kalıbı kıracak ve gerçeklik kontrolleri ve maddi meseleleriyle bir karşı saldırıya geçecektir, böylece her ikisi de değerlerinin nereye gittiğini hatırlayabilirler - güvenlik ve mutlak eksiklik.


%60

Boğa ve Yay İlişkisinde Ortak Aktivite Uyumu

Gıda. Çoğunlukla ikisinin de paylaşacağı şey budur. Boğa aslında yemeği sevinçle paylaşmayabilir, ancak yemek yeme aktivitesini kesinlikle paylaşmaktan hoşlanırlar. Birlikte yapacak başka şeyler bulmaları da oldukça kolay olabilir. Yay burcunun eğlencesi yeni başlarken, sorun Boğa'nın eve gidip sıcak yatağında bir akşam geçirmek istediği anda su yüzüne çıkacaktır. Aynı şeylere karşı aynı tutkuyu paylaşmazlar ve birlikte olmaktan zevk alsalar da, öncelikleri aynı değildir. Yay burcunun Ateş enerjisi Boğa’nın Dünya kişiliği tarafından ertelenecek ve bu her ikisi için de sıkıcı olacaktır.

%20

Boğa ve Yay Burcunun Uyum Özeti

İç güzellikleri ve hayata gerçeği ararken paylaştıkları anlayışla bu ikisi mükemmel bir çift gibi görünebilir. Bununla birlikte, her pozitifin, onu tamamlamak için bir negatife ihtiyacı vardır ve gerçekten gözlemlediğimizde, Boğa burcunun ve Yay burcunun birbirlerinden bile etkilenmediklerini fark edebiliriz. Boğa, ilişkilerinde dünyevi zevklere ihtiyaç duyar ve sabit bir Dünya burcu olarak tüm burçların en yavaş olanıdır. Bu, hızlı, değişken ve ateşli Yay'ı kolayca anlayabilen biri değildir.


İlişkileri için mümkün olan en iyi senaryo, birbirlerini çok iyi tanımaları ve yıllarca beklentisiz bir arkadaşlık kurmalarıdır. Sonunda, bu, her ikisine de geleceği olan bir ilişkiye gerçekten başlamak için yeterli sabır sağlayacak derin bir anlayışla sonuçlanabilir. Aksi takdirde, dünyadaki güzelliğe her zaman tutunabilirler.


%31

Burç Uyumu

Burcunuzu ve onun burcunu seçerek, birbirinizle olan ilişki, hayat ve arkadaşlık uyumunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

Koç Burcu
Yengeç Burcu

Boğa Burcu Astrolojik Bilgiler

  • Boğa Burcu - kişisel özellikleri, karakteri, tarihler ve astrolojik burç bilgileri
  • Boğa Erkeği - Hakkında bilgiler ve içyüzünü anlama
  • Boğa Kadını - Hakkında bilgiler ve içyüzünü anlama
  • Boğa Uyumluluğu - aşk, ilişkiler ve yaşamdaki diğer astrolojik burçlat ile uyumluluğu.
  • Boğa Tarihi - tarihi ve arkasındaki hikayeler
  • Boğa Sembolü - fotoğrafları ve yönetici gezegeni hakkında yorumlar.

Astroloji Hakkında

Astroloji hem sanat hem de bilim olarak kabul edilir. Astroloji sanattır çünkü farklı yönleri bir araya getirmek ve bireyin karakter özellikleri hakkında bir fikir oluşturmak için yoruma ihtiyaç vardır. Bununla birlikte, astrolojinin matematiksel kısmı da bir bilim olarak kabul edilir çünkü astronomi ve matematik anlayışını gerektirir.

Sixtus IV, bir burç çizen ve yorumlayan ilk Katolik papaydı, Leo X ve Paul III tavsiye için her zaman astrologlara güvenirken, II. Julius astrolojik olarak taç giyme tarihini seçti.