Soru sor
Koç Burcu | 21 Mart 2020 - 19 Nisan 2020

Koç Burcu Özellikleri

21 Mart - 19 Nisan

Astroloji - Koç Burcu Hakkında Bilgiler

 • Tarihi Aralığı: 21 Mart - 19 Nisan
 • Renk(leri): Kırmızı
 • Günü: Salı
 • Şanslı Sayıları: 1, 8, 17
 • En Uyumlu Burçlar: Terazi, Aslan

Koç Burcu Kişilik Özellikleri

Güçlü Yönler: Cesur, kararlı, kendinden emin, hevesli, iyimser, dürüst, tutkulu

Zayıf Yönler: Sabırsız, karamsar, dürtüsel, agresif

Koç burcunun hoşlandığı şeyler: Rahat kıyafetler, liderlik rolleri üstlenme, fiziksel zorluklar, bireysel sporlar

Koç burcunun hoşlanmadığı şeyler: Hareketsizlik, gecikmeler, yeteneklerini kullanmadıkları işler

Zodyaktaki ilk burç olan Koç burcunun varlığı, her zaman enerjik ve çalkantılı bir şeyin başlangıcına işaret eder. Sürekli olarak dinamik, hız ve rekabet arayışındadırlar, işten sosyal toplantılara kadar her şeyde her zaman birinci olurlar. Koç, yönetici gezegeni Mars ve Ateş elementine ait olması (tıpkı Aslan ve Yay gibi) sayesinde en aktif burçlardan biridir. Bazen iyi düşünmeden önce harekete geçmek onların doğası gereğidir.


Böylesine yüksek saygınlığa sahip Güneş, onlara mükemmel organizasyon becerileri kazandırır, bu nedenle, çoğu zaman öğle tatilinden önce, aynı anda birkaç şeyi bitiremeyen bir Koç ile nadiren tanışırsınız! Karşılaştıkları zorluklar sabırsız, saldırgan hale geldiklerinde ve diğer insanlara işaret eden öfke duyduklarında kendini gösterir. Bu burcun altında doğan güçlü kişilikler, hedefleri için savaşma, bu enkarnasyon yoluyla beraberliği ve takım çalışmasını kucaklama görevine sahiptir.


Koç, başı yönetir ve baş ile yönetir, genellikle kelimenin tam anlamıyla başını önde yürür, hız ve odaklanma için öne doğru eğilir. Temsilcileri doğal olarak cesurdur ve nadiren yargılama ve riskten korkarlar. Yaşlarına bakılmaksızın genç bir güce ve enerjiye sahiptirler ve verilen görevleri hızla yerine getirirler.


Koç - Uçan Koç Altın Post hikayesinin rehberliğinde bir Koç, günün kahramanı olmaya, uçup gitmeye ve birçok nesli tükenmekte olan, güçsüz insanı sırtlarında taşımaya hazır. Koçun gücü sırtında taşınır, çünkü o altındır, ihanete hazır olanlar için parlak ve çekicidir. Taşıması kolay olmayan zafer hikayesi bu iki boynuzda ve eğer bu hayvan yıpranmazsa, değişime izin vermez. Her Koç'un pozisyonunu, gücünü, altını veya fiziksel gücünü diğer insanlarla isteyerek paylaşma görevi vardır, yoksa enerji doğal akışında durdurulur, korku hakim olur ve verme ve alma süreci sıfırda kalır. 

Koç Burcu Arkadaşları Ve Aile

Arkadaşlar - Bir Koç temsilcisinin sosyal hayatı her zaman hareketli, sıcak ve yeni karşılaşmalarla doludur. Temas ettikleri insanlara karşı hoşgörülü, farklı kişiliklere saygılı ve basit bir mevcudiyetle kışkırtabilecekleri açıklığa sahipler. Arkadaş çevrelerinin, çoğunlukla kişisel meseleler hakkında nasıl çözeceklerini bilmedikleri yeterince farklı görüşlere sahip olduklarını hissetmeleri için çok çeşitli garip kişilere ihtiyacı vardır. Koç burcunda doğan insanlar, yaklaşımlarında doğrudan ve dürüst bir şekilde iletişime kolayca girdikleri için, yaşamları boyunca inanılmaz sayıda bağlantı kuracaklardır. 


Aile - Bağımsız ve hırslı bir Koç, genellikle genç yaşta nereye gitmek istediklerini bilir, ailelerinden biraz erken ayrılır. Çocukken bile kontrol etmek zor olabilir ve ebeveynlerinden yeterince sevgi ve sabır almazlarsa, yaşamlarının sonraki tüm yakın bağları zarar görebilir. Yollarına çok fazla kısıtlama gelirse Koç burcundan çok fazla öfke gelir ve ancak liberal ailelerden geldiklerinde bağlarını kolay bir akışla beslerler. Durum böyle olmasa bile, bakılmaları gerektiğinde aile yükümlülüklerini üstlenecekler, sanki enerji havuzları sonsuzmuş gibi daha fazla çalışmayı asla reddetmeyecekler.

Koç Burcu Kariyer Ve Para

Bu, Koç burcunun en parlak olduğu bir yaşam alanıdır. Çalışma ortamları, hırslarının ve yaratıcılıklarının gösterilmesi için mükemmel bir yerdir ve olabildiğince iyi olmak için savaşırlar. Doğuştan bir lider olan Koç, emirleri almaktansa emir vermeyi tercih edecektir. Zihin hızları ve devasa enerjileri, her zaman herkesten bir adım önde olmalarına yardımcı olur. Başarılı olmak için tek yapmaları gereken, seçtikleri yolu takip etmek ve duyguların yönlendirdiği profesyonel planlardan vazgeçmemektir. Bir Koç, bir zorlukla karşılaştığında durumu hızla değerlendirecek ve bir çözüme ulaşacaktır. Rekabet onları rahatsız etmez ve onun yerine daha da parlamaya teşvik eder. Spor ve zorlu ortamlarda büyük kariyerlerine sahip olabilirler ve yöneticiler, polisler, askerler vb. olarak seçtikleri yolun tadını çıkarabilirler.


Koç temsilcileri akıllı olabilir ve kötü bir gün için biraz para biriktirebilse de, bu genellikle harcama sevinci için geçerli değildir. Şimdiki zamanda yaşarlar, geleceğe odaklı değiller ve bu, finansal kararlar söz konusu olduğunda onları mantıksız ve aceleci hale getirebilir. Yine de, akıllıca yatırım yaptıklarında geri gelmesi gereken doğal bir enerji akışı içinde, her zaman para kazanmanın ve harcadıklarını telafi etmenin bir yolunu bulurlar.


Koç Burcu Aşk Ve Cinsel Hayatı

Koç, romantizm söz konusu olduğunda inisiyatif alma ihtiyacı duyan bir ateş burcudur. Aşık olduklarında, duygularını aşık oldukları kişiye, dikkate değer bir şey bile vermeden ifade edeceklerdir. Bir Koç burcunun diğer burçlarla uyumu çok karmaşıktır. Aşık Koç, karşılığında aldıkları bilgileri kontrol etmeyi unutarak sevdiklerini sevgisini şefkatle, hatta bazen fazlasıyla yağdırabilir. Çok tutkulu, enerjik ve aşk maceraları. Koç, tutkulu bir aşıktır, hatta bazen zevklerine ve cinsel ilişkilere bağımlıdır.


Karşıt burçları Terazidir ve bu romantik deneyimlerinde bir sorun yaratabilir, çünkü her zaman besledikleri tutkulu yaklaşıma olduğu kadar, yeterli sabrı yoktur ve partnerine odaklanmıyor gibi görünürler. Tüm sevgisi, hassasiyeti, neşesi, huzur dolu doyumu ve ön sevişme ile Venüs'ün tüm meselelerini kucaklamaları gerekir. Yine de partnerleri her gün adrenalin ve heyecana ihtiyaç duyduklarını ve ilişkilerinin ancak temel ihtiyaçları karşılanırsa güçlü ve uzun süreli olabileceğini akıllarında tutmalıdır.

Bir Koç, kendi sınırlarına büyük bir saygı duyarak, çoğunlukla kendilerine çevrilebilir, ancak belirli burçlarla oldukça uyumludurlar.


Koç Burcu Erkeği Romantik Anlamda Nasıl Etkilenir

Bağımsızlık, bir Koç'u anlamanın anahtarıdır, çünkü başkalarından emir almayı sevmezler. Bir Koç adamını baştan çıkarmak için, oyunu onun kurallarına göre oynamayı öğrenmeniz gerekir. Bu adam, arzusunun konusunu sık sık yakalamadan daha heyecan verici bulur ve fethetme doğası, sahip olamayacağı partnerlerin peşine düşmesine neden olur. Dikkatini çekmek için, sanki bir ödül için savaşması gerektiğine dair bir mesaj gönderiyor ve gerçekten birlikte olmak istediği kişiyi kazanıyormuş gibi, alınması zor oynamalıdır.


Bu, iyi bir meydan okumaya aşık olan ve partnerinin "parlayan zırhlı şövalyesi" olmak için acele eden bir adam, bu yüzden ara sıra biri olmasına izin verilmesi gerekiyor. Hayat arkadaşı bir kavgada bağırmak, güçlü sınırlar oluşturmak ve onun saygısını kazanmak zorunda kalabilir. Kötü bir günde Koç bencil, kibirli ve inatçı olabilir, ancak aynı zamanda cesur, maceracı ve tutkulu olabilir. Bu adamla bir ilişki eğlenceli ve heyecan verici olabilir, ancak partnerinin ilişkilerinin sürmesi için gereken enerjiyi fark etmemesi birisinin canını kolayca yakabilir.


Koç Burcu Kadını Romantik Anlamda Nasıl Etkilenir

Koç burcu kadınları korkusuz ve doğal liderlerdir. Enerjik, karizmatik, dinamik ve zorluklara ve maceralara aşıktırlar. Bir Koç kadınının dikkatini çekmek istiyorsanız, sizi baştan çıkarmasına ve bağımsız doğasına hitap etmesine izin vermelisiniz. Koç burcu altında doğan bir kadın, son derece tutkulu ve cinseldir, bu da onu karşı cinse karşı dayanılmaz kılar. Sürekli hareket halindedir ve bir erkek tarafından istila edilmesine asla izin vermez, aynı zamanda aşk için can atar ama kontrol etmeye devam eder.


Bu burçta doğan bir kadını cezbetmek için, harekete geçmeli, ancak kontrolün ele geçirildiği izlenimini vermemelidir. İnisiyatif göstermekte özgür olmalı ve karşılığında da aynısını bekleyerek sevdiği kişinin sevgisi için savaşmalıdır. Aşık olduğunda, son derece sadıktır ve bazen aşırı derecede kıskanır. Onunla çıkmak, ona ihtiyaç duyduğu tüm ilgiyi vermek, eylemin arkasında sevgi olduğunu kanıtlamak için zaman ve sürekli çaba göstermek demektir. Kendine güvenen ve otoriter, sadece takip edecek birine değil, aynı derecede enerjik ve güçlü birine ihtiyacı vardır. Bir Koç kadınıyla bir ilişki ilginç, macera ve heyecan dolu olabilir, ancak yalnızca zaman daha az baskın bir rol üstlenmeye hazırsa.

Burç Uyumu

Burcunuzu ve onun burcunu seçerek, birbirinizle olan ilişki, hayat ve arkadaşlık uyumunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

Koç Burcu
Yengeç Burcu

Koç Burcu Astrolojik Bilgiler

 • Koç Burcu - kişisel özellikleri, karakteri, tarihler ve astrolojik burç bilgileri
 • Koç Erkeği - Hakkında bilgiler ve içyüzünü anlama
 • Koç Kadını - Hakkında bilgiler ve içyüzünü anlama
 • Koç Uyumluluğu - aşk, ilişkiler ve yaşamdaki diğer astrolojik burçlat ile uyumluluğu.
 • Koç Tarihi - tarihi ve arkasındaki hikayeler
 • Koç Sembolü - fotoğrafları ve yönetici gezegeni hakkında yorumlar.

Astroloji Hakkında

Astroloji hem sanat hem de bilim olarak kabul edilir. Astroloji sanattır çünkü farklı yönleri bir araya getirmek ve bireyin karakter özellikleri hakkında bir fikir oluşturmak için yoruma ihtiyaç vardır. Bununla birlikte, astrolojinin matematiksel kısmı da bir bilim olarak kabul edilir çünkü astronomi ve matematik anlayışını gerektirir.

Sixtus IV, bir burç çizen ve yorumlayan ilk Katolik papaydı, Leo X ve Paul III tavsiye için her zaman astrologlara güvenirken, II. Julius astrolojik olarak taç giyme tarihini seçti.