Soru sor
Kova Burcu | 20 Ocak 2020 - 18 Şubat 2020

Kova Burcu Özellikleri

20 Ocak - 18 Şubat

Astroloji - Kova Burcu Hakkında Bilgiler

 • Tarihi Aralığı: 20 Ocak - 18 Şubat
 • Renk(leri): Açık Mavi, Gümüş
 • Günü: Cumartesi
 • Şanslı Sayıları: 4, 7, 11, 22, 29
 • En Uyumlu Burçlar: Yay, Aslan

Kova Burcu Kişilik Özellikleri

Güçlü Yönler: İlerici, özgün, bağımsız, insancıl


Zayıf Yönler: Duygusal ifade, mizaç, tavizsiz, mesafeli


Kova burcunun hoşlandığı şeyler: Arkadaşlarla eğlenmek, başkalarına yardım etmek, amaç uğruna mücadele etmek, entelektüel sohbet, iyi bir dinleyici


Kova burcunun hoşlanmadığı şeyler: Sınırlamalar, tutmayan sözler, yalnızlık, sıkıcı durumlar, aynı fikre katılmayan insanlar


Kova burcunda doğanlar utangaç ve sessizdir, ancak diğer yandan eksantrik ve enerjik olabilirler. Bununla birlikte, her iki durumda da, başkalarına yardım etmeyi seven derin düşünürler ve son derece entelektüel insanlardır. Her iki tarafı da önyargısız görebiliyorlar, bu da onları sorunları kolayca çözebilen insanlar yapıyor.


Etraflarını saran enerjiye kolayca adapte olsalar da, Kova burcunda doğanlar, gücü geri kazanmak için biraz yalnız ve her şeyden uzak durmaya derin bir ihtiyaç duyar. Kova burcunda doğan insanlar, dünyaya olasılıklarla dolu bir yer olarak bakarlar.


Kova bir hava burcudur ve bu nedenle aklını her fırsatta kullanır. Zihinsel bir uyarım yoksa, sıkılırlar ve en iyi sonucu elde etmek için motivasyonları kaybolur.


Kova burcunun yönetici gezegeni olan Uranüs, ürkek, ani ve bazen saldırgan bir yapıya sahiptir, ancak aynı zamanda Kova burcuna vizyon niteliği de verir. Geleceği algılayabilirler ve bundan beş veya on yıl sonra ne yapmak istediklerini tam olarak bilirler.


Uranüs ayrıca onlara hızlı ve kolay dönüşüm gücü verir, bu yüzden düşünürler, ilericiler ve hümanistler olarak bilinirler. Bir grupta veya bir toplulukta kendilerini iyi hissederler, bu nedenle sürekli olarak diğer insanlarla çevrili olmaya çalışırlar.


Kova burcunda doğan için en büyük sorun, sınırlı veya kısıtlı oldukları hissidir. Herkes için özgürlük ve eşitlik arzusu nedeniyle, her zaman konuşma ve hareket özgürlüğünü sağlamak için çaba göstereceklerdir. Kova doğumlular soğuk ve duyarsız insanlar olmakla ünlüdür, ancak bu sadece erken yakınlaşmaya karşı savunma mekanizmasıdır. Başkalarına güvenmeyi ve duygularını sağlıklı bir şekilde ifade etmeyi öğrenmeleri gerekir.

Kova Burcu Arkadaşları Ve Aile

Kova burcunda doğan iletişimsel olmasına rağmen, insanlara yaklaşmak için zamana ihtiyaçları vardır. Oldukça hassas insanlar oldukları düşünüldüğünde, onlarla yakınlık savunmasızlık demektir.


Kova, sevilen biri için gerekirse fedakarlık noktasına kadar her şeyi yapar.


Arkadaşları şu üç niteliğe sahip olmalıdır: yaratıcılık, akıl ve bütünlük. Aileye gelince, beklentileri daha az değildir. Akrabalarına karşı bir görev duygusuna sahip olmalarına rağmen, arkadaşlıktaki beklentilerin aynısı yerine getirilmezse yakın bağları sürdürmezler.


Kova Burcu Kariyer Ve Para

Kova burcunda doğan, işe coşku getirir ve iş amaçlı olarak hayal güçlerini kullanma konusunda kayda değer bir yeteneğe sahiptir. Konseptin geliştirilmesini ve gösterilmesini sağlayan kariyer bu burçlara uyacaktır. Yeteneklerini paylaşma istekleri ile birleşen yüksek zekaları, çevrelerinde çalışan birçok kişiye ilham verirler. Kova, insanlığı daha iyi hale getirmeyi amaçlayan faaliyetlerde bulunmayı seven vizyoner bir türdür.


Para söz konusu olduğunda, bu burç, harcama ve para biriktirme arasında bir denge sağlama yeteneğine sahiptir. Kova burcunda doğan çoğu insan, tarzlarına çok iyi adapte olmuş ve bunu göstermekten korkmuyorlar. Parlak renkli takımlar içinde cesurca giyinmiş bir Kova görmek nadir değildir.


Oyunculuk, yazarlık, öğretmenlik, fotoğrafçılık veya pilotluk gibi kariyerler bu işaret için uygundur. Onlar için en iyi ortam, onlara sorunu katı kurallar olmadan çözme özgürlüğü veren ortamdır. Kova, alışılmadık bir türdür ve yeteneklerini ifade etme fırsatı verilirse kayda değer bir başarı elde edebilir.

Kova Burcu Aşk Ve Cinsel Hayatı

Entelektüel uyarım, Kova burcu için açık ara en büyük afrodizyaktır. Bir Kova burcunu bir insanla ilginç bir sohbetten daha fazla çekebilecek hiçbir şey yoktur. Açıklık, iletişim, hayal gücü ve riske girme isteği, bu burçtaki kişilerin yaşam perspektifine çok iyi uyan niteliklerdir. Diğer işaretlerle uyumluluğu karmaşık olabilir, bu dinamik kişiyle uzun vadeli bir ilişki isteyen herkes için dürüstlük esastır. Aşık, sadık, kararlıdırlar ve hiç sahiplenmezler - partnerlerine bağımsızlık verir ve onları eşit olarak görürler.


Kova Burcu Erkeği Romantik Anlamda Nasıl Etkilenir

Bu burç altında doğan erkeği baştan çıkarmak istiyorsanız, Kova burcunun tüm olumlu ve olumsuz özelliklerini öğrenmelisiniz. Kova burcu erkekleri tahmin edilemez, zeki, sosyal, bağımsız ve mükemmel iletişimcilerdir. Kova burcunun olumsuz özelliklerinden bazıları güvenilmezlik, inatçılık, kararsızlık ve esnekliği içerir.


Kova astrolojisi burcunda doğan erkeği baştan çıkarmak istiyorsanız, bu konuda sakin olmalısınız. Bu erkek için duygusal olarak çok güçlü olursan, seni yatağa götürmeyi asla düşünmez.


Kova burcu insanı genellikle kendi zihninin içinde yaşayabilir, bu nedenle yarattığı ilerici düşünceler hakkında konuşmak için bir arkadaşa ihtiyacı vardır. Yani, onu baştan çıkarmak istiyorsanız, önce arkadaş olmalısınız. Aşklarının çoğu, yavaş yavaş daha ciddi bir şeye dönüşen arkadaşlıklar olarak başlar. Bu, Kova burcu adamlarının zaten arkadaş olmayan biriyle asla romantik bir ilişkiye girmeyeceği anlamına gelir. Sabırlı olun ve ilk büyük hamlenizi yapmaya hazır olana kadar işleri platonik temelde tutun. Özgürlük ihtiyacına, bireyselliğine ve dünyada bir fark yaratma arzusuna saygı gösterin.


Kova Burcu Kadını Romantik Anlamda Nasıl Etkilenir

Kova kişiliği bağımsız, gizemli, özgür ruhlu ve eksantriktir. Kova kadınları benzersiz bir mizah anlayışına ve hayata pratik bir bakış açısına sahiptir. Bununla birlikte, tutarsızlık, Kova burcu altında doğan kadınlar için sürekli bir sorundur.


Kova burcu kadını, soğuk ve mesafeli biri gibi görünse de romantizm ve iyi sohbet için can atarlar. O mükemmel bir cinsellik partneridir, ancak sadece bir gecelik ilişkiden daha fazlasıyla ilgilendiğinize ikna olursa.


Kova burcunda doğan bir kadını baştan çıkarmak istiyorsanız, kişiliğinin birçok farklı yönüne hitap etmeniz gerekecek. Kova kadınları, kalabalığın arasından sıyrılan insanlara çekilir, bu yüzden onun ilgisini çekmek istiyorsanız tanıdığı herkesten biraz farklı görünmek önemlidir.


Kova kadını, düzenli olarak yeni şeyler denemek isteyen oldukça yaratıcı bir seks partneri. Bununla birlikte, onun sizin için bir cinsel partnerinden daha fazlası olduğunu bildiğinizden emin olun.


Kova kadınını baştan çıkarmaya çalışırken yapabileceğiniz en kötü hata, çok talepkar ve ısrarcı olmaktır. Ona bol bol özgürlük verin, çünkü o çok bağımsız bir kadın ve hiçbir kontrole tahammül edemeyecektir. Dikkatini çekmek için havalı ve sakin bir tip olduğunu ona göstermelisiniz. Kova burcu kadını, duygularını açıkça ifade eden insanlardan rahatsızlık duyar, bu yüzden duygusal olarak yüklü sorunlardan kaçının ve onun yerine aklına hitap edin.

Burç Uyumu

Burcunuzu ve onun burcunu seçerek, birbirinizle olan ilişki, hayat ve arkadaşlık uyumunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

Koç Burcu
Yengeç Burcu

Kova Burcu Astrolojik Bilgiler

 • Kova Burcu - kişisel özellikleri, karakteri, tarihler ve astrolojik burç bilgileri
 • Kova Erkeği - Hakkında bilgiler ve içyüzünü anlama
 • Kova Kadını - Hakkında bilgiler ve içyüzünü anlama
 • Kova Uyumluluğu - aşk, ilişkiler ve yaşamdaki diğer astrolojik burçlat ile uyumluluğu.
 • Kova Tarihi - tarihi ve arkasındaki hikayeler
 • Kova Sembolü - fotoğrafları ve yönetici gezegeni hakkında yorumlar.

Astroloji Hakkında

Astroloji hem sanat hem de bilim olarak kabul edilir. Astroloji sanattır çünkü farklı yönleri bir araya getirmek ve bireyin karakter özellikleri hakkında bir fikir oluşturmak için yoruma ihtiyaç vardır. Bununla birlikte, astrolojinin matematiksel kısmı da bir bilim olarak kabul edilir çünkü astronomi ve matematik anlayışını gerektirir.

Sixtus IV, bir burç çizen ve yorumlayan ilk Katolik papaydı, Leo X ve Paul III tavsiye için her zaman astrologlara güvenirken, II. Julius astrolojik olarak taç giyme tarihini seçti.