Soru sor
Oğlak Burcu | 22 Aralık 2019 - 19 Ocak 2020

Oğlak Burcu Özellikleri

22 Aralık - 19 Ocak

Astroloji - Oğlak Burcu Hakkında Bilgiler

  • Tarihi Aralığı: 22 Aralık - 19 Ocak
  • Renk(leri): Kahverengi, Siyah
  • Günü: Cumartesi
  • Şanslı Sayıları: 4, 8, 13, 22
  • En Uyumlu Burçlar: Yengeç, Boğa

Oğlak Burcu Kişilik Özellikleri

Güçlü Yönler: Sorumlu, disiplinli, öz denetim, iyi yöneticiler


Zayıf Yönler: Her şeyi bilen, affetmeyen, küçümseyen, en kötüsünü bekleyen


Oğlak burcunun hoşlandığı şeyler: Aile, gelenek, müzik, abartısız durum, kaliteli işçilik


Oğlak burcunun hoşlanmadığı şeyler: Bir noktada neredeyse her şey


Oğlak burcu, zamanı ve sorumluluğu temsil eden bir işarettir ve temsilcileri gelenekseldir ve genellikle doğaları gereği çok ciddidir. Bu bireyler, hem kişisel hem de profesyonel yaşamlarında önemli ilerleme sağlayan bir iç bağımsızlık durumuna sahiptir. Kendini kontrol etme ustalarıdırlar ve yol gösterme, sağlam ve gerçekçi planlar yapma ve herhangi bir zamanda onlar için çalışan birçok insanı yönetme becerisine sahiptirler. Hatalarından ders çıkaracaklar ve yalnızca deneyimlerine ve uzmanlıklarına dayanarak zirveye çıkacaklar.


Boğa ve Başak gibi Dünya elementine ait olan bu burç, pratiklik ve topraklama üçlüsündeki son işarettir. Sadece maddi dünyaya odaklanmakla kalmaz, aynı zamanda ondan en iyi şekilde yararlanma yeteneğine de sahiptirler. Ne yazık ki, bu unsur onları aynı zamanda sert ve bazen bir ilişkide tek bir perspektiften veya noktadan hareket edemeyecek kadar inatçı yapar. Karakterlerinden çok uzak olan diğer insanların farklılıklarını kabul etmekte zorlanırlar ve geleneksel değerlerini agresif bir şekilde empoze etmeye çalışabilirler.


Satürn, Oğlak burcunun yönetici gezegenidir ve bu gezegen her türden kısıtlamayı temsil eder. Etkisi bu insanları pratik ve sorumlu kılar, aynı zamanda soğuk, mesafeli ve affetmez, suçluluk duygusuna yatkın ve geçmişe dönmüştür. Kendi hayatlarını daha hafif ve pozitif hale getirmek için affetmeyi öğrenmeleri gerekir.


Oğlak - Korku Keçisi Korkuyla yüzleşmek ve panik yaratmak için balık kuyruğuna sahip bir keçi yaratılmıştır. Zihnimizdeki, hayatımızdaki ve yakın fiziksel çevremizdeki kötülüklerden korunmak için alınan kararların işaretidir. Her zaman bu korkutucu şeyleri korkutan bir şeye dönüşmeye hazır olan Oğlak, korkunun her bir doğal zincir reaksiyonundan bahseder;


Burada korkunç bir şey diğerlerine yol açar, sadece işleri daha da kötüleştiren savunma mekanizmaları olarak yükselir. Sırlarının içine dalmış olarak, dünyayla oldukları gibi yüzleşirler - asla kaçmayacak kadar cesurlar, ama sürekli içsel kötü dürtü ve hislerden korkarlar.


Oğlak Burcu Arkadaşları Ve Aile

Arkadaşlar - Oğlak zeki, istikrarlı ve güvenilirdir ve bu, temsilcilerini sadık ve son derece iyi arkadaşlar yapar, kişinin hayatında hayallerindeki sütunlar olarak durur. Çok fazla meraklı soru sormayan, sınırların nerede olduğunu bilen, ama aynı zamanda sıcak, açık yürekli ve liderlerini takip edecek kadar sadık insanlarla çevrelenmeleri gerekir. Bu yaşamda çok fazla arkadaş toplamayacaklar, ancak kendilerini her zaman huzurlu, zeki ve dürüst hissettirenlere yönelecekler.


Aile - Bu, aile geleneklerini tam olarak anlayan bir işarettir. Oğlaklar, geçmişlerinden ve çocukluklarından her şeye bağlı hissederler ve bir tatil veya doğum mevsimi yaklaştığında bu anıları ortaya çıkarmayı severler. Bu, babasının olması ve bu kişinin yıllar içinde kendi imajını inşa etme biçiminde son derece önemli bir figür olmasıyla, kişinin hanesinde hakimiyet üzerinde yaşadığı tipik bir çatışmanın işaretidir. Ebeveynler olarak katı ama adil olma eğilimindedirler ve bir çocukla birlikte gelen sorumlulukları kolayca üstlenirler.


Oğlak Burcu Kariyer Ve Para

Oğlaklar kendileri için yüksek standartlar belirleyeceklerdir, ancak dürüstlükleri, bağlılıkları ve azimleri onları hedeflerine götürecektir. Sadakate ve sıkı çalışmaya diğer her şeyden çok değer verirler ve entelektüel olarak aşağı olsalar bile bu niteliklere sahip arkadaşları yakın tutarlar. Konsantre ve becerikli, işi bitiren, uzun saatler aldırmayan insanlardır. Yönetim, finans, programlama ve hesaplamaları içeren işlerde parlıyorlar. Geleneklere, devlete ve içinde yaşadıkları sisteme derinden kök salmış bir Oğlak burcu, tüm evrak işlerine mükemmel bir düzende, belgelerine temiz ve dosyalarına kusursuz ihtiyaç duyar.


Bu bireylerin hayatlarında paraya gerçekten değer verilecek ve borçları gerçek yeteneklerini yutmadığı sürece parayı idare etmekte ve kötü günler için biriktirmekte fazla sorun yaşamayacaklar. Daha yüksek bir nedeni olan çalışkan işçiler, herhangi bir zamanda bir borç veya ipotekten kurtulmak için ellerinden gelen her şeyi yapacaklar, ama aynı zamanda gerçek başarının ancak uzun vadede geleceğini de biliyorlar.Oğlak Burcu Aşk Ve Cinsel Hayatı

Oğlak burcunun dikkatini ve kalbini kazanmak kolay değildir, ancak duvarları kırıldığında ve kalpleri eridiğinde bir ömür boyu bağlı kalırlar. Diğer işaretlerle ilişkileri, zor karakterleri nedeniyle zor olabilir, ancak bu kadar derin bir duygusal yerden gelen herhangi bir ortak duygu, eşlerinin çabalarının bir ödülüdür. Gösterilen hassasiyet, kelimelerden ziyade eylemlerden gelir ve gerçek duygusal sorunları hakkında sohbet edecek kadar açılmaları için genellikle yıllara ihtiyaç vardır.


Her ne olursa olsun, kişisel hedeflerine döndüklerinde, Oğlaklar sevdikleriyle ilişki kurarken şefkat ve duygudan yoksun olabilirler. "Normal" bir yaşamın kesin kolaylığı, tam bir adanmışlıkla verecekleri bir şeydir ve partnerleri onlara güvenebilecek, onları herhangi bir kişisel çaba için bir basamak olarak kullanabilecek ve sürekli bir eğilimle kalıcı bir bağ kurabilecektir. Yine de, bu çok fazla taviz vermeye istekli biri değillerdir ve yalnızca çözmek için bir sorun yaratma ihtiyacı duyuyor ya da daha önce hiç çözülmediği için üzülüyor gibi görünüyor olabilirler.


Oğlak burcu, kendi yollarına yerleştirilmiş katı bir Dünya burcu olabilir, ancak bu onları burçların belirli burçları için mükemmel bir eşleşme yapar.


Oğlak Burcu Erkeği Romantik Anlamda Nasıl Etkilenir

Oğlak erkekleri, ödülleri almak için zirveye ulaşmak isteyen kararlı ve hırslı insanlardır. Gerçekliği, ulaşılamaz rüyalara tercih eder, ancak onların daha gerçekçi rüyalarından bazılarını harekete geçirmekten korkmaz. Kontrole olan ihtiyacı güçlüdür ve partnerlerine karşı yargılayıcı olabilir ve onların gerçekten olmadıkları bir şey olmasını bekleyebilirdi. Doğası, başarı ve sorumluluk üzerine kuruludur ve genellikle öncelik listesinin başına romantik ilişkiler koymazlar.


Oğlak burcu bir erkek, sorumluluğu üstlenmek ve en başından kuralları koyan kişi olmak ister. Pratik, sağlam bir partner arıyor ve neredeyse her zaman kalbini kontrol etmekte zorlanan duygusal biriyle sonuçlanıyor. Bir ilişkiye başlarken, normlara saygı göstermenin yollarını düşünecek, aynı zamanda duygularını da gösterecek ve karşısındaki kişinin ne kadar sevgi verirse versin yeterince rahat ve çekici hissetmesini bekleyecektir.


Oğlak Burcu Kadını Romantik Anlamda Nasıl Etkilenir

Oğlak kadınları hırslı, ısrarcı, sorumlu ve güvenilirdir. Yalnızca gülümseyecek birini bulmak ister ve kendisini gelecekte yatan olasılıklara ısınmasını sağlayan gerçek duygu çekimini açıp hissetmek için sabırsızlanır. Aşık olduğunda ne kadar duyarlı ve şefkatli olabileceğini gösterecek kadar korumasını indirmesi ve yeterince güvende ve rahat hissetmesi biraz zaman alacaktır.


Partnerlerinin sorumlu, sakin ve çalışkan olmasını ister ve gelecekte kötü bir şey olursa onunla ilgilenileceğini bilmesi gerekiyor. Oğlak burcu bir kadının çıktığı insanlarla rahat hissetmesi ve her ilişkiden ne istediğine karar vermek için zamana ihtiyacı vardır. Mars'ı yücelten bir Güneş burcunda doğmuş, içgüdüleri ve inisiyatifi güçlüdür ve bu, onu dış koşullar ne olursa olsun her zaman kendi hayatından sorumlu tutkulu bir aşık yapar.


Burç Uyumu

Burcunuzu ve onun burcunu seçerek, birbirinizle olan ilişki, hayat ve arkadaşlık uyumunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

Koç Burcu
Yengeç Burcu

Oğlak Burcu Astrolojik Bilgiler

Astroloji Hakkında

Astroloji hem sanat hem de bilim olarak kabul edilir. Astroloji sanattır çünkü farklı yönleri bir araya getirmek ve bireyin karakter özellikleri hakkında bir fikir oluşturmak için yoruma ihtiyaç vardır. Bununla birlikte, astrolojinin matematiksel kısmı da bir bilim olarak kabul edilir çünkü astronomi ve matematik anlayışını gerektirir.

Sixtus IV, bir burç çizen ve yorumlayan ilk Katolik papaydı, Leo X ve Paul III tavsiye için her zaman astrologlara güvenirken, II. Julius astrolojik olarak taç giyme tarihini seçti.