Soru sor

Aşk, Yaşam, Cinsellik, İletişim, Arkadaşlık ve Güven Konularında Oğlak Burcu ile Koç Burcu Uyumluluğu.

Oğlak ve Koç

Oğlak ve Koç İlişkisinin Cinsel ve Yakın İlişki Uyumu

Cinsel uyumluluk söz konusu olduğunda, bu çok zor bir işaret kombinasyonudur. Koç ve Oğlak yöneticileri Mars ve Satürn'dür. Bu gezegenler arketipik veya karmik düşman olarak kabul edilir. Cinsellik söz konusu olduğunda, çoğunlukla Mars ile ifade edilir ve Satürn ile teması, sağlıklı bir cinsel yaşam yolunda her türlü fiziksel ve nesnel engelle sonuçlanabilir. Satürn, Mars'a çok fazla baskı yapıyor ve enerjisinin çoğunu alıyor. İlişkileri, taraflardan birinin veya her ikisinin cinsel istek eksikliğine, karşılıklı yetersizlik duygusuna ve hatta iktidarsızlığına neden olacaktır.


Bu tür bir ilişki gerçekleştiğinde, çoğu durumda cinsellik söz konusu olduğunda, bazı derin bilinçdışı ihtiyaçların geri çekilmesi ve kısıtlanmasıyla tetiklenir. Oğlak burcundan gelen her şeyde olduğu gibi, zamanla Koç partneri cinsel olarak tatmin oldukları ve içgüdüsel ihtiyaçlarının karşılandığı bir tür dengeli duruma ulaşabilir. Ne yazık ki, Oğlak burcu partneri o zamana kadar enerjisini ve bu tür cinsel davranışlara katılma ihtiyacını kaybeder. Bu, nihayetinde ayrılmalarına yol açacaktır, çünkü bu ikisi için de, özellikle özel konular söz konusu olduğunda, hafif veya kolay hiçbir şey yoktur.


İlişkilerinin bilinçsiz türü nedeniyle birbirlerine delice çekilebilirler, ancak çoğu durumda farklılıkları onları güvenli bir mesafede tutacaktır. Oğlak, ellerinden gelenin en iyisi Koç'un libidosunu destekleyecek ve olabildiğince yavaş yanma tutkusunu kontrol edecektir. Aynı zamanda Koç, partnerini bir öğretmen olarak görür ve bedenlerini ve onları tatmin etmenin yolunu öğrenir. Yine de, bu iki zor kişiliğin çatışması olduğunda elde edilmesi son derece zor olan bir denge vardır.


%5

Oğlak ve Koç İlişkisinde Güven Uyumu

Hem aşırı uçlarda hem de “ya hep ya hiç” tipte insanlar oldukları için birbirlerine güvenmeleri kolay olacaktır. İlişkilerinin diğer alanlarında derin yanlış anlamaları olsa bile, nadiren birbirlerinin güvenine ihanet ederler. Bu, kolayca kabul edecekleri bir şeydir, çünkü bir arada olduklarında, aralarındaki değer verilmesi gereken şeylerin farkındalığını kaybederler. Birinin zaman zaman diğerine bağının içerdiği nitelikleri hatırlatması gerekir.


%99

Oğlak ve Koç İlişkisinde İletişim ve Zeka Uyumu

Oğlak Koç burcunun hükümdarı Mars'ı yücelttiği için konuşmalarını taşıyıcı hedefleri, işteki başarıları ve fiziksel aktivite ile irtibat halinde tutmalıdırlar. Bunun dışında konuşacak pek bir şeyleri yoktur.


Oğlak burcu bir partneri, dürtüsel ve bakış açısından aptal Koç'un bile kendi fikirlerine sahip olmasına ve onlara yararlı veya pratik olarak değer vermesine nadiren izin verir. İnisiyatiflerine ve enerji seviyelerine kesinlikle saygı duyacak olsalar da, Koç burcunun geri kalan davranışları çoğu konuda kabul edilemez. Oğlak burcunun ayakları yere dayandığı ve durumu rasyonel olarak ölçebildiği için, partnerlerinin dokunma ve dayanıklılık eksikliği ve hatta aptallıkları hakkındaki sakin görüşlerini koruyacaklardır. Bunun bir Koç için ne kadar can sıkıcı olabileceğini hayal edebilirsiniz, özellikle de güçlü sınırlar belirleme ve mümkün olan her şekilde saygı görmeye olan tutkulu gereksinimlerini dikkate alırsanız.


Öte yandan, Koç'un Oğlak burcundaki partneri için hiç sabrı olmayacaktır. Bu onların bencilliklerine, duygu ve kalpsizliklerine atfedilecektir.


Her ikisi de bir bakıma yanlış olacaktır, çünkü doğru kişi veya motive eden kişi gelirse ikisinin de ne hale gelebileceğini anlamaları gerekir. Sorun şu ki, ikisi de yorulana kadar bu anlamsız ego savaşında sıkışıp kalabilirler ve bir daha asla başka bir ilişki düşünmeyeceklerdir.


%20

Oğlak ve Koç İlişkisinde Karşılıklı Duygu Uyumu

Bu özel durumda, en iyisi bu paragrafa "duygular" değil, "anlayış" demektir. Sorunları, başlangıçta birbirlerini anlama şekilleridir. İlişkilerinin başlangıcında, her ikisi de muhtemelen büyümeleri için biraz çaba sarf edildikten sonra olabilecekleri biri olarak diğer kişinin imajına sahip olacaklardır. Sorun şu ki, buradaki kimse değişmek istemiyor. Ne kadar gerçekçi olmasa da duyguları, sahip oldukları bu ilk imaja kolaylıkla bağlanabilir. Bu tam olarak anlayış eksikliği olarak adlandıracağımız bir şeydir, çünkü bu ikisi birbirinin sahte imajına aşık olabilir ve birbirini değiştirmek için çılgınca ısrarcı olabilir.


Sorunları gerçekte birbirlerine karşı duygu eksikliği değildir (Mars / Satürn doğalarını göz önünde bulundurarak onların sorunlarına duygusal engelliliğe kolayca katkıda bulunabilmenize rağmen), birbirlerini anlama ve kabul etme eksikliğidir. Olası kişisel özelliklerin sınırlarına uyandan farklı bir şey olduğunu göremeyecek kadar inatçı ve dar görüşlüdürler.


%1

Oğlak ve Koç İlişkisinde Değerler

Her ikisi de bağımsızlığa, açıklığa ve dürüstlüğe değer verirler ve genel olarak, ilişkilerine sorun getiren şey değerler sistemleri değildir. Çoğunlukla, çevrelerinde bulundukları insanların ciddi görüşleri söz konusu olduğunda senkronize olurlar. Sahip oldukları sorun, bazı değerleri paylaştıkları gerçeğine dayanan gerçekçi olmayan beklentileridir.


Eğer Koç birisinin olası tüm kişisel engellere dayanma ve kendini zorlama yeteneğine değer veriyorsa, bu onların bu kişi olmaya hazır oldukları ya da kontrol sahibi oldukları anlamına gelmez. Benzer şekilde Oğlak, bazı insanların hızına ve odaklanmasına değer verebilir, ancak bu, derinliklerini veya dikkatlerini daha hızlı olmak için tehlikeye atacakları veya yalnızca bir hedefe odaklanmak için derin psikolojik ihtiyaçları gözetimsiz bırakacakları anlamına gelmez.


%60

Oğlak ve Koç İlişkisinde Ortak Aktivite Uyumu

Oğlak burcu bazen Koç'un neden sabah 6'da koşmak istediğini anlamaz. Koç, Oğlak burcunun neden bütün geceyi son derece sıkıcı bir şey yaparak geçirdiğini anlamaz. Koç burcunun anlamadığı şey, çalışkanlığın her zaman değerinin olduğudur, tıpkı Oğlak'ın bedenlerinin zaman zaman dinlenmek ve dürtüyle hareket etmek için fiziksel ihtiyacını anlamaması gibi.


Fiziksel hareket içerdiklerinde ikisinin de sevdiği aktiviteleri kolayca bulabilirler. Her ikisinin de bedenlerine ve günlük alışkanlıklarına dikkat etmeleri gerekir, bu nedenle her gün aynı zamanda aynı fiziksel aktiviteyi birlikte yapmaları iyi olur. Bu şekilde birbirlerini motive ederler - Koç, Oğlak burcunun enerjisini yükseltir ve Oğlak, ortak çabalarına dayanıklılık verir. Bu, bütün ilişkileri için harikalar yaratabilir, çünkü bu tür temel faaliyetlerle birbirlerinin doğasını çok daha iyi anlayabilirler.


%40

Oğlak ve Koç Burcunun Uyum Özeti

Bu kolay bir ilişki değildir. Bu nedenle ilişkileri, ilişkiyi mümkün olan en iyi şekilde mahvetmek için bir rekabet gibi görünebilir. Bundan kimin canlı çıkacağını söylemek zor, çünkü hem çoğu zaman kendilerini berbat hissedecekler hem de sonunda ayrıldıkları için rahatlayacaklardır. Birbirlerini bırakamayacak kadar çok sevdiklerine inatla karar verirlerse, ikisi de muhtemelen yıllarca kafalarını duvara çarpacaktır.


Tek başarı şansı, koşulsuz saygı, görüş ve beklentilerinin genişliğidir. Birbirlerini gerçekten tamamlayabilirler, ancak yalnızca birbirlerinde iyilik arayacakları ve birbirlerinin niteliklerini vurgulayacakları bir senaryoda. Ne yazık ki, yöneticilerinin malefik doğası nadiren bu kadar olumlu ve kabul odaklı olmalarına izin verir. Bir araya geldiler ve hikayeleri ne olursa olsun, birbirlerinin eksikliklerini aramak yerine birbirlerinden öğrenebilecekleri şeyleri düşünmeli ve her zaman birbirlerinin işinden uzak durmalılardır.


%38

Burç Uyumu

Burcunuzu ve onun burcunu seçerek, birbirinizle olan ilişki, hayat ve arkadaşlık uyumunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

Koç Burcu
Yengeç Burcu

Oğlak Burcu Astrolojik Bilgiler

Astroloji Hakkında

Astroloji hem sanat hem de bilim olarak kabul edilir. Astroloji sanattır çünkü farklı yönleri bir araya getirmek ve bireyin karakter özellikleri hakkında bir fikir oluşturmak için yoruma ihtiyaç vardır. Bununla birlikte, astrolojinin matematiksel kısmı da bir bilim olarak kabul edilir çünkü astronomi ve matematik anlayışını gerektirir.

Sixtus IV, bir burç çizen ve yorumlayan ilk Katolik papaydı, Leo X ve Paul III tavsiye için her zaman astrologlara güvenirken, II. Julius astrolojik olarak taç giyme tarihini seçti.