Soru sor

Aşk, Yaşam, Cinsellik, İletişim, Arkadaşlık ve Güven Konularında Oğlak Burcu ile Kova Burcu Uyumluluğu.

Oğlak ve Kova

Oğlak ve Kova İlişkisinin Cinsel ve Yakın İlişki Uyumu

Oğlak burcunun geleneksel ve kısıtlayıcı olduğu, Kova burcunun tam tersi olduğu konusunda basit bir varsayımda bulunmak kolay olacaktır, ancak ikisi de geleneksel olarak aynı gezegen tarafından yönetilir ve benzerliklerini anlamamak aptalca olur. Cinsel yaşamlarındaki temel sorun, farklı hızları olacaktır ve bu çoğunlukla unsurlarındaki farklılıktan kaynaklanmaktadır.


Bir Dünya burcu olarak Oğlak, yavaş ve eksiksizdir. Bu işaretin bir temsilcisi, nadiren başka bir kişiye ilgi duymadan ve ona saygı duymadan cinsel bir ilişkiye girecek ve sonunda seks gerçekleştiğinde en iyi performansını vermek isteyecektir. Kova bir Hava burcudur ve bu onları, güvenilirliğin ustası Satürn tarafından yönetilmesine rağmen, onları bir nevi belirsiz ve güvenilmez yapar. Çok fazla düşünmeden ve olabildiğince rahat bir şekilde, kendiliğinden ve hızlı şeyler isteyeceklerdir.


Bir Kova burcunun, Oğlak burcunun ayrıntılı bir plan yapmasını beklemek için sabırlı olması çok nadirdir ve bu, Oğlak için harika bir kapanış olacaktır çünkü aceleyle yapılan hiçbir şeyi ve anın sıcağını sevmezler, özellikle de öyle olduğunda cinselliğe geliyor. Doğru partnerle birlikteyken ikisi de çok tutkulu olabilirler, ancak yaklaşımlarının başlangıç ​​noktası genellikle çalışmak için çok farklıdır. Neyse ki birbirlerine duydukları saygı onları çok iyi arkadaş haline getirebilir ve doğru iletişim yolunu bulmayı başarırlarsa, bir arkadaşlık temeli üzerine kaliteli bir cinsel ilişki bile kurabilirler.


%5

Oğlak ve Kova İlişkisinde Güven Uyumu

Neden birbirlerine güvenmesinler? Biri taş gibi inançlara sahip ve asla yanılmama ya da herhangi bir hata yapma ihtiyacı duymazken, diğeri yüzleşmekten korkmaz ve insan ırkı arasında gerçeğin imajına yalan söyleme arzusuna sahip olamayacak kadar değer verir. Yine de güven fikirleri farklıdır ve her ikisinin de birbirlerinin doğalarını olması gerektiği gibi kabul etmeleri zor olacaktır. Aralarındaki güven eksikliği aslında birbirlerine duydukları güvensizlik değildir, ancak olasılıkla bu tür bir ilişki işleyecektir.


%80

Oğlak ve Kova İlişkisinde İletişim ve Zeka Uyumu

Oğlak burcu ve Kova burcu arasındaki entelektüel bir ilişki, örneğin Boğa veya Yengeç olduğunuzda izlemek biraz acı verici olabilir. Her ikisinin de birbirlerinin saygısına değer olduğuna dair bu uzak, soğuk, sessiz anlaşmaya sahipler ve bu anlaşmada kalmak için birbirlerinden uzaklaştıklarında bu bazen korkunç görünebilir. Birbirlerine farklı bir şekilde bakmaktansa ilişki içinde olmamayı tercih ederler ve bu nedenle güzel, kalıcı bir arkadaşlık kurabilirler.


Yine de ne kadar farklı olduklarını hatırlamak önemlidir. Kova burcunun önceki burcundaki kurallara uyulmaması durumunda gerçek bir özgürlük olmasa da, birbirlerinin yaşam tarzını anlamaları kolay değildir. Ortak ilgi alanlarına ve bağlarının ciddiyetine olan karşılıklı sevgilerine sahip oldukları sürece, ikisini de tatmin eden güçlü bir entelektüel bağ imajını koruyabilecekler.


%65

Oğlak ve Kova İlişkisinde Karşılıklı Duygu Uyumu

Oğlak burcu ile Kova burcu arasındaki ilişkinin duygusal tarafı gerçekten tuhaf bir şeydir. Genel yorumlamalarda, her ikisinin de duygusal olmayan, kopuk ve diğer insanlarla duygusal etkileşim için kapalı oldukları varsayılır. Ancak, duygusal bağlarının olmamasının kökeni bu değildir.


Bir Dünya burcu olarak Oğlak, duyguların fiziksel ve pratik bir şekilde gösterilmesine ihtiyaç duyar. Bu nedenle, yalnızca kendi ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak genellikle bencil olarak tanımlanırlar. Birinin para gibi dünyevi şeylere veya herhangi bir maddi veya kariyer odaklı değere bu kadar çok önem vermesi, daha manevi işaretler tarafından kolayca kabul edilemez. Kova, Hava unsuruna aittir ve bir insanın yaratmış olabileceği herhangi bir din veya kuraldan farklı olarak nihai genel inancın bir işaretidir. Tüm fikirlerini paylaşabilecekleri cennet sevgisine ihtiyaçları var, böylece bir bulutun üzerinde Neverland'e gidebilirler. Parayı, yemeği ve hatta seksi önemsemeyecekler, eğer yüksek ruhları kanatlansa ve rüya görmek için bir şans daha elde ederlerse. Duygusal bir bağ oluşturmak için hem Oğlak burcunun hem de Kova burcunun gerçekliğin diğer tarafını kabul etmesi gerekecektir.


%5

Oğlak ve Kova İlişkisinde Değerler

Oğlak sınırlara değer verir ve Kova özgürlüğe değer verir. Öyleyse nasıl sevgi dolu bir ilişki içinde olabilirler? Bazen Oğlak burcunun Kova burcundan önce geldiğini ve yeterli baskı olmadan kurtuluş duygusunun olmayacağını unutmak kolaydır. Rolleri garip bir şekilde iç içe geçmiş durumda ve kişiliklerini biraz daha derinlemesine kazarlarsa kendilerini aynı şeylere değer verirken bulabilirler. Başlangıç ​​olarak, hem tutarlılığa hem de sadakate değer verirler ve her ikisi de gerekli olan tüm standart insani değerlendirmeleri dikkate alırlar. Uzun vadeli taahhütler söz konusu olduğunda ilişkilerini aynı temelde seçecekler ve nadiren başkalarının onları kontrol etmesine izin vereceklerdir.


%40

Oğlak ve Kova İlişkisinde Ortak Aktivite Uyumu

Oğlak, Mars'ı yüceltir ve onu tam olarak nerede kurutacağını bilir ve Kova zaten onunla ne yapacağını bilemez. Sıklıkla aynı etkinlikleri seçmeyecek olsalar da, bu, ikisinin de neyi sevebileceğini belirlemek için yeterince uzun süre birbirlerini takip etmelerine yardımcı olacaktır. Sadece Kova partnerinin zorlamaması, ısrar etmemesi ve hızlanmaması gerekir ve Oğlak burcunun engellemesi, kısıtlaması ve inkar etmemesi gerekir.


%25

Oğlak ve Kova Burcunun Uyum Özeti

Oğlak ve Kova, başlangıçta birbirlerini o kadar ilginç bulmayabilir. Bu şarkıların her ikisi de geleneksel olarak Satürn tarafından yönetilir, ancak burçtaki rolleri tamamen farklıdır. Bir ilişkideki en zorlu noktaları duygusal temaslarıdır. Birlikte kalacaklarsa, Oğlak burcu partnerinin yerden biraz ayrılması ve Kova burcunun Dünya'ya biraz daha yaklaşması gerekecektir. Oğlak burcunun fikirlerini gerçekleştirmesine yardımcı olabilmesi için ortada buluşmaları gerekir ve Kova, Oğlak burcunun hayatında gerekli değişikliği yapmasına ve yeni bir şeye yönelmesine yardımcı olabilir.


%37

Burç Uyumu

Burcunuzu ve onun burcunu seçerek, birbirinizle olan ilişki, hayat ve arkadaşlık uyumunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

Koç Burcu
Yengeç Burcu

Oğlak Burcu Astrolojik Bilgiler

Astroloji Hakkında

Astroloji hem sanat hem de bilim olarak kabul edilir. Astroloji sanattır çünkü farklı yönleri bir araya getirmek ve bireyin karakter özellikleri hakkında bir fikir oluşturmak için yoruma ihtiyaç vardır. Bununla birlikte, astrolojinin matematiksel kısmı da bir bilim olarak kabul edilir çünkü astronomi ve matematik anlayışını gerektirir.

Sixtus IV, bir burç çizen ve yorumlayan ilk Katolik papaydı, Leo X ve Paul III tavsiye için her zaman astrologlara güvenirken, II. Julius astrolojik olarak taç giyme tarihini seçti.