Soru sor
Terazi Burcu | 23 Eylül 2020 - 22 Kasım 2020

Terazi Burcu Özellikleri

23 Eylül - 22 Kasım

Astroloji - Terazi Burcu Hakkında Bilgiler

  • Tarihi Aralığı: 23 Eylül - 22 Kasım
  • Renk(leri): Pembe, Yeşil
  • Günü: Cuma
  • Şanslı Sayıları: 4, 6, 13, 15, 24
  • En Uyumlu Burçlar: Yay, Koç

Terazi Burcu Kişilik Özellikleri

Güçlü Yönler: İşbirlikçi, diplomatik, zarif, adil fikirli, sosyal


Zayıf Yönler: Kararsız, çatışmalardan kaçınır, kinci, kendine acıma


Terazi burcunun hoşlandığı şeyler: Uyum, nezaket, başkalarıyla paylaşmak, açık hava


Terazi burcunun hoşlanmadığı şeyler: Şiddet, adaletsizlik, gürültü


Terazi burcunda doğan insanlar barışçıl, adildir ve yalnız kalmaktan nefret ederler. Partnerlik, aynaları ve onlara ayna olma yeteneği veren biri olarak onlar için çok önemlidir. Bu bireyler denge ve simetriye hayran kalırlar, adalet ve eşitlik için sürekli bir kovalamaca içindedirler, yaşamları boyunca kendi içsel kişiliklerinde kendileri için gerçekten önemli olması gereken tek şeyin farkına varırlar. Bu, çatışmalardan kaçınmak için neredeyse her şeyi yapmaya hazır, mümkün olduğunda barışı koruyan kişilerdir.


Terazi burcu, İkizler ve Kova arasında yer alan ve bu kişilere sürekli zihinsel uyaranlar, güçlü akıl ve keskin bir zihin veren bir Hava burcudur. İyi kitaplardan, aşılmaz tartışmalardan ve söyleyecek çok şeyi olan insanlardan ilham alacaklardır. Her Terazi temsilcisi, diğer insanlarla konuşurken dikkatli olmalıdır, çünkü kendi yollarına çıkan bir şeye karar vermeye veya taraf seçmeye zorlandıklarında, aniden yanlış yerde olduklarını ve yanlış insanlarla çevrili olabileceklerini fark ederler.


Terazi burcunu yöneten gezegen Venüs'tür, bu da bu insanları büyük sevgili yapar ama aynı zamanda pahalı, maddi şeylere düşkündür. Hayatlarının müzik, sanat ve ziyaret etme şansı buldukları güzel yerler ile zenginleştirilmesi gerekir.


Terazi - Ruhlarımızın Ölçüsü bu burcun en kısa efsanesi, gökyüzündeki en kısa takımyıldıza iyi bir benzetme sunuyor gibi görünüyor. Terazi, farklı aşırılıkların denizindeki bir denge noktasıdır ve hayvanlar ve insanlar arasında bir nesne olan bu muhteşem burcun on beşinci derecesinde tezahür eder.Yaşamlarımızda ne yaparsak yapalım, sadece Ruhlarımızın nihayet varlığımızı ölçmek için o “yüksek güce” giden yolu işaret etmeye hizmet eder. Bize nerede yanlış yaptığımızı veya neyi doğru yaptığımızı söyleyen Terazi, bilinçsizce bize gerçek özgürlüğün hafiflikte gizlendiğini öğretir.


Terazi Burcu Arkadaşları Ve Aile

Arkadaşlar - Terazi temsilcileri oldukça sosyaldir ve arkadaşlarını ilgi odağı haline getirir, ancak bazen beklenti çubuklarını çok yükseğe çıkarır ve önünde duran kişiden üstün hissetmelerini sağlayan arkadaşlıkları seçerler. Doğaları onları kararsız kılar, bu yüzden eksiklik gösterebilirler. Nazik ve sakince, isterlerse herhangi bir sorunla iletişim kurabilirler ve genellikle başkalarının kişisel çatışmalarının ve diğer insanlarla sorunlarının diğer tarafını anlamalarına yardımcı olurlar.


Aile - Onlara Güneş'in belirli bir zayıflığını veren bir ailede doğan Terazi, farkında bile olmadan aile üyeleri arasında dengeye odaklanabilir. Sürekli uyum arayışında olan bu bireyler, ebeveynleri ve kardeşleriyle yalnızca çatışmadan kaçınmak için hemfikir olma eğilimindedirler, bir zorluk çıktığında geri çekileceklerdir. Kişiliklerini beslemeleri ve çoğu zaman yalnızca kendi bakış açılarını keşfetmek için yalnızlığa dönmeleri gerekir. İyi inşa edilmiş ve içsel güç duygusu üzerinde çalışmışlarsa, iyi bir ebeveyn ve rol model olmanın kolaylığını keşfederler, bildikleri her şeyi çocuklarıyla paylaşmaya hazırdırlar.

Terazi Burcu Aşk Ve Cinsel Hayatı

Uyumlu bir eş bulmak, Güneş'leriyle Terazi'de doğan insanların hayatında ana öncelik olacaktır. Romantik bir ilişkiye başladıklarında, barış ve uyumu sürdürmek en önemli şey ve birincil hedefleri haline gelir. Büyüleyici kişilikleri ve her bir ilişkiye olan bağlılıkları, başkalarıyla uyumlarını tatmin edici kılar, ancak iyileştirmeleri gereken Güneş, duygusal dünyalarında genellikle sorun yaratır.


Terazi, temsilcilerini geleneksel aşk yollarına açık hale getiren bir evlilik işareti verir. Hava unsuru onlara çok fazla esneklik sağlasa da, yine de geleneğe yönelik güçlü bir çekişi hissedecekler ve arzuları sonunda kağıda dökülmüş, iyi organize edilmiş ve dış dünya için belirli bir imaj yaratma amacına hizmet eden sevgiye dönüşmüştür. Bir bakıma, her Terazi, kendileri tarafından korunmayı bekliyormuş gibi, ancak bu süreçte gururları tehlikeye atılmadan, net sınırlar belirleme yeteneğine sahip bir partner arar.


Bu, Akrep'in bittiği yerde yükseldiği için cinsellikle derinden bağlantılı bir işarettir. Derin, anlamlı ilişkiler ararlar ve gerçekten yakın olmadıkları insanlarla ilişkilerinde sorun yaşamasalar da aşk hayatlarındaki tek gerçek tatmin beden ve ruhun tamamen teslim olmasından gelir. Bağımsız olmak ve aynı zamanda öz kişiliklerinin farkında olmak için bir meydan okuma ile tüm hayatlarını biriyle paylaşmak Terazi'nin ciddiyetidir.


Terazi Burcu Kariyer Ve Para

Her Terazi için, mutlu bir yaşamın anahtarı iyi bir denge içindedir, yani özel hayatları ve sevdikleri için yeterince zaman ayırmadan çalışmayı tercih etmeyeceklerdir ama yaparlarsa, yaşam tarzlarını buna göre ayarlamaları gerektiğini hissedeceklerdir.Bazen kendileri için çalışan insanları örgütlemek için gereken inisiyatiften yoksun olsalar da sevilen liderler olabilirler ve önlerine çıkan ayrıcalıkları hak etmek için çok çalışacaklar. Hakikat ve adalet arayışında, iyi avukatlar ve yargıçlar ve aynı zamanda sanatsal yönlerini çocukluktan itibaren besledikleri takdirde diplomatlar, tasarımcılar ve besteciler olarak başarılı olabilirler. Bir grupta iyi çalışacaklar ve ikna edici ve yetenekli konuşmacılar olabilirler.


Hayatlarının mali yönü genellikle kontrol altındadır ve ne satın almak istediklerine karar vermekte daha fazla zamanları olsaydı muhtemelen durum böyle olmazdı. Mali tercihlerini sorgulamaya başlar başlamaz, muhtemelen herhangi bir karar vermek zor olduğu için hiç para harcamayacaklardır. Tasarruf ve harcama arasında oldukça iyi bir denge kurarlar ve moda ve güzel kıyafetleri sevmelerine rağmen, harcama arzusunun en pahalı kıyafeti elde etmesine nadiren izin veriyorlar.


Terazi Burcu Erkeği Romantik Anlamda Nasıl Etkilenir

Terazi burcu erkekleri güzel olan her şeyi takdir eder ve görünümleriyle onlara ilham verecek bir partner ararlar. Bu yüzeysel gelebilir, ancak gerçek şu ki, karar süreçlerini kolaylaştırmak ve onları başlangıçta ciddi bir ilişkiye itmek için zihinsel ve görsel uyaranlara ihtiyaçları var. Biriyle birlikte olmaya karar verdikten sonra, genellikle ciddi, uzun vadeli bağlar kurarlar ve başlangıç ​​için mükemmel bir seçim yaptıklarını bilerek zor zamanlara kolaylıkla dayanırlar. Terazi burcu bir adam, gündelik meselelerden hayattaki büyük ortak çabalara kadar her şeyi partneriyle tartışmak ister.


Bu, irade ve güven gücü olan bir ortak arayan, kendini kaybolmuş veya güvensiz hissettiğinde yol gösterecek biri. Doğru kişiyi bulduğunda, onları mutlu etmek için her şeyi yapacak, dikkatlerini yalnızca partnerine çevirecek ve bu süreçte sıklıkla kendini unutacaktır. Bu adam özünde son derece romantik ve bir ömür boyu sürecek gerçek aşkı arar.


Terazi Burcu Kadını Romantik Anlamda Nasıl Etkilenir

Terazi burcundaki bir kadını baştan çıkarmak için kişinin iyi bir konuşmacı ve dinleyici olması gerekir. Yeni şeyler öğrenilmekten, kendisi ve kişisel ilgi alanları hakkında konuşmaktan hoşlandığı kadar partnerinin hayatının derinliklerine dalmayı sevmesi gerekir. Büyüleyici, zeki ve yol boyunca ortaya çıkan sorunlara kesin kolaylıkla çözüm bulurlar. Partnerinin ilgisini çekmesi ve ilk başta kendi inisiyatifini ve seçimlerini sorgulaması, aynı zamanda yeterince açık ve şaşırtıcı olması gerekir.


Terazi burcu bir kadının Venüs tarafından yönetilmesi, doğal bir ruh hali değişimine sahip olma eğilimindedir, ancak bu onu kendi yolunda daha pasif yapmaz. Aşık olduğunda ve bir partneri ile bir evi paylaştığında, onlara bakacak, iyi görünmelerini sağlayacak ve sosyal hayatlarını düzenli ve içinde yaşadıkları sosyal normlara uygun hale getirecektir.


Burç Uyumu

Burcunuzu ve onun burcunu seçerek, birbirinizle olan ilişki, hayat ve arkadaşlık uyumunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

Koç Burcu
Yengeç Burcu

Terazi Burcu Astrolojik Bilgiler

Astroloji Hakkında

Astroloji hem sanat hem de bilim olarak kabul edilir. Astroloji sanattır çünkü farklı yönleri bir araya getirmek ve bireyin karakter özellikleri hakkında bir fikir oluşturmak için yoruma ihtiyaç vardır. Bununla birlikte, astrolojinin matematiksel kısmı da bir bilim olarak kabul edilir çünkü astronomi ve matematik anlayışını gerektirir.

Sixtus IV, bir burç çizen ve yorumlayan ilk Katolik papaydı, Leo X ve Paul III tavsiye için her zaman astrologlara güvenirken, II. Julius astrolojik olarak taç giyme tarihini seçti.