Soru sor

Aşk, Yaşam, Cinsellik, İletişim, Arkadaşlık ve Güven Konularında Terazi Burcu ile Yengeç Burcu Uyumluluğu.

Terazi ve Yengeç

Terazi ve Yengeç İlişkisinin Cinsel ve Yakın İlişki Uyumu

İlk bakışta Terazi ve Yengeç birbirinden gerçekten çok uzak gibi görünebilir. Her iki işaret de Mars'ı kabul etmekte sorun yaşıyor ve bu, cinsel yaşamlarında tutku ve inisiyatif eksikliğine yol açıyor. Bununla birlikte, Terazi'nin incelikli ve dikkatli doğası, Yengeci gerçekten yatıştırabilir. Bunun nedeni, Yengeç burcunun muhalif burcunun hükümdarı olan Satürn'ün Terazi'de yüceltilmiş olmasıdır. Bazı girişimler eksik olsa da, Yengeç ve Terazi'nin birlikte yeterince zaman geçirirlerse cinsel yaşamlarında çok iyi işlev görme şansı vardır.


Cinsel bağlarıyla ilgili sorun, her şeyden çok onların unsurundadır. Kanser Su elementine aittir ve Terazi bir Hava burcudur. Terazi partneri son derece sabırlı ve hoş olsa da, Kanserin uyum sağlamakta zorlanabileceği Hava unsurunda hala bir hız var.


Denemek istedikleri şeyler büyük ölçüde farklı olacaktır, çünkü Yengeç duygusal bağlantıya ihtiyaç duyar ve Terazi çok duygusallaşmadan önce temas, dokunma ve deneyime ihtiyaç duyar. Terazi, genellikle Yengeç burcunun doğasından ilham almaz ve normalde onlara ilk bakışta aşık olmaz. Zaten derin duyguları paylaşıyorlarsa cinsel yaşamları çok iyi olabilir, bu yüzden en iyisi arkadaşlıktan bir ilişki başlatmaları, zaten birbirlerini bir noktaya kadar tanımaları ve olası çekiciliğin yanı sıra bazı duyguları paylaşmalarıdır.%40

Terazi ve Yengeç İlişkisinde Güven Uyumu

Yengeç, en güvenilir burçlardan biri olabilir, ancak Terazi’nin doğasında nadiren bağışık kaldıkları rahatsız edici bir yanı vardır. Yengeç, diğer insanların müdahalesi olmadan sakin bir aile hayatı isterken, Terazi diğer insanlardan uzak durup gün geçtikçe onların sevgisini ve onayını arar. Bir noktada, Yengeç partneri kendilerine çocuk sahibi olmak istedikleri türden bir partner olup olmadığını sormak zorundadır. Öte yandan, Terazi, romantik bir ilişkiye tüm yaklaşımı buluyor Yengeç'in biraz gerçekçi olmadığını düşünüyor. Bu, özellikle Güneş burcun son derecelerindeyse, Terazi'ye güven eksikliğine kolayca yol açabilir.


%30

Terazi ve Yengeç İlişkisinde İletişim ve Zeka Uyumu

Venüs ve Ay tarafından yönetilen burçlar olarak, ilişkilerinin bir şekilde çok önemli olduğunu varsaymak güvenlidir. Terazi, Venüs'ün üst, manevi doğasından sorumlu olmasına rağmen, yine de bir ilişkinin işaretidir ve Ay yalnızca yakınlık ve uyum ihtiyacını vurgulayacaktır. İletişim çok zor olmayacak, ancak pek çok ilgi alanını paylaşmama veya gerçek kaliteye sahip olacak kadar birbirlerine saygı duymama ihtimalleri vardır.


Birlikte gerçekçi olmayan planlar yapmaya başlarlarsa temel sorunları su yüzüne çıkabilir. Yengeç burcunun zıt burcu olarak beklentileri son derece pratik ve katı olacaktır. Terazi, Satürn'ü yüceltir, ancak bu bir Dünya burcu değildir ve genellikle somutlaşmaya pratik bir yaklaşım yerine fikir alanında kalırlar. Yengeç, birinin gerçeklerden nasıl bu kadar uzak olabileceğini anlamaz ve bu, tüm ilişkilerini tehlikeye atabilecek garip bir pasif çatışmaya yol açabilir. Yengeç Terazi'nin fikir alanında Hava burçları arasında yer aldığını fark etmesi gerekir - bunların gerçekleşmesi gerekmez.


Terazi'nin sorunlu bir Güneşi olduğunu ve genellikle Yengeç burcundan daha ateşli ve tutkulu bir enerjiye sahip bir partner aradığını hatırlamak önemlidir. Kulağa çirkin gelse de, beslenecek birine ihtiyaçları vardır ve normalde sevdiklerine bile yetecek kadar enerji üreten ateş burçları veya onu gerçekten önemsemeyen Hava işaretleri ile güçlü ilişkileri vardır. 


%50

Terazi ve Yengeç İlişkisinde Karşılıklı Duygu Uyumu

Hem Ay hem de Venüs duyguları temsil eder ve her ikisi de oldukça duygusal işaretlerdir. Bununla birlikte, duygusal bağlamları çok farklıdır, çünkü Yengeç Dünya'da bir aşk arıyor ve Terazi cennete götürecek birini arar. Terazi’nin Venüs’ünün ruhani tarafının, birlikte bir hayatı paylaşmak için gerçek şansını kaçırdığı yer burasıdır. Eşsiz, dengeli sevgiyi hissettiği sürece yemek yemeye ya da uyumaya ihtiyaç duymayan bir Venüs'tür. Yengeç bu fikri bir noktaya kadar anlayacaktır, ancak muhtemelen bunun değişmek üzere olmayan bir model olduğunu anladıklarında daha sağlam bir partner arayacaktır.


İki ana işaret olarak, tatmin edici olmayan uzun bir ilişkiye sahip olabilirler çünkü ikisi de kendilerini özgür kılmak için bir an bekliyorlar. Bazı durumlarda, tatmin olmamaları halinde bir değişiklik yapmaları ve onları daha mutlu edecek birini aramaları tavsiye edilmelidir.


%15

Terazi ve Yengeç İlişkisinde Değerler

Her ikisi de -aile ilişkileri veya partnerlerle ilişkiler - iki kişi arasında hoş ve neşeli bir bağlantıya değer verecektir. Bu bağlantıyı birbirleriyle bulurlarsa, kesinlikle gitmesine izin vermekte zorlanırlar. Bununla birlikte, tüm değerler sistemi, ilişkiler noktasının ötesinde büyük ölçüde farklılık gösterir ve Yengeç şefkat ve bakıma değer verirken, Terazi sorumluluk ve platonik sevgiye değer verecektiri


%20

Terazi ve Yengeç İlişkisinde Ortak Aktivite Uyumu

Terazi ve Yengeç birlikte pek çok şey yapabilir, ancak isteyip istemeyecekleri şüphelidir. Yengeç, Jüpiter'i yücelten bir işarettir ve huysuz bir partnerle mükemmel bir şekilde mutlu olsalar da, huysuzluğunu kendilerine empoze etme ihtiyacı duymamalarını takdir edeceklerdir. Yengeç burcunun ılımlı ve yumuşak mizacıyla, Terazi muhtemelen daha da yetersiz ve huysuz hissedecektir, çünkü karşı çıkacak birine ihtiyaç duyacak ve saygı ve cinsel yüke sahip olmak için onlara meydan okuyacaktır.


%10

Terazi ve Yengeç Burcunun Uyum Özeti

Muhtemelen Terazi ve Yengeç arasındaki ilişkideki en büyük kısıtlama, partnerlerinden istedikleri şeylerdir. Yengeç, sorumlu birinin gerektiğinde elinden almasını ve duygusal doğasını pratiklikle tamamlamasını ister. Terazi, hayat dolu, enerjik, güçlü ve inisiyatif dolu birinin fikirlerini takip etmesini ister. İlişkilerinin başında herhangi bir beklenti yanlış belirlenirse birbirlerini gerçekten hayal kırıklığına uğratabilirler. Onlar için kalıcı bir aşk inşa etmenin en iyi yolu, her iki tarafın da ne olursa olsun bağımsızlıklarını korumalarıdır. 


%28

Burç Uyumu

Burcunuzu ve onun burcunu seçerek, birbirinizle olan ilişki, hayat ve arkadaşlık uyumunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

Koç Burcu
Yengeç Burcu

Terazi Burcu Astrolojik Bilgiler

Astroloji Hakkında

Astroloji hem sanat hem de bilim olarak kabul edilir. Astroloji sanattır çünkü farklı yönleri bir araya getirmek ve bireyin karakter özellikleri hakkında bir fikir oluşturmak için yoruma ihtiyaç vardır. Bununla birlikte, astrolojinin matematiksel kısmı da bir bilim olarak kabul edilir çünkü astronomi ve matematik anlayışını gerektirir.

Sixtus IV, bir burç çizen ve yorumlayan ilk Katolik papaydı, Leo X ve Paul III tavsiye için her zaman astrologlara güvenirken, II. Julius astrolojik olarak taç giyme tarihini seçti.