Soru sor
Yay Burcu | 22 Kasım 2020 - 21 Aralık 2020

Yay Burcu Özellikleri

22 Kasım - 21 Aralık

Astroloji - Yay Burcu Hakkında Bilgiler

 • Tarihi Aralığı: 22 Kasım - 21 Aralık
 • Renk(leri): Mavi
 • Günü: Perşembe
 • Şanslı Sayıları: 3, 7, 9, 12, 21
 • En Uyumlu Burçlar: Koç, İkizler

Yay Burcu Kişilik Özellikleri

Güçlü Yönler: Cömert, idealist, harika mizah anlayışı


Zayıf Yönler: Verebileceğinden daha fazlasını vaat ediyor, çok sabırsız


Yay burcunun hoşlandığı şeyler: Özgürlük, seyahat, felsefe, açık havada olmak


Yay burcunun hoşlanmadığı şeyler: Yapışkan insanlar, kısıtlı olma, detaylar


Meraklı ve enerjik Yay, tüm burçlar arasında en büyük gezginlerden biridir. Açık fikirli olmaları ve felsefi görüşleri, onları yaşamın anlamını aramak için dünyayı dolaşmaya motive eder.


Yay dışa dönük, iyimser ve heveslidir ve değişiklikleri sever. Yay burcu doğumlu düşüncelerini somut eylemlere dönüştürebilir ve hedeflerine ulaşmak için her şeyi yaparlar.


Diğer yangın burçları gibi Yay burcunun da mümkün olduğu kadar çok tecrübe edebilmesi için dünyayla sürekli temas halinde olması gerekir. Yay burcunun egemen gezegeni, Zodyak'ın en büyük gezegeni olan Jüpiter'dir. Coşkularının sınırı yoktur ve bu nedenle Yay burcunda doğan insanlar büyük bir mizah anlayışına ve yoğun bir meraka sahiptir.


Özgürlük onların en büyük hazinesidir, çünkü ancak o zaman özgürce seyahat edebilir ve farklı kültürleri ve felsefeleri keşfedebilirler. Dürüstlükleri nedeniyle, Yay doğumlular bir şey söylemeleri veya yapmaları gerektiğinde genellikle sabırsız ve düşüncesizdir, bu nedenle kendilerini hoşgörülü ve sosyal açıdan kabul edilebilir bir şekilde ifade etmeyi öğrenmek önemlidir.


Yay Burcu Arkadaşları Ve Aile

Yay çok eğlencelidir ve her zaman çevresi arkadaşlarla çevrilidir. Yay burcunda doğan aşk, gülmek ve yaşamın ve kültürün çeşitliliğinin tadını çıkarmaktır, böylece dünyanın her yerinden birçok arkadaşı kolayca edinebilirler. Onlar cömerttir ve ders verenlerden kişilerden değildir. Aileye gelince, Yay adanmıştır ve neredeyse her şeyi yapmaya isteklidir.

Yay Burcu Aşk Ve Cinsel Hayatı

Yay burcunda doğan insanlar çok eğlenceli ve esprili, bu da partnerleriyle eğlenmekten keyif alacakları anlamına geliyor. Eşit derecede açık olan partnerler, neredeyse her şeyi denemeye istekli olan tutkulu, etkileyici Yay burcuna kesinlikle uyacaktır.

Bu işaret için aşk ve cinsellik arasında her zaman ince bir çizgi vardır. Değişime ve çeşitliliğe olan sevgileri, yatak odalarına birçok farklı yüz getirebilir. Ama gerçekten aşık olduklarında, çok sadık ve adanmışlardır. Partnerlerinin entelektüel, duyarlı ve etkileyici olmasını isterler.


Yay Burcu Kariyer Ve Para

Yay burcu doğumlular zihinlerinde bir şeyi görselleştirdiğinde, bunu başarmak için ellerinden gelen her şeyi yapacaklar. Belirli bir durumda ne söyleyeceklerini her zaman bilirler ve harika satıcılardır. Yay, farklı görevleri ve dinamik atmosferi tercih eder. Seyahat acentesi, fotoğrafçı, araştırmacı, sanatçı, büyükelçi, ithalatçı ve ihracatçı gibi işler bu özgür ruhlu kişiye yakışır.


Yay Burcu Erkeği Romantik Anlamda Nasıl Etkilenir

Yay burcu erkekleri, din, felsefe ve her şeyin anlamı ile ilgilenen eğlenceyi seven insanlar ve ebedi gezginlerdir. Yay burcunda doğan erkek maceraları sever ve hayattaki tüm olasılıkları görür. Gerçeğin nerede olduğunu belirlemek için her birini tek tek araştırmak ister.


Yay burcunun en iyi özelliklerinden bazıları dürüstlüğü, cesareti ve iyimserliğidir. O huzursuz bir gezgin, bu yüzden dikkatini çekmek için yapabileceğiniz en iyi şey, görevini paylaşmak, bilgeliğini takdir etmek ve fikirlerine saygı duymaktır. Yay burcunun olumsuz özelliklerinden bazıları dikkatsizliği ve sabırsızlığını içerir. Yay burcu erkeği, bazen düşüncesiz, yüzeysel ve kendine aşırı güvenen olabilir.


Özgürlüğe ihtiyacı var ve yapışkan kadınlardan hoşlanmaz. Onu baştan çıkarmak istiyorsanız, ne zaman tutunacağınızı ve ne zaman bırakacağınızı öğrenmelisiniz. Yay burcu, bilgiyi işlemeden ve kendi sonuçlarına varmadan önce söylemeniz gereken her şeyi dikkatle dinleyen mantıklı bir düşünür ve hevesli bir dinleyicidir.


Yay Burcu Kadını Romantik Anlamda Nasıl Etkilenir

Yay burcu kadınları vahşi, bağımsız, eğlenceli, arkadaş canlısı ve dışa dönüktür. Kendilerini cinsel bir şekilde ifade etmekten zevk alırlar ve hayatı dolu dolu yaşamaya kararlıdırlar. Yay burcu kişiliği canlı, meraklı ve heyecan vericidir.


Yay burcunun altında doğan kadın, her zaman özgürlüğe ve bağımsızlığa değer veren dürüst bir kadındır. Yay burcu kadınını baştan çıkarmak istiyorsanız, ona dışarıda çıkma teklif etmelisiniz. Maceraları ve uzun sohbetleri sever. Yay burcunda doğan bir kadınla çıkmak maceracı bir ruh gerektirir çünkü her şeyi bir meydan okuma olarak görür ve can sıkıntısına dayanamaz.


Ancak, size hemen aşık olmasını beklemeyin. Yay burcu kadını aşık olduğunda sadık ve şefkatli bir ortak olacak. Ona seninle bir ilişkinin zor olacağını düşünmesi için bir sebep verirsen, kapıdan çıkıp gidecektir. Yay burcu kadını, kendisini mutsuz eden bir ilişkiye razı olmayacağı için genellikle hayatı boyunca birden fazla aşk yaşar.

Burç Uyumu

Burcunuzu ve onun burcunu seçerek, birbirinizle olan ilişki, hayat ve arkadaşlık uyumunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

Koç Burcu
Yengeç Burcu

Yay Burcu Astrolojik Bilgiler

 • Yay Burcu - kişisel özellikleri, karakteri, tarihler ve astrolojik burç bilgileri
 • Yay Erkeği - Hakkında bilgiler ve içyüzünü anlama
 • Yay Kadını - Hakkında bilgiler ve içyüzünü anlama
 • Yay Uyumluluğu - aşk, ilişkiler ve yaşamdaki diğer astrolojik burçlat ile uyumluluğu.
 • Yay Tarihi - tarihi ve arkasındaki hikayeler
 • Yay Sembolü - fotoğrafları ve yönetici gezegeni hakkında yorumlar.

Astroloji Hakkında

Astroloji hem sanat hem de bilim olarak kabul edilir. Astroloji sanattır çünkü farklı yönleri bir araya getirmek ve bireyin karakter özellikleri hakkında bir fikir oluşturmak için yoruma ihtiyaç vardır. Bununla birlikte, astrolojinin matematiksel kısmı da bir bilim olarak kabul edilir çünkü astronomi ve matematik anlayışını gerektirir.

Sixtus IV, bir burç çizen ve yorumlayan ilk Katolik papaydı, Leo X ve Paul III tavsiye için her zaman astrologlara güvenirken, II. Julius astrolojik olarak taç giyme tarihini seçti.