Soru sor

Aşk, Yaşam, Cinsellik, İletişim, Arkadaşlık ve Güven Konularında Yay Burcu ile Başak Burcu Uyumluluğu.

Yay ve Başak

Yay ve Başak İlişkisinin Cinsel ve Yakın İlişki Uyumu

Tüm değiştirilebilir işaret kombinasyonları gibi, bu ortaklar da çok eğlenebilir. Başak burcu, özellikle Yay burcu açısından oldukça zorlu ve eleştirel olsa da, cinsel yaşamları her ikisi için de tatmin edici olabilir. Bağlantılarının iyi yanı, bu burçların karşıt burçlara da hükmeden gezegenler tarafından yönetilmesidir. Bu, ilk etapta çekim hissedecekleri ve cinsel ilişkiye başlama ihtiyacı duyacakları anlamına gelir.


Buradaki temel sorun, öğelerindeki farklılıktır. Başak bir Dünya burcudur ve bu nedenle genellikle çok fazla risk almaz. Yay bir Ateş burcudur ve hedeflerine ulaşana kadar tutkuyla bir şeyleri zorlayacaklardır. Bu, cinsel ilişkilerinde pek işe yaramaz, çünkü Başak yapmak istemedikleri şeylere itilmiş hissedebilir ve Yay burcu, Başak burcunun pratik ve statik doğası tarafından kapatılmış olabilir. Bu ortakların hatırlaması gereken en önemli şey, ikisinin de kendileri olmak için alana ihtiyaç duymalarıdır. Bu türden iki insanla cinsel hayatı, gerçekçi olmayan beklentilerle başa çıktıklarında, kimin kimi en iyi şekilde tatmin edeceğine iner.


%30

Yay ve Başak İlişkisinde Güven Uyumu

Bir Yay ile Başak burcu ortağı arasındaki ilişkideki en büyük sorunu araştırırsanız, bunun sadece birbirlerine değil, tüm ilişkilerinde güven eksiklikleri olduğunu anlayacaksınız. Arkadaşlar olarak, inançları konusunda sarsılmaz olabilirler ve bazı geleneksel değerleri bir arada tutabilirler, ancak romantik bir ilişkiye başlar başlamaz, ikisi de kapana kısılmış hissetmeye başlarlar.


Başak, kolayca kapana kısılmış hissedecek bir burç gibi görünmez, ancak değişken nitelikleri onları sabırsız kılar ve her zaman değişim arayışı içindedir. Bir Yay burcunun yapabileceği kadar uzun süre tek bir yerde tutulamazlar. Temel fark, yapmak istedikleri fedakarlık derecesidir. Bu duygulardan, her iki partner de farklı biriyle olma ihtiyacını hissetmeye başlayacak ve bu, önce inanılmaz suçluluk onları durdurmadıkça, muhtemelen en büyük cinsel ilişki potansiyeline sahip bir ilişkidir. Karşılıklı saygının izlediği iletişim, güvenilir bir bağ kurmak için tek şanslarıdır.


%1

Yay ve Başak İlişkisinde İletişim ve Zeka Uyumu

Yay ve Başak bir araya geldiğinde söylenecek çok şey var ve bu partnerler birbirlerinin aşırı konuşma ihtiyacını tetikleyebilse de, her zaman, ikisi de bu konuda oldukça iyi hissedeceklerdir. Gerçek anlayış alanına girerlerse, akıllarının kullanımı ve birlikte yaratabilecekleri güzel sonuçlar ve felsefe konusunda heyecanlanacaklardır. Başak burcu tüm küçük parçaları entelektüel bağlarına getirirken, Yay burcu vizyona sahip olacak ve daha büyük bir resim oluşturmaya yardımcı olacaktır. Karşıt işaretlerine yakın yerlerde birbirlerini tamamlamasalar da, entelektüel heyecan onlar için başından itibaren eşit derecede önemli olacaktır.


Bu ortakların hatırlaması gereken en alakalı gerçek, saygı duyulması gereken en önemli şey olduğudur. Birbirlerine saygısızlık ederlerse, Başak, Yay burcundaki partnerini tuhaf, derinliği olan her şeyden kaçacak kadar aptal olarak görecek, Yay ise Başak burcuna ilgisiz şeylere tutunacak kadar tuhaf biri gözüyle bakacaktır. Her birinin farklı bir rolü olduğunu ve her rol için bu "aptalca" özelliklerin mümkün olan en iyi temeli temsil ettiğini hatırlamaları gerekir.


%65

Yay ve Başak İlişkisinde Karşılıklı Duygu Uyumu

Her ikisi de her şeyden çok doğru kişiyi bulmak isteseler de, tam olarak sonsuza dek mutlu olacak bir çift olmazlar. Çoğu durumda, bir peri masalının sona ermesiyle ilgili vizyonları, bir araya gelemeyecek kadar çok farklıdır. Yine de, bazı nadir durumlarda, değişken doğaları, her ikisini de tatmin eden duygusal bir bağ içinde kalmaları için yeterli saygıyla aynı hızda hareket etmelerine izin verir.


Bu ortakların her ikisi de duygusuz olarak kabul edilir, ancak bunun nedeni çoğunlukla kalplerine veya içgüdülerine güvenmek yerine akıllarını kullanma, analiz etme ve başlarına gelen her şeyi açıklamak için kullanma ihtiyaçlarından kaynaklanmaktadır. Başak burcu, kendi derin duygularını gösterebilmek için gerçekten duygusal birine ihtiyaç duyduğu için bu genellikle bir problem olacaktır. Yay, Başak burcunun ihtiyaçlarıyla ilgilenmiyor ya da sadece onlardan habersiz görünüyor çünkü tamamen mantıklıymış gibi davranıyorlar. Buradaki püf nokta, her iki partnerin de birbirlerinin kalplerini bulmak ve birbirlerinden ne bekleyebileceklerini anlamak için eylemin arkasını görmeleridir.


%10

Yay ve Başak İlişkisinde Değerler

Yay ve Başak, değişken niteliklerine bağlı olarak garip bir şekilde benzer değerlere sahip olacaklar. Bu yüzden hem uyum sağlayabilen, değiştirebilen ve hareket edebilen birine değer verecekler ki bu kesinlikle ilişkilerine başlarken birbirlerinde bulacakları bir şeydir. Zihinsel işaretler olarak, hem zihnin netliğine hem de zekaya değer verirler. Yine de, entelektüel değere yaklaşımları farklıdır ve Başak, derinliğe ve ayrıntılı analize değer verdiği kadar, kişinin zihninin genişliğine de değer verecektir. Çok değer verdikleri diğer şeylerde farklılık gösterse de, Başak pratikliğe ve Yay burcunun vizyonuna ve odaklanmasına değer veriyor olsa da, burada ikisinin birlikte olduklarında kendilerini iyi hissetmeleri için yeterince ortak zemin vardır.

%50

Yay ve Başak İlişkisinde Ortak Aktivite Uyumu

Yay ve Başak, değişken niteliklerine bağlı olarak garip bir şekilde benzer değerlere sahip olacaklar. Bu yüzden hem uyum sağlayabilen, değiştirebilen ve hareket edebilen birine değer verecekler ki bu kesinlikle ilişkilerine başlarken birbirlerinde bulacakları bir şeydir. Oldukça zihinsel işaretler olarak, genel olarak hem zihnin netliğine hem de zekaya değer verirler. Yine de, entelektüel değere yaklaşımları farklıdır ve Başak, derinliğe ve ayrıntılı analize değer verdiği kadar, kişinin zihninin genişliğine de değer verecektir. Çok değer verdikleri diğer şeylerde farklılık gösterse de, Başak pratikliğe ve Yay burcunun vizyonuna ve odaklanmasına değer veriyor olsa da, burada ikisinin birlikte olduklarında kendilerini iyi hissetmeleri için yeterince ortak zemin vardır.


%35

Yay ve Başak Burcunun Uyum Özeti

Yay burcu ile Başak arasındaki ilişki, her zamanki mutlu sonla biten duygusal bir hikaye değildir. Yollarında pek çok zorluk vardır, en büyüğü duygusal anlayış eksiklikleri ve olası saygısızlıklarıdır. Yine de, duyguları göstermenin ve aynı hızda ve anlaşılır bir şekilde paylaşmanın bir yolunu bulduklarında, aslında birlikte çok eğlenebilirler. İletişimleri genellikle heyecan vericidir ve her ikisinin de birbirlerine söyleyecekleri çok şey vardır, ancak rasyonellikleri onları gerçek bir aşk arayışından uzaklaştırabilir. Birbirlerini ne kadar iyi tamamladıklarını keşfederlerse, uzun süre birlikte kalabilirler.


%32

Burç Uyumu

Burcunuzu ve onun burcunu seçerek, birbirinizle olan ilişki, hayat ve arkadaşlık uyumunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

Koç Burcu
Yengeç Burcu

Yay Burcu Astrolojik Bilgiler

  • Yay Burcu - kişisel özellikleri, karakteri, tarihler ve astrolojik burç bilgileri
  • Yay Erkeği - Hakkında bilgiler ve içyüzünü anlama
  • Yay Kadını - Hakkında bilgiler ve içyüzünü anlama
  • Yay Uyumluluğu - aşk, ilişkiler ve yaşamdaki diğer astrolojik burçlat ile uyumluluğu.
  • Yay Tarihi - tarihi ve arkasındaki hikayeler
  • Yay Sembolü - fotoğrafları ve yönetici gezegeni hakkında yorumlar.

Astroloji Hakkında

Astroloji hem sanat hem de bilim olarak kabul edilir. Astroloji sanattır çünkü farklı yönleri bir araya getirmek ve bireyin karakter özellikleri hakkında bir fikir oluşturmak için yoruma ihtiyaç vardır. Bununla birlikte, astrolojinin matematiksel kısmı da bir bilim olarak kabul edilir çünkü astronomi ve matematik anlayışını gerektirir.

Sixtus IV, bir burç çizen ve yorumlayan ilk Katolik papaydı, Leo X ve Paul III tavsiye için her zaman astrologlara güvenirken, II. Julius astrolojik olarak taç giyme tarihini seçti.