Soru sor

Aşk, Yaşam, Cinsellik, İletişim, Arkadaşlık ve Güven Konularında Yay Burcu ile Oğlak Burcu Uyumluluğu.

Yay ve Oğlak

Yay ve Oğlak İlişkisinin Cinsel ve Yakın İlişki Uyumu

Bu partnerler, birbirlerini çekici bulmuş olmalarına ve cinsel bir bağ kurmalarına rağmen bile, bir süre sonra artık birlikte olmamaları gerektiği hissine kapılırlar. Bu duygunun mantıklı bir açıklaması yoktur, ancak yüksek ihtimalle yaşanacak bir durumdur. Karakterlerindeki farklılıkların üstesinden gelmeleri garip bir şekilde kolay olabilir, çünkü bir Yay her şeyi kolaylıkla halleder ve Oğlak partnerinin olgunlaşmamışlığını garip bir şekilde kendi hatası olarak kabul edip, sorumluluğu üstüne alır.


Her Oğlak burcu, fiziksel gerçekliğine değer verdiği için fiziksel karşılaşmalarında anlam ve derinlik ister. Yay, bir Oğlak burcunun ne hızda hareket etmek istediğini ya da Oğlak burcunun önemsediği fiziksel dünyanın önemini anlamaz. İlişkilerinin başlangıcında, aynı arzuları paylaşırlarsa, gerçekte ne kadar uyumsuz olduklarını göremeyebilirler. Ne yazık ki, zaman geçtikçe, arketipsel varoluşlarının, karakterlerine ve cinsel yaşamlarına olumsuz şekilde yansıdığı oldukça açık hale gelecektir.


Buluşma noktaları, Yay burcunun hükümdarının yüceltildiği şarkı karşıt Oğlak burcudur. Başka bir deyişle, buluşma noktaları saf duygulardadır.


%5

Yay ve Oğlak İlişkisinde Güven Uyumu

Yay burcunun en dürüst partnerlerden biri olduğu bir gerçektir, ancak nadiren kendilerine karşı tamamen dürüst olurlar. Oğlak partneri bunu hisseder ve içsel dürüstlüğün eksikliğini fark eder. Buradaki sorun, Oğlak burcunun Jüpiter'in düşüşünün işareti olması ve bu burcun Balık burcunun geleneksel hükümdarı olduğu kadar Yay burcunun da yöneticisi olmasıdır yani Oğlak burcu partneri için yaşamın büyüsü ve belli bir yöne giden inançlar kaybolmuş gibi görünür. Kesinlikle emin oldukları ve sonuç veren tek şey zihinlerinin akılcılığı ve sıkı çalışmalarıdır. 


%10

Yay ve Oğlak İlişkisinde İletişim ve Zeka Uyumu

Bir Yay ve Oğlak, inanç sistemleri konusunda bir tartışmaya girmezlerse, birbirlerini anlayabilirler. Yay, Oğlak burcunun yüzünü gülümsetecek iyimser bir gülümsemeye sahiptir ve Yay burcunun ateşli, yaratıcı fikirlerinin Oğlak burcunun pratik yaklaşımıyla temellerini bulması çok daha kolay hale gelecektir. Yeterince saygıyla, partnerler birlikteyken yapamayacakları hiçbir şey yoktur. Birbirlerinden bir değişiklik beklemiyorlarsa, entelektüel olarak son derece uyumlu olma olasılıkları çok yüksektir.


Bu temastaki en güzel şey, onların koruyucu rolleridir. Bu partnerlerin her ikisi de korumayı temsil eder; Yay burcu en büyük hayırsever tarafından yönetilir ve Oğlak bizim, dış dünyaya karşı kabuğumuzdur. İşlevsel bir çekirdek oluşturmayı başardıklarında, bunlar, ilişkilerini başkalarının etkilemesine asla izin vermeyecek partnerlerdir. Başkalarının karışmasına ve herhangi bir şekilde saygısızlık etmesine izin vermeyecek birini arıyorlarsa, bu ilişki onlar için en iyi seçim olabilir.


%75

Yay ve Oğlak İlişkisinde Karşılıklı Duygu Uyumu

Yay ve Oğlak, Oğlak burcunun kendini tamamlaması için karşıt burçlar olarak birine ihtiyaç duyması nedeniyle paylaşılan, duygusal dil bulabilir ve Yay, Jüpiter'in yüceltildiği yer olarak,ona uygun burç olma eğilimindedir. Burası kalplerinin buluştuğu yerdir ve Yay burcuna yeteri kadar inancı varsa, gerçekçi derinden aşık olabilirler. Yay burcunun bir Oğlak burcunun ihtiyaç duyduğu o yumuşak, şefkatli kişi olma olasılığı çok düşüktür, ancak bu, farklılıklarının yeterince yakınlığı ve anlayışıyla üstesinden gelinebilecek bir şeydir.


%55

Yay ve Oğlak İlişkisinde Değerler

Bu partnerlerin anlaştığı önemli bir nokta var ve bu da zekanın değeridir. Yay, felsefeye ve öğrenmeye odaklanmış, her zaman birlik, sentez ve bu evrensel gerçeği arayan zihinsel bir işarettir. Oğlak, bilgiyi kullanan pratik bir araç olarak Yay'ın mantıksal kısmıdır. Birbirlerini aptal bulmazlarsa, aynı dalga boyunda çok fazla sorun yaşamadan ve ilk bakışta aşikar olmayan belirli bir derinliği ve merakı paylaştıklarını keşfedeceklerdir. Yine de, değerlerinin çoğu büyük ölçüde farklılık gösterir ve ihtiyaçları genellikle birbirlerine çok uzaktır. Biri özgürlüğe, genişliğe ve yaratıcılığa değer verirken, diğeri pratiklik, sorumluluk ve odaklanmaya değer verir.


%20

Yay ve Oğlak İlişkisinde Ortak Aktivite Uyumu

Bir Yay burcunun sıkılacağını ve Oğlak burcundaki partnerinden kaçmak isteyeceğini düşünsek bile, çoğu durumda bu gerçekleşmez. Gerçek bir merakla birbirleriyle ilgileneceklerdir ve Yay burcu her zaman yeni şeyler denemeye hazırdır. İki partner de yeterince akıllı ve farklılıklarının var olduğunun da farkındalar, bu da tüm hikayelerini her ikisi için de heyecan verici ve canlandırıcı kılar.


%60

Yay ve Oğlak Burcunun Uyum Özeti

Bu sizin ideal ilişkiniz değildir ve nadiren ikisinin de hayatlarının geri kalanında devam ettirmeyi seçeceği ilişki olacaktır. Yine de, farklılıklarını anlamaları ve kabul etmeleri her iki partner için de canlandırıcı ve eğlencelidir ve ne kadar uzun süre birlikte olurlarsa olsunlar iyi vakit geçirebilirler. Oğlak burcu bunu yapmaya karar vermedikçe çok fazla istikrar göremeyiz, ancak Yay'ın yüzündeki gülümseme ve partnerini güldürme yeteneği, her ikisinin de ihtiyacı olduğu sürece bağlarının temelini oluşturabilir.


%38

Burç Uyumu

Burcunuzu ve onun burcunu seçerek, birbirinizle olan ilişki, hayat ve arkadaşlık uyumunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

Koç Burcu
Yengeç Burcu

Yay Burcu Astrolojik Bilgiler

  • Yay Burcu - kişisel özellikleri, karakteri, tarihler ve astrolojik burç bilgileri
  • Yay Erkeği - Hakkında bilgiler ve içyüzünü anlama
  • Yay Kadını - Hakkında bilgiler ve içyüzünü anlama
  • Yay Uyumluluğu - aşk, ilişkiler ve yaşamdaki diğer astrolojik burçlat ile uyumluluğu.
  • Yay Tarihi - tarihi ve arkasındaki hikayeler
  • Yay Sembolü - fotoğrafları ve yönetici gezegeni hakkında yorumlar.

Astroloji Hakkında

Astroloji hem sanat hem de bilim olarak kabul edilir. Astroloji sanattır çünkü farklı yönleri bir araya getirmek ve bireyin karakter özellikleri hakkında bir fikir oluşturmak için yoruma ihtiyaç vardır. Bununla birlikte, astrolojinin matematiksel kısmı da bir bilim olarak kabul edilir çünkü astronomi ve matematik anlayışını gerektirir.

Sixtus IV, bir burç çizen ve yorumlayan ilk Katolik papaydı, Leo X ve Paul III tavsiye için her zaman astrologlara güvenirken, II. Julius astrolojik olarak taç giyme tarihini seçti.