Soru sor
Yay Burcu | 22 Kasım 2020 - 21 Aralık 2020

Yay Burcu Sembolü

22 Kasım - 21 Aralık

Astroloji - Yay Burcu Sembolü Hakkında Bilgiler

Yay Burcu Sembolü


Yay sembolü, açık olan bir oku temsil eder, ancak üzerinde birkaç farklı görüş vardır. Bir yandan, bir ok bizim sürücümüzdür ve bu sembolün önemli bir kısmı okun altındaki haçta gizlidir. Bu, dürtülerimizi belirli bir yönde, Dünya ile bağlar ve neyin gerçek neyin gerçek olmadığının farkına varma ve topraklama işaretine meydan okur. Öte yandan, sembolün, saldırgan, hayvansal doğamıza işaret ederek, silahının basitleştirilmiş bir versiyonunda bir savaşçıyı temsil etmesi gerekiyordu.

Yay Burcu Gezegeni ve Sembolü

Yay burcu, aynı zamanda Balık burcunun geleneksel hükümdarı olan bir gezegen olan Jüpiter tarafından yönetilmektedir. Jüpiter, gökyüzünün ve gök gürültüsünün Roma tanrısı ve tüm tanrıların kralıydı. Bir yıldırım tutarken tasvir edilmiştir ve kutsal hayvanı Kartal'dır (Aquila). Bu tanrının Yunan karşılığı Zeus'du

Yay Burcu Gezegeni ve Sembolü

Jüpiter'in sembolü şimşek veya Kartal'ı temsil eder. Aynı zamanda 2 ve 1 sayılarının birleşimidir ve tepesinde bir hilal olan son 4'ü verir. Haç üzerindeki hilal, maddenin ufkunun üzerinde yükselen zihni temsil ederken, sayıların sembolizmi aynı şeyden bahseder. 4 numara, durdurulması için oğlu tarafından aşılması gereken bir tanrı olan Satürn tarafından yönetiliyor. Başka bir bakış açısına göre, 2 numara bir numarayı aştı, yani Ay'ın Güneş'ten, dişil ve yumuşak, eril ve ateşli olandan önce gelmesi gerektiği anlamına geliyor. Aynı zamanda, iki başın birden akıllı olduğu sözünü de gizler ve zodyakın tüm zıtlıklarından bahseder.

Burç Uyumu

Burcunuzu ve onun burcunu seçerek, birbirinizle olan ilişki, hayat ve arkadaşlık uyumunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

Koç Burcu
Yengeç Burcu

Yay Burcu Astrolojik Bilgiler

  • Yay Burcu - kişisel özellikleri, karakteri, tarihler ve astrolojik burç bilgileri
  • Yay Erkeği - Hakkında bilgiler ve içyüzünü anlama
  • Yay Kadını - Hakkında bilgiler ve içyüzünü anlama
  • Yay Uyumluluğu - aşk, ilişkiler ve yaşamdaki diğer astrolojik burçlat ile uyumluluğu.
  • Yay Tarihi - tarihi ve arkasındaki hikayeler
  • Yay Sembolü - fotoğrafları ve yönetici gezegeni hakkında yorumlar.

Astroloji Hakkında

Astroloji hem sanat hem de bilim olarak kabul edilir. Astroloji sanattır çünkü farklı yönleri bir araya getirmek ve bireyin karakter özellikleri hakkında bir fikir oluşturmak için yoruma ihtiyaç vardır. Bununla birlikte, astrolojinin matematiksel kısmı da bir bilim olarak kabul edilir çünkü astronomi ve matematik anlayışını gerektirir.

Sixtus IV, bir burç çizen ve yorumlayan ilk Katolik papaydı, Leo X ve Paul III tavsiye için her zaman astrologlara güvenirken, II. Julius astrolojik olarak taç giyme tarihini seçti.