Soru sor

Aşk, Yaşam, Cinsellik, İletişim, Arkadaşlık ve Güven Konularında Yay Burcu ile Terazi Burcu Uyumluluğu.

Yay ve Terazi

Yay ve Terazi İlişkisinin Cinsel ve Yakın İlişki Uyumu

Bir Yay ile Terazi arasındaki duygusal temasın ve yakınlığın yoğunluğu, çoğunlukla kişisel haritalarındaki diğer faktörlere bağlı olacaktır, ancak kesinlikle cinsel ilişkilerinden zevk alacaklardır. Cinsellik söz konusu olduğunda çok iyi bir eşleşmedir, çünkü buradaki hiçbir partner baskı altında hissetmez ve her ikisinin de büyümesi, gelişmesi, özgüvenlerini inşa etmesi ve birbirlerinin kollarında kendilerini güvende hissetmeleri için yeterli alan vardır.


İki faydalı gezegen, Venüs ve Jüpiter tarafından yönetilen ana hedefleri, birincil amacı birbirlerini mutlu etmek olan keyifli bir cinsel ilişki kurmaktır. Bu amaç için, çok şey deneyecekler ve yeni şeyler deneyecekler, her şeyi bir gülümseme ve hafiflik duygusu takip edecek, sanki ilk başta seks gerçekten önemli değilmiş gibi. Terazi'nin Satürn'ün yüceltilmesiyle bağlantılı ciddiyeti, tüm ilişkilerine dayanıklılık ve istikrar kazandırırken, hükümdar Venüs'ü Jüpiter ile birlikte çalışarak, yeterli romantizm, cinsel istek, hassasiyet verir ve onları bir peri masalının sonuna götürebilir. Gezegenlerin bu bileşimi bir şekilde Neptün'ü oluşturur ve her iki burç da diğer bazı zodyak üyelerine hiç de cinsel görünmese de, tatmin artışından orgazm zevkine yol açar.


%90

Yay ve Terazi İlişkisinde Güven Uyumu

Yukarıda belirtildiği gibi, Terazi ve Yay hükümdarları Neptün ile yakından bağlantılıdır ve güven mücadelesi bu ilişkinin verdiği en önemli deneyimlerden biridir. Birbirlerine gerçekçi olmayan bir inançla ya da her kelimeye ve yapılan her eyleme güvenmeden her ikisi de aşırı uçlara gidebilirler. Bu işaretler için güven imajını korumanın tek yolu, her zaman peri masalı, gerçekçi olmayan bir durumda kalmak gibi görünüyor ve bu, bir Yay burcunun asla yapmak istemeyeceği bir şeydir. Gerçek yaşanmadıysa, dünyadaki hiçbir şey Yaylı Güneş için güzel değildir. Terazi, farklı bir şey aramaya başlar başlamaz, değişimi hissedecek ve sevdikleri bir partnerle birlik yaratamama konusunda hayal kırıklığına uğrayacaktır.


%5

Yay ve Terazi İlişkisinde İletişim ve Zeka Uyumu

Yay'ın çocuksu doğası kalplerini eritirken, Terazi'nin Satürn'ü ve kendi sorumluluklarını unutarak ne kadar yumuşak davrandığını izlemek harikadır. Bu gelecek vaat eden bir şey olmasa bile, hiç kimse gerçek doğasından kaçamayacağı için, onlara en azından bir süreliğine hem neşe hem de mutluluk getirecektir. Terazi ortağı, yargılamayan birinin yanında rahatlayabilecek ve Yay burcu ortağı, enerjisinin hayatında biraz gençliğe, sıcaklığa, ışığa, iyimserliğe ve yaratıcılığa ihtiyaç duyan birine iyi odaklanmış olduğunu hissedecektir.


Ego problemlerini fırçalamadıkları sürece, iletişimleri ve entelektüel uyumlulukları belli olur. Sonunda yüzeye çıkacak ve çözülmesi gereken temel sorun, Güneşlerinin güçlerindedir. Terazi'nin Güneşi zayıftır ve onlar için olumlu kararlar ve hareketler yapacak başka birine kolayca direksiyonu verirler. Yay burcunun Güneşinde çok fazla ateşli enerjisi vardır, aktiftir, harekete geçer ve hiç kimse ilk etapta istemese bile her zaman bir kısmını vermeye hazırdır. Bu, ince, gizli, heybetli bir irade ve konuya nihayet bir ışık tuttuğunda her ikisini de saygı için çürük bırakacak bir karakter değişikliğine yol açabilir.


%85

Yay ve Terazi İlişkisinde Karşılıklı Duygu Uyumu

Bu, ilişkilerinin duygusal yönüne gelince en uyumlu çiftlerden biridir. Hiçbirinin aşkı bulması ve birisiyle paylaşması kolay değil. Sonuçta onlar bir Hava ve Ateş burcudur. Terazi Venüs tarafından yönetilse de, zihinsel süreçler, sosyal uyum ve iletişim unsurları aracılığıyla bağlantılıdır, Yay burcu tutkulu duygulara sahiptir, ancak kafasını kullanır, felsefesini yayarak, gerçekte hissetmekten daha fazlasını yapar.


Bir araya geldiklerinde, her ikisinin de kafalarını yeterince kullandığı bir denge bulur ve birbirlerine sevginin doğması için yeterince yer verirler. Bu, her iki ortağa da duygularının ne kadar derinlere gidebileceğini anlama fırsatı veren bir bağdır, çünkü yardımsever yöneticiler duyguların destekleyici bir atmosferde yüzeye çıkmasına yol açar. İlişkileri her zaman ömür boyu kalacakları ilişki anlamına gelmese de, onları aradıkları aşka hazırlayarak neler yapabileceklerine dair bir fikir verebilir.


%99

Yay ve Terazi İlişkisinde Değerler

Bu ortaklar, zihin gücüne yalnızca kendileri tarafından anlaşılabilecek bir şekilde değer vereceklerdir. Terazi başkalarına yaratıcı bir insan gibi görünmez, ancak bir Yay, zihinlerini iletişim yoluyla görür ve onları sıcaklığını göstermeye motive eder. Bu, tüm ilişkilerinin ortak değerine ve ortak felsefelerini inşa etmeleri için onlara alan sağlayan entelektüel bir anlayışa yol açar. İlişkilerine aynı yerde başlamasalar bile, zaman içinde benzer değerler inşa etme ve birbirlerine gerçekten önemli olan şeyleri gösterme fırsatına sahip olacaklar.

%75

Yay ve Terazi İlişkisinde Ortak Aktivite Uyumu

Yay burcunun ve Terazi burcunun birlikte yapacak çok şeyi olacağını kolayca varsayabilsek de, etkinlik seçimlerinin çok benzer olmayacak kadar büyük bir şans vardır. Terazi, her zamanki rutinlerine sadık kalmak ve zaman zaman ilgilerini çeken şeylere saha gezileri yapmak ister. Yay, herhangi bir rutinden ayrılmak ve dünyayı dolaşan bir hayat yaşamak ister. Elbette bu kuralın istisnaları var ve dünyayı dolaşmak isteyecek yükselen Teraziler var, tıpkı gerçekliklerini hayal ederken belli bir yolu takip etmek isteyen Yay temsilcileri de var. Ancak çoğu durumda ihtiyaçları o kadar iyi uymaz ve muhtemelen birlikte ne yapacaklarını seçerken her zamanki ego savaşlarının zorluklarıyla yüzleşeceklerdir.


%70

Yay ve Terazi Burcunun Uyum Özeti

Yay ve Terazi arasındaki ilişki, çoğu durumda bu ortakların duygusal, iç dünyalarını geliştirmelerine ve olumsuz etkiler olmadan hayatlarını inşa etmelerine izin veren faydalı bir bağdır. Ancak, Satürn Terazi'de yükseldiği için aralarında arketipik bir savaş var ve Oğlu Yay'ın hükümdarı Jüpiter'i pek umursamıyor. Bu, kolaylıkla bir üstünlük mücadelesine ve aralarında yönetici konuma ulaşma mücadelesine yol açabilir. Bu, Terazi’nin zedelenmiş Güneşinin devamı olarak gelir ve bir Yay, bazı çocukça inançlardan her türlü gurur duygusunu verme ihtiyacına mükemmel bir şekilde uyacaktır. Onların birlikte mutlu olmasının tek yolu, birbirlerine tam saygı duymak ve yapmaları gereken şeyi yapmalarına izin vermektir. Terazi, Venüs tarafından yönetilen ilişkilerine ve sevgisine bağlı kalmalı, Yay ise Jüpiter tarafından yönetilen, Terazi'nin sağladığı sevgiyi çoğaltarak inançlarına ve genişliğine bağlı kalmalıdır.


%71

Burç Uyumu

Burcunuzu ve onun burcunu seçerek, birbirinizle olan ilişki, hayat ve arkadaşlık uyumunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

Koç Burcu
Yengeç Burcu

Yay Burcu Astrolojik Bilgiler

  • Yay Burcu - kişisel özellikleri, karakteri, tarihler ve astrolojik burç bilgileri
  • Yay Erkeği - Hakkında bilgiler ve içyüzünü anlama
  • Yay Kadını - Hakkında bilgiler ve içyüzünü anlama
  • Yay Uyumluluğu - aşk, ilişkiler ve yaşamdaki diğer astrolojik burçlat ile uyumluluğu.
  • Yay Tarihi - tarihi ve arkasındaki hikayeler
  • Yay Sembolü - fotoğrafları ve yönetici gezegeni hakkında yorumlar.

Astroloji Hakkında

Astroloji hem sanat hem de bilim olarak kabul edilir. Astroloji sanattır çünkü farklı yönleri bir araya getirmek ve bireyin karakter özellikleri hakkında bir fikir oluşturmak için yoruma ihtiyaç vardır. Bununla birlikte, astrolojinin matematiksel kısmı da bir bilim olarak kabul edilir çünkü astronomi ve matematik anlayışını gerektirir.

Sixtus IV, bir burç çizen ve yorumlayan ilk Katolik papaydı, Leo X ve Paul III tavsiye için her zaman astrologlara güvenirken, II. Julius astrolojik olarak taç giyme tarihini seçti.