Soru sor
Yengeç Burcu | 21 Haziran 2020 - 22 Temmuz 2020

Yengeç Burcu Özellikleri

21 Haziran - 22 Temmuz

Astroloji - Yengeç Burcu Hakkında Bilgiler

  • Tarihi Aralığı: 21 Haziran - 22 Temmuz
  • Renk(leri): Beyaz
  • Günü: Pazartesi, Perşembe
  • Şanslı Sayıları: 2, 3, 15, 20
  • En Uyumlu Burçlar: Oğlak, Boğa

Yengeç Burcu Kişilik Özellikleri

Güçlü Yönler: İnatçı, son derece yaratıcı, sadık, duygusal, sempatik, ikna edici


Zayıf Yönler: Karamsar, şüpheli, manipülatif, güvensiz


Yengeç burcunun hoşlandığı şeyler: Sanat, ev temelli hobiler, yakınlarda veya suda rahatlama, sevdiklerinize yardım etme, arkadaşlarla güzel bir yemek


Yengeç burcunun hoşlanmadığı şeyler: Yabancılar, Anneye yönelik herhangi bir eleştiri, kişisel yaşamın ifşa edilmesi


Son derece sezgisel ve duygusal olan Yengeç, tanımak için en zorlu burçlardan biri olabilir. Çok duygusal ve hassastırlar, aileleri ve evleri ile ilgili meseleleri derinden önemserler. Yengeç sempatiktir ve yakın olduğu insanlara bağlıdır. 


Yengeç burcu, Akrep ve Balık gibi Su elementine aittir. Duygu ve kalplerinin rehberliğinde, çevrelerindeki dünyaya karışmakta zorlanabilirler. Ay tarafından yönetilen Ay döngüsünün evreleri, onların iç gizemlerini derinleştirir ve kontrollerinin ötesinde geçici duygusal kalıplar yaratır. Çocuklarda, dış dünya için yeterli başa çıkma ve savunma mekanizmalarına sahip değiller ve buna özen ve anlayışla yaklaşılmaları gerekiyor, çünkü karşılığında verdikleri şey budur.


Sabırsızlık ve hatta sevgi, hayatın ilerleyen dönemlerinde ruh hali değişimleri ve hatta bencillik, kendine acıma veya manipülasyon yoluyla tezahür edecektir. Çatışmalardan kaçınmak için hızlı oldukları ve her türlü yakın dövüşten nadiren yararlandıkları gibi, başkalarına da yardım etmekte de hızlıdırlar. Yengeç temsilcileri, yaşam seçimleriyle barış içinde olduklarında mutlu olacak ve evlerinde sevgi dolu bir aile ve uyumla çevrili olmaktan mutlu olacaklardır.


Yengeç - Cesur Yengeç bu Dünya'ya inandıkları bir şeyle, sadece kendilerinden daha büyük işlerle uğraşmak için gönderdiler. Vatanseverlik, sanki başkaları onların üstün gücü olabilirmiş gibi, kendi iyiliklerini tehlikeye atabilir, başkasının davası için savaşabilirler. Yengeç burçları nereye gittiklerini bilir, ancak bu çoğu zaman yanlış bir yöndedir, en azından dersini alana ve yalnızca kendilerine güvenmeye başlayana kadar.

Yengeç Burcu Aşk Ve Cinsel Hayatı

Yengeç çok duygusal bir burçtur ve ilişkilerindeki en önemli şey duygulardır. Nazik ve şefkatli, zarar görebileceklerini bile düşünmeden dünyaya duyarlılıklarını gösterecekler. Partner olarak her zaman sözlü olmayan, sessiz temas ve paylaşılan bir günlük rutin yoluyla anlayabilen bir kişiyi seçerler ve ilişkileri yüzeysel, çatlak veya güvenilmez partnerlerle uzun sürmez. Bu bireylerin muzdarip olduğu inisiyatif eksikliği, kendilerini sakin, korumalı ve özgür hissetmelerini sağlayacak bir partner bulamazlarsa, diledikleri bir cinsel yaşam kurmalarını kolaylaştırmayacaktır.


Bu, yalnızca bir aile imajını devam ettirmek için birçok sağlıksız taviz vermeye hazır ve istismarcı bir şekilde bencil eşler seçebilecek özel bir işarettir. Paylaşılan sorumluluk ve partnerleriyle birlikte bir yaşam, ister çocuk, ister yeni bir iş, ister sadece dostluk ve ilişkiler alanında eskimiş veya incitici olmayan bir geçmiş, kendilerini hayatın bir sonraki adımına hazır ve güvende hissetmelerini sağlar.Çocuklara, ebeveynliğe, evliliğe ve geleneksel değerlere aşık olduklarında, hayran oldukları ve güvendikleri insanlar tarafından, dürüst yaklaşımlarını gerçek kişiliklerine uymayan modern bir yaklaşıma değiştirmeleri için yanlış yönlendirebilirler.

Yengeç Burcu Arkadaşları Ve Aile

Arkadaşlar - Arkadaşlık söz konusu olduğunda, Yengeç temsilcileri yeni sosyal ilişkilerle memnuniyetle bağlantı kuracaklar, ancak en yakın çevreleri tarafından onaylanmayan insanlara karşı son derece hassaslar. Kolayca iletişim kurdukları kişilere saygıyla dolu olan kişilerdir, tüm temaslarını basit bir merak veya statüden çok duygusal prizmalarından görürler. En önemlisi, samimi bir atmosferin oluşturulabildiği ve kontrolleri altındaki koşullarda derin anlayışın paylaşıldığı evde sosyalleşmekten hoşlanırlar. Sezgisel ve şefkatli, bazen son derece rasyonel bir bakış açısıyla anlamak imkansızdır.


Aile - Terazi, ailenin burcudur ve bu bireyler, aile bağlarını ve evlerini diğer burçlardan daha fazla önemserler. Son derece duygusaldırlar, aile anılarını özenle koruma eğilimindedirler ve yıllarca bozulmadan tutarlar. Kişisel yaşamları tamamlandığında, birbirlerinden kilometrelerce uzakta olsalar bile çocuklarının nasıl hissettiğini bilen, harika, şefkatli ebeveynler olurlar.


Yengeç Burcu Kariyer Ve Para

Bir işin yapılması gerektiğinde, bir Yengeç kollarını sıvayıp başarılı bir şekilde bitirir. Çalışmak için yalnız bırakılırlarsa, genellikle diğer insanlarla yaptıkları grup çalışmalarına nazaran daha iyi performans gösterirler, işverenlerine sadıktırlar ve göreve odaklanırlar. Hemşire, temizlikçi, bahçıvan, politikacı ve dekoratör olarak büyük kariyerleri olabilir.


Yengeç temsilcileri için güvenlik ve para büyük önem. Kolayca para kazanırlar ve hepsini bir günde harcamaya alışık değiller. Tasarruf etmek, yatırım yapmak ve yatırımlarının her gün büyümesini izlemek onların amacıdır. Zamanı ve finansmanı yönetmede becerikli ve iyi olan bu burç, eşlerini veya diğer aile üyelerini kontrol altında tutan, genellikle evdeki tüm paradan sorumlu olan kişidir.


Yengeç Burcu Erkeği Romantik Anlamda Nasıl Etkilenir

Bir Yengeç erkeği, girişimin önemli olduğunu bilecek kadar öngörülüdür, ancak genellikle bunu yapmak için kendini güvende hissetmeden bunu göstermekte başarısız olur. Partnerlerinin ilk adımı atmaları gerekir, ancak yine de ona liderlik ediyormuş gibi hissettirmek için bunu ince bir şekilde yapar. Bu karmaşık burç bireyi birey, çok hassas, utangaç ve sevdiklerine karşı aşırı korumacı. Kadınları tercih ettiğinde, bilinçaltında ideal eş ve anneyi arayacaktır.


Bir Yengeç erkeği, başkalarına bakmayı seven duygusal bir kişidir. Kendine ihtiyaç duyulduğunu ve koruyucu olduğunu hissetmek, kibar sözler ve ince kaygılar ve iltifatlarla partnerinden çok fazla ilgi görmek ister. Karamsar ve yapışkan olabilmesine rağmen, bir hayatı paylaşacak birini arayan yaratıcı ve cömert bir partnerdir.


Yengeç Burcu Kadını Romantik Anlamda Nasıl Etkilenir

Yengeç kişiliği oldukça karmaşık olabilir, ancak derinlerde evi seven ve muhafazakar insanlardır. Yengeç burçlu bir kadın savunmasızdır, duygusaldır ve hemen aşık olma ihtimali yoktur. Güvenini kazandıktan sonra tutkulu ve sadık olacaktır. Onu baştan çıkarmak için proaktif olmalı ve ona bir hanımefendi gibi davranılması gerektiğine saygı göstererek ilk adımı atmalıdır. Tek gecelik ilişki arayışında olan biri için doğru seçim değildir ve partnerinden sıradan karşılaşmalardan daha fazlasına ihtiyacı var. Romantik ve aşka hazır olan bu kadının, aşka inanan ve aynı zamanda söylenmemiş duygularıyla uyum içinde olan romantik bir partnere ihtiyacı var.

Tedbirli doğasına rağmen, bir Yengeç kadını derinden erotiktir ve gerçek kişiliğini ve duygularını gösterme konusunda kendini güvende hissettiğinde, inanılmaz bir cinsel yaşamla ifade edilecektir. Yengeçli bir kadınla kalıcı bir ilişkiye sahip olmak için sadık, saygılı ve dürüst birine ihtiyacı vardır, çünkü ihaneti unutmaz ve incindiğinde çok katı ve öngörülemez hale gelir.


Burç Uyumu

Burcunuzu ve onun burcunu seçerek, birbirinizle olan ilişki, hayat ve arkadaşlık uyumunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

Koç Burcu
Yengeç Burcu

Yengeç Burcu Astrolojik Bilgiler

Astroloji Hakkında

Astroloji hem sanat hem de bilim olarak kabul edilir. Astroloji sanattır çünkü farklı yönleri bir araya getirmek ve bireyin karakter özellikleri hakkında bir fikir oluşturmak için yoruma ihtiyaç vardır. Bununla birlikte, astrolojinin matematiksel kısmı da bir bilim olarak kabul edilir çünkü astronomi ve matematik anlayışını gerektirir.

Sixtus IV, bir burç çizen ve yorumlayan ilk Katolik papaydı, Leo X ve Paul III tavsiye için her zaman astrologlara güvenirken, II. Julius astrolojik olarak taç giyme tarihini seçti.