Soru sor

Aşk, Yaşam, Cinsellik, İletişim, Arkadaşlık ve Güven Konularında Yengeç Burcu ile Kova Burcu Uyumluluğu.

Yengeç ve Kova

Yengeç ve Kova İlişkisinin Cinsel ve Yakın İlişki Uyumu

Yengeç ve Kova arasındaki cinsel ilişki, her iki partner için de stresli olabilir. Yengeç burcunun Ay tarafından yönetilen en hassas burcu olarak kabul edilmesine rağmen, güçlü sınırlar koyma ihtiyacı duyduklarında oldukça sert ve mesafeli olabilirler. Öte yandan Kova, yenilikçi, değişikliği yapacak biri olarak bilinir, ancak sabit bir burçtur ve oldukça baskındır.


Cinsel faaliyette bulunduklarında, Yengeç stresli olabilir ve bazı sınırları belirlemek zorunda kalabilir. Kova ise Yengeç partnerine karşı daha nazik olmak amacıyla herhangi bir değişim içine girmeyecektir. Kova burcunun, fiziksel aktiviteleriyle topraklanması gereken çok fazla enerji vardır ve buna seks de dahildir. Yengeç bunu gerçekten anlamayabilir ve cinsel ilişkilerde yalnızca sevdiğiniz biriyle duyguların paylaşılması gerektiğine inanır.


Kova, eşini yavaşlatmanın ve cinsel birliktelikteliğe zorlamamanın bir yolunu bulursa ve Yengeç ise, birlikte geçirdikleri zamanın bir kısmında zihinlerinin kontrolünü ele geçirmesine izin verirse, heyecan verici bir cinsel deneyim yaşanabilir. Yengeç partneri, cinsel yaşamlarına duygu ve hassasiyet getirecek ve Kova partneri ise asla sıkıcı rutinin kontrolü ele geçirmesine izin vermeyecektir. 


%1

Yengeç ve Kova İlişkisinde Güven Uyumu

Yengeç genellikle sadık ve dürüsttür. Kova burcuyla bir şeyleri paylaşmak için kendilerini stresli hissedebilirler ve bu, güven söz konusu olduğunda iki yönlü bir sorun oluşturabilir. Kova burcunun liberal doğası bir Yengeç için çılgınca görünebilir ve partnerlerinin çılgınlıkları konusundaki dürüstlüğü, olası eylemlerine karşı içsel güvensizlik hissine yol açar. 


%35

Yengeç ve Kova İlişkisinde İletişim ve Zeka Uyumu

Yengeç ve Kova, entelektüel faaliyette güçlerini birleştirebilirler. Yengeç burcunun zihni, Kova burcu başarısız olduğunda ayrıntılara ve kişilerarası ilişkilere dikkat edecek kadar hassastır. Büyük fikirleri gerçeğe dönüştürebilirler, özellikle de gerçeğe dönüşme yolunda çok sayıda insana ihtiyaç duyarlar. Ancak, ilk etapta birbirlerini anlamakta güçlük çekebilirler. Yengeç, gökyüzündeki en hızlı gök cismi olan Ay tarafından yönetilir, ancak Kova burcunun sözlerinin arkasına neyin saklandığını hemen anlayamazlar. 


Kova, Yengeç partnerini incelenmesi gereken biri olarak görürse, ilişkilerinin başlangıcı garanti edilir. Bu, her ikisine de birbirlerini iyi tanımaları için yeterli alan sağlayacaktır ve ilişkilerinin diğer tüm alanlarını olumlu olarak etkileyebilir.


%55

Yengeç ve Kova İlişkisinde Karşılıklı Duygu Uyumu

Kova burcunun alışılmadık doğası, Yengeç’in barışçıl bir ortamda kalma ihtiyacına müdahale eder ve bu, aralarında uzlaşması en zor konudur. 


Sevgiyi gösterme biçimleri çok farklı, ancak bu noktaya gelirlerse çocuklarına ve kuracakları aileye harika bir şekilde odaklanabilirler. Yengeç partneri,Kova ile bir ilişki içindeyken, günlük faaliyetlerin ve sorumlulukların çoğunu devralacaktır. Bunun karşılığında çocuklarına, sınırları olmayan bir çocukluk ve başka hiçbir çiftin veremeyeceği özgür seçimlerle dolu bir hayat yaşayacaktır. Bu, aralarındaki farkın ve bir arada kalmak için inşa etmek zorunda oldukları hoşgörünün bir sonucudur.


Aşık olduklarında, ilişkilerini çabuk bitiremezler. Yengeç partneri, kolayca içine çekildikleri bir ilişki içinde yaşamak yerine, gerçekten kendileri olmak için hiçbir zaman bu kadar özgür olmadıklarını anlayacaktır. Güçlü bir bağ kurduklarında, her ikisinin de birbirinin gitmesine izin vermesi çok zor olacaktır.


%50

Yengeç ve Kova İlişkisinde Değerler

Yengeç bilgiye neredeyse Kova'nın verdiği kadar değer verir. Bu, dünyaları arasında güzel bir bağlantıdır ve eğer beslenirse, tuttukları diğer değerlerle ilerlemeleri için yeterli olur. Yengeç istikrar, yakınlık ve aileye değer verirken, Kova onların özgürlüğüne ve zekasına değer verir. Dünyaları arasında aşılması imkansız gibi görünen bir fark vardır, ancak mesafelere ve seyahatlere olan sevgilerine tutunurlarsa, diğer şeyler üzerindeki değerlerinin çok farklı olduğu gerçeğini kolayca aşabilirler.


%10

Yengeç ve Kova İlişkisinde Ortak Aktivite Uyumu

Yengeç evde kalmak, parkta piknik yapmak ya da bir mağazaya gitmek isterken, Kova yeni bir dizüstü bilgisayar isteyecek ve eline aldığı her şeyi okuyacaktır. Onları gerçekten bağlayabilecek temel aktivite seyahattir. Yengeç burcu hareketsiz görünse de, bu tam olarak doğru değildir. Jüpiter'in yüceltilmesinin bir işareti olduğu için, çok uzaklara gitme istekleri vardır. 


%25

Yengeç ve Kova Burcunun Uyum Özeti

Çoğu durumda Yengeç ve Kova burcunun her zaman mutlu çift olmadığını söyleyebiliriz. İlişkileri Yengeç partneri için çok stresli olabilir ve yakınlık eksikliği büyük olasılıkla onları ayıracaktır. Bununla birlikte, aralarındaki bağlantı keşfedildiğinde gerçekten harika olabilir ve bu olursa birbirlerine ilginç ve yeni perspektifler açabilirler. İkisi de yeni şeyler öğrenmek ister.


Bu çiftin olumlu yönde hareket etmesi için Kova'nın partnerlerinin ne kadar sıra dışı olduğunu anlaması gerekir. Yengeç, istedikleri yere gidebilecekleri bir üs olarak ev fikrini sürdürmek için ana sorumlulukları üstlenmek zorunda kalacaktır. Sonunda, Yengeç inanılmaz bir özgürlük sevinci keşfedebilir ve Kova burcuna yakınlık hissedebilir. 


%31

Burç Uyumu

Burcunuzu ve onun burcunu seçerek, birbirinizle olan ilişki, hayat ve arkadaşlık uyumunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

Koç Burcu
Yengeç Burcu

Yengeç Burcu Astrolojik Bilgiler

Astroloji Hakkında

Astroloji hem sanat hem de bilim olarak kabul edilir. Astroloji sanattır çünkü farklı yönleri bir araya getirmek ve bireyin karakter özellikleri hakkında bir fikir oluşturmak için yoruma ihtiyaç vardır. Bununla birlikte, astrolojinin matematiksel kısmı da bir bilim olarak kabul edilir çünkü astronomi ve matematik anlayışını gerektirir.

Sixtus IV, bir burç çizen ve yorumlayan ilk Katolik papaydı, Leo X ve Paul III tavsiye için her zaman astrologlara güvenirken, II. Julius astrolojik olarak taç giyme tarihini seçti.