Soru sor
Yengeç Burcu | 21 Haziran 2020 - 22 Temmuz 2020

Yengeç Burcu Sembolü

21 Haziran - 22 Temmuz

Astroloji - Yengeç Burcu Sembolü Hakkında Bilgiler

Yengeç Burcu Sembolü

Yengeç Burcu Sembolü

Yengeç sembolü, yengecin pençelerini temsil eder ve bu pençeleri kavrayan şeyleri kolayca bırakmaz. Bu sembolün başka bir yorumu, iki dairenin Güneş ve Dünya'yı temsil etmesi gerektiğini, iki hilal ay kemeriyle birbirine bağlanarak Evrenin güzel bir doğal dengesi olarak poz verdiğini belirtir.

Yengeç Burcu Yönetici Gezegeni ve Sembolü

Yengeç burcu Ay tarafından yönetilir ve bu onun burçtaki rolünü son derece önemli kılar. Ay'ın ardındaki mitoloji hakkında yazmak uzun zamanımızı alır çünkü tüm kıtalarda varlığıyla bağlantılı birçok efsane vardır. Bilimsel bir gerçek, gezegenimizdeki tüm suyun hareketlerini kontrol ettiği ve Ay'ın bu tarafı nadiren tartışılsa da, bildiğimiz gibi yaşamı mümkün kılan Ay'ın ne kadar önemli olduğunu anlamamıza yardımcı olabilir.


Atmosferin olmaması, yüzeyine zarar verebilecek farklı türdeki uzay enkazlarına karşı hassas olmasını sağlar, ancak bu aynı zamanda yüzeyindeki bilgilerin uzun süre orada kalmasını sağlar. 1969'da yüzeyinde bırakılan ayak izinin kaybolmasına neden olabilecek rüzgar, yağmur veya diğer çevresel koşullar yok. Ay'ın astrolojik geçmişini düşündüğünüzde, cennet bedeni kadar hassas ve korumasız olduğunu, bizler, genetiğimiz, soy ağacımız ve ebedi Ruhumuz hakkında yüzyıllar boyunca bilgi tuttuğunu görebilirsiniz.


Ay'ın sembolü hilaldir. Sağa döndürüldüğünde ("C" harfi olarak) alçalan bir aşamayı temsil ederken, sola döndüğünde Ay'ın yükselen aşamasını temsil eder. Genellikle harita çizimlerinde sadece yükselen ay kullanılır, ancak fazı belirli durumların ayrıntılarına ve yönelimlerine işaret edebilir. Hilal, genel olarak, zihni ifade eder ve Ay, psikolojik durumumuzdan, hafızamızdan ve beynin gri maddesinin kendisinden sorumludur.

Burç Uyumu

Burcunuzu ve onun burcunu seçerek, birbirinizle olan ilişki, hayat ve arkadaşlık uyumunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

Koç Burcu
Yengeç Burcu

Yengeç Burcu Astrolojik Bilgiler

Astroloji Hakkında

Astroloji hem sanat hem de bilim olarak kabul edilir. Astroloji sanattır çünkü farklı yönleri bir araya getirmek ve bireyin karakter özellikleri hakkında bir fikir oluşturmak için yoruma ihtiyaç vardır. Bununla birlikte, astrolojinin matematiksel kısmı da bir bilim olarak kabul edilir çünkü astronomi ve matematik anlayışını gerektirir.

Sixtus IV, bir burç çizen ve yorumlayan ilk Katolik papaydı, Leo X ve Paul III tavsiye için her zaman astrologlara güvenirken, II. Julius astrolojik olarak taç giyme tarihini seçti.