Soru sor

Aşk, Yaşam, Cinsellik, İletişim, Arkadaşlık ve Güven Konularında Yengeç Burcu ile Yay Burcu Uyumluluğu.

Yengeç ve Yay

Yengeç ve Yay İlişkisinin Cinsel ve Yakın İlişki Uyumu

Yengeç ve Yay neredeyse hiçbir zaman birbirlerini çekmeyeceklerdir. Eğer yaparlarsa, olasılıklara rağmen, hiçbirinin bulunamayacağını tahmin ettikleri ilginç bir ortak cinsel dil bulabilirler. Yay burcunun değişken doğası, duygusal güvenliğe olan zıt ihtiyaçlarından dolayı Yengeç'in anlaması biraz zor olabilir. Aralarında güvene mümkün olan herhangi bir şekilde ulaşılırsa ve gerçek duygular paylaşılırsa, Yay burcu bir partnerin bu özelliği, yıkıcı gücünden ziyade cinsel yaşamları için bir baharat haline gelecektir.


Birbirleriyle yeterince duygusal güvenceye sahiplerse, cinsel yaşamları çok eğlenceli olabilir. Yengeç, Jüpiter'i yücelten bir işarettir ve muhtemelen partnerini özel hissettirecektir. Öte yandan Yay, işleri hafif, eğlenceli hale getirecek ve derinlik eksikliği Yengeç'i rahatsız etse de, cinsel yaşamlarına getirdikleri tutku ve sıcaklık telafi etmek için yeterli olabilir.


İlişkilerinin başarılı olmasının tek yolu, Yengeç'in önyargılarını bırakması ve sıkı seks bölgelerine biraz değişiklik ve eğlencenin girmesine izin vermesidir. Çoğu zaman daha yumuşak görünseler de, kendilerini utanç veya güvensiz hissetmelerine neden olabilecek şeyler söz konusu olduğunda, kalıpları koruma eğilimindedirler. Buna karşılık Yay burcu, Yengeç’in kendi değişkenliği ve cinsel yaratıcılığı konusundaki beklentilerini azaltmalı ve cinsel bir macera yerine sevişmekten memnun kalacaktır.


%40

Yengeç ve Yay İlişkisinde Güven Uyumu

Yay, Jüpiter tarafından yönetilen bir burçtur. Bu gezegenle ilişkili tanrılar, her zaman farklı kadınlar, tanrıçalar ve yeterince çekici görünenlerin peşinde koşan büyük sevgililer olarak kabul edildi. Çoğu zaman, Yay temsilcilerinin baştan çıkarıcı becerilerini etraflarındaki herkese gösterme ihtiyacı vardır ve biz buna "Zeus’ kompleksi "diyebiliriz.


Yengeç burcu Jüpiter'i çok sevse de duygular, partnerlerinin etraflarındaki herkesin kalbini kazanma konusundaki bu cilveli ihtiyacını anlamalarını imkansız kılar. Bu sadece Yengeç’in güvenini bozmakla kalmaz, aynı zamanda Yay burcunun partnerinden alacakları anlayışa duyduğu güveni de etkileyecektir. Bu, birçok çatışmanın ve yanlış anlamanın kaynağı olabilir ve nihayet ilişkilerinin hiçbir amacı ya da geleceği olmadığı noktaya varabilir.


%1

Yengeç ve Yay İlişkisinde İletişim ve Zeka Uyumu

Bu işaretlerin her ikisi de saf ve basit bilgi için çabalar. Karşılıklı sevgileri, onlara konuşacak pek çok şey ve birbirlerinin mantığını derinlemesine anlamalarını sağlayacaktır. Zihinlerinin kendilerini çevreleyen şeylerin sentezini bulması gerekir ve inanç sistemleri oldukça benzer olabilir. Karşılıklı Jüpiter sevgisinin harika yanı, zihinleri ve düşünme biçimleri arasındaki benzerliklerdedir.


Yay, Yengeç'e yüzeysel veya fazla “felsefi” görünse de, Yay'ın bakış açısından kanser biraz yavaş görünebilir. Paylaştıkları bir tutku bulurlarsa bu sorunların üstesinden kolaylıkla gelebilirler ve genellikle bu ikisi aynı mesleği seçerlerse konuşacak çok şeyleri vardır. Aralarında büyük bir entelektüel fark olsa bile birbirlerinin zihnini ve beyinlerinin çalışma şeklini anlarlar. Aşık olurlarsa iletişim, ilişkileri sırasında ortaya çıkan diğer sorunları çözmek için her zaman kullanabilecekleri bir şeydir.


%60

Yengeç ve Yay İlişkisinde Karşılıklı Duygu Uyumu

Bu, çok sık aşık olacak Güneş burçlarının bir kombinasyonu değildir. Su ve Ateş unsurları olarak, birbirlerinin tutkusunu gerçekten ateşlemiyorlar ve aralarındaki aşk neredeyse hiç aynı yoğunlukta, aynı zamanda veya aynı hızda olmayacaktır. Yay, değişken bir Ateş burcudur ve genellikle çabuk ve tutkuyla aşık olurlar. Aşkları uzun sürecekse, partnerlerinin onları sık sık şaşırtması ve etkilemesi gerekir, bu da ilişkiyi heyecanlı ve öngörülemez hale getirir.


Öte yandan, Yengeç bir ana Su burcudur ve keskin dönüşler ve büyük değişiklikler yapacaklardır, ancak eşlerinden çok daha az sıklıktadır. Yengeçler, kendi durumları ve insanları hakkındaki hislerini takip eder ve duygularını paylaşacak kadar güvende hissettikleri bir ilişki kurmak için zamana ihtiyaç duyar. Aralarında aşk olduğunda, genellikle Yay bunu önce hisseder, Yengeç'in ilişkilerini gerçek bir aşk olarak bile düşünecek kadar bu güvenlik duygusunu inşa edemeyeceğini fark etmesi için yeterince zaman ister.


Uzun sürecek bir aşk inşa edeceklerse, Yay burcu partnerinin nasıl hissettiğine karar verene kadar yavaşlaması ve beklemesi gerekecektir. Karşılığında, Yengeç bir inanç sıçraması yapmak ve aralarında yeterli sevgi bulunup bulunamayacağını görmek için hiçbir güvenlik sağlamayan bir ilişkiye atlamak zorunda kalacaktır.


%10

Yengeç ve Yay İlişkisinde Değerler

Çevrelerindeki insanlarda farklı şeylere ve farklı özelliklere değer vermelerine rağmen, bilgiye değer verme biçimleriyle güçlü bir bağları vardır. Yengeç, Yay'ın dürüstlüğüne ve eylemin arkasındaki duyguyu anlamasalar bile duygusal dürtüyle hareket etme yeteneklerine değer verecektir. Yay, Yengeçlerin sevdikleri şeylere olan bağlılığına ve inanılmaz şefkat yeteneklerine değer verecektir.


%45

Yengeç ve Yay İlişkisinde Ortak Aktivite Uyumu

Birlikte çalışabilirler, ancak muhtemelen Yengeç için partnerinin bir paragraftan diğerine geçmesini izlemek, sadece eski bir kitabın sonunda gerçekten aradıklarını bulmak ve sonra tüm konuya olan ilgisini kaybetmek için bir işkence olurdu. Bu burçların enerjilerini kullanma biçimleri o kadar farklıdır ki, sadece birlikte yapacakları aktiviteleri bulmak zor olmakla kalmaz, daha da önemlisi bir şeyleri benzer şekilde yapmaları da zordur. Bu, olası olanı imkansız hale getirebilir.


%5

Yengeç ve Yay Burcunun Uyum Özeti

Yengeç ve Yay, genellikle birbirlerinden hiç etkilenmeyen burçlardır. Aralarında çekim ve sevgi doğarsa, aralarında nadiren zarar verici bir ilişki yaşarlar çünkü burçları Ay ve yardımsever Jüpiter tarafından yönetilir. İlişkileri sürdüğü müddetçe birbirleri için iyi olacaklarını varsaymak güvenlidir, ancak kişisel yıldız fallarındaki pozisyonlardan güçlü bir destek alamazlarsa uzun vadede başarılı olmaları nadirdir. Yengeç burcu partnerinin inancının derinliğine erişebildiği kadar, partnerinin ufkunu genişletebilir ve dünyaya yaklaşımlarında onları çok daha mutlu edebilir. Birbirlerine karşı hisleri varsa, onlara karşı hareket etmemek ve barış içinde büyüme fırsatını kaçırmak utanç verici olur.


%27

Burç Uyumu

Burcunuzu ve onun burcunu seçerek, birbirinizle olan ilişki, hayat ve arkadaşlık uyumunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

Koç Burcu
Yengeç Burcu

Yengeç Burcu Astrolojik Bilgiler

Astroloji Hakkında

Astroloji hem sanat hem de bilim olarak kabul edilir. Astroloji sanattır çünkü farklı yönleri bir araya getirmek ve bireyin karakter özellikleri hakkında bir fikir oluşturmak için yoruma ihtiyaç vardır. Bununla birlikte, astrolojinin matematiksel kısmı da bir bilim olarak kabul edilir çünkü astronomi ve matematik anlayışını gerektirir.

Sixtus IV, bir burç çizen ve yorumlayan ilk Katolik papaydı, Leo X ve Paul III tavsiye için her zaman astrologlara güvenirken, II. Julius astrolojik olarak taç giyme tarihini seçti.