Daha önceki yazılarımızda " kadınlar için yatakta unutulmaz olmak " ile ilgili önemli ipuçları vermiştik. Bu yazımızda ise erkekler için yatakta unutulmaz olmakla ilgili tavsiye ve ipuçlarını sunacağız. 

Cinsel ilişki süresinde, öncesinde ve sonrasında her iki partnerin de tatmin olması ve memnun kalması gerekir. Her iki partnerin mutlu olabilmesi ve karşı tarafı da mutlu edebilmesi önemlidir. Kadınların ve erkeklerin partnerine keyifli ve mutlu dakikalar yaşatabilmesi için uyması gereken bazı tavsiyeler vardır. Bu tavsiyeler kadınlar ve erkeklere göre bazı değişiklikler gösterebilir. Cinsel ilişki uzmanlarının verdiği tavsiye ve ipuçları şunlardır:

Partnerinizle İletişimde Olun

Cinsel birlikteliğin keyif verici olması için fiziksel tekniklerden ziyade psikolojik olarak iyi hissetmek önemlidir. Birçok uzmana göre zevk almak önce beyinde başlar. Cinsel ilişkide yaşanan problemler arasında kadınların büyük bir çoğunluğunun ilişki sırasında orgazm olamaması da var. Bunun en önemli sebepleri arasında, kadının kendini rahat hissetmemesi ve partneriyle iletişime geçememesi gösterilebilir. Bu yüzden partnerinizin cinsel ilişkiden beklentilerini ve isteklerini sizinle paylaşmasını sağlamalısınız. Onların da istek ve ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmalısınız.

İyi Hissettirin

Kadınların ilişki öncesi kendilerini iyi hissetmesi onları rahatlatacaktır. Ne kadar güzel olduğuyla ilgili iltifatlar edebilirsiniz. Partnerinizin vücudunda beğendiğiniz yönleriyle ilgili övgülerde bulunabilirsiniz. Öncesinde küçük bir hediye ya da bir çiçek alabilirsiniz.

Özenli Olun

Partnerlerden birinin kendisine özen göstermemesi, vücut temizliğinin yeterince iyi olmaması kadınlara itici gelebilir. Özellikle ter kokusu ve diğer kötü kokular kadınların gözünde negatif bir etki bırakır Öncelikle detaylı bir vücut temizliği yapılması gerekir. Ayrıca vücudunuzun deodorant ya da parfümle güzel kokmasına özen göstermelisiniz. Ağız bakımına da dikkat etmelisiniz. Güzel kokular hem rahatlatıcıdır hem de karşı tarafın sizinle temasa geçmesini hızlandırır.

Daha Uzun Ön Sevişme

Birçok erkek cinsel birlikteliği sadece penetrasyon (erkeğin cinsel organının kadının cinsel organına girmesi) olarak görürken, kadınlar için daha iyi bir cinsel birliktelik uzun bir ön sevişmeyle gerçekleşir. Dokunmak, sarılmak, flörtleşme, sözlü cinsel tahrik, cinsel imalar ön sevişme sırasında kadınların daha fazla tatmin olmasını sağlar. Kadınlar için sadece fiziksel ilişki değil psikolojik ve duygusal olarak da doruk noktasına ulaşmak son derece önemlidir.

G Noktasını Bulun

Kadınların en fazla uyarıldığı noktalardan birisi genital bölgedeki G noktasıdır. Partnerinizle birlikte G noktasını keşfedin. Bu noktanın uyarılması, kadınların cinsel birliktelikten daha fazla haz duymasını sağlayacaktır.

Klitoral Uyarı

G noktasıyla birlikte kadınların cinsel olarak en fazla uyarıldığı bölge klitoris bölgesidir. Vajinanın iki dudağının birleştiği noktaya klitoris bölge denir. Kadınların en kolay tahrik olduğu bölgelerden birisidir. Bu bölgenin uyarılması kadınların hazzın doruk noktasına daha kolay ulaşmasını sağlar.

Nazik Olun

Bir kadının önem verdiği en önemli konulardan biri de partnerlerinin cinsel birliktelik esnasında kendilerine nazik davranmasıdır. Başta da belirttiğimiz gibi partnerlerden her ikisinin de zevk alması önemlidir. Bu yüzden cinsel birlikteliğin gidişatını kadınların da belirlemesine izin verin. Bu spontene gelişen bir süreçtir. Kadınlar bu süreçte rahat hareket edebilmeli ve istedikleri pozisyonlarda devam edebilmelidir.

İlgi Gösterin

Cinsel birlikteliğin sonrasında da kadınlara ilgi göstermeyi unutmamalısınız. Cinsel ilişkinin bitişiyle birlikte ilginiz ve odak noktanız başka yönlere kaydığında kadınlar kendilerini değersiz hissedebilir ve kendilerine cinsel nesne muamelesi yapıldığını düşünebilir. Bu yüzden partnerinizle cinsel birliktelikte hissettikleri hakkında konuşmalısınız. Kadınlar cinsel ilişki bittikten sonra da uyarılmaya devam edebilir. Flörtleşmeli, sarılmalı ve ufak dokunuşlara devam etmelisiniz. Kadınlar için fiziksel uyarılmanın yanında psikolojik ve duygusal olarak tatmin olmak önemlidir.

Bir erkeğin kadınlara unutulmaz bir cinsel birliktelik yaşatabilmesi için kadınların duygusal, psikolojik yönlerini iyi bilmesi gerekir. Ayrıca kadınların anatomik yapısıyla alakalı küçük bir araştırma yapmalıdır.