“Hayatımızın yarısı, zar zor boşaltabildiğimiz zamanı nelerle doldurabileceğimizi düşünerek geçti.” —Will Rogers


En son ne zaman sevgilinizle kaliteli vakit geçirdiniz? Sorumuz biraz yanıltıcı çünkü burada kastettiğimiz fiziksel değil, duygusal dokunuşlarınız.


En son La Casa De Papel’i izleyişinizden veya sevgiliniz futbol maçı izlerken yanında cipsi kafayı dikmenizden bahsetmiyoruz. Anlamlı, tutkulu, sevdiğiniz insanın sözleriyle kalbinize dokunduğu ve sıcacık bir andan bahsediyoruz. Böyle bir anı en son ne zaman yaşadınız?


Kaliteli zaman geçirmenin eksikliği, ilişkide illa ki bir uçuruma sebep olacaktır. Yaşadığınız hislerin veya sevgilinizle olan paylaşımların git gide sahteleştiğini düşüneceksinizdir. Dediklerimizi yaşadığınızı düşünüyorsanız endişe edip saçma senaryoları yazmaya başlamayın. Fark etmeniz çok güzel ve sevgilinizle kaliteli vakit geçirmeye başlamak için hiçbir zaman geç değil. J
Yapılma şekli çiften çifte değişiklik gösterse de kaliteli vakit geçirmenin en kolay ve en iyi yollarından birisi sevgilinizle güzel bir yürüyüş yapmaktır. Kaliteli vakit geçirmenin özelliği, tamamen sevgilinize odaklandığınız bir zaman dilimi olmasıdır. Oyundaki skorunuza bakarken veya Instagram fotoğrafınızın kaç beğeni aldığını takip ederken sevgilinizle güzel, güzel olsa bile kaliteli vakit geçireceğinizi düşünmüyoruz. Yorucu bir iş gününden eve geldiğinizde sessize aldığınız telefonunuzu bir çekmeceye koyun ve o an bir köşede ses yapmaktan başka işlevi olmayan televizyonunuzu da kapatın. Brooklyn Nine-Nine’ın bir diğer bölümünüz izleyip göbeğinizi kaşımaktansa sevgilinizle iyi de olsa kötü de olsa gününüzü paylaşın. Komiğinize veya garibinize giden olayları kendi biçiminizle ona aktarın. O da aynı şekilde o güne dair deneyimlediği olayları size anlatsın.
Kaliteli vakit geçirdiğinizi sağlama almanın bir diğer yolu ise flörtleşme döneminizdeki buluşmalardan birisini yapmak. En azından 7 günün bir tanesinde rutinden çıkın ve hiç gitmediğiniz bir restorana gidip şehrin daha önce gitmediğiniz mekanlarını ziyaret edin. Başka neler olabilir? Başka… Mutfakta slow bir şarkı açıp onu hiç beklemediği bir anda dansa davet edebilirsiniz. İnan ki bu hamleyle sevgilinizle aranızdaki her neyse seviye atlayacak ve olaylar kesinlikle başka yerlere taşınacak kıvama gelecektir. ;)
Başka türlü ise sevgilinizle hiç uzlaşamadığınız bir konuya şans tanıyın ve onun fikirlerini dinlemeye öncelik verin. Sevgilinizle hiç ummadığınız duygusal anlar yaşayacak ve bağınızın git gide sağlamlaştığını hissedeceksiniz ki o da aynı şekilde size karşılık verecektir.

İyi şanslar!!!