Soru sor

Vizyonumuz ve misyonumuz üyelerimizin problemlerini çözüme kavuşturmaktır. Bu bağlamda bu sitede kadın-erkek ilişkileri hakkında sorular sorabilir, sorulmuş sorulara cevap verebilirsiniz.

Soru Sor

Aldatan erkek birdaha affedince tekrar aldatır mı?

3 Yorum
Çağla 123

Çağla 123

Bence tekrar aldatır birkere yapan birdaha yapar gül gibi sen dururken başkasında ne aramis 27 Mayıs 2020 00:34

Ali

Ali

Çağla’ya katılıyorum 28 Mayıs 2020 09:53

Dkdkdkdk

Dkdkdkdk

Aldatır seni seçse zaten gözü başkasında olmazdı 21 Haziran 2020 22:12

Soruya Yorum Yaz

Soruya cevap vererek, soran kişiyle tecrübeni paylaşabilirsin.

Cevap Yaz
10 Cevap

Bir kez yapan bir kez daha yapar. Bana göre bir kez aldatan nasılsa affetti diye düşünüp bir gün yine aldatır. Hem de şöyle düşün, sana yeterince değer veriyor olsaydı zaten farklı arayışlara gitmezdi.

Her insan birbirinden farklı biricik bir canlı. Bu sorunun cevabını genellemek çok doğru olmaz diye düşünüyorum bu sebeple. İnsanın başına geldiğinde atlatması, kaldırması gerçekten çok güç bir durum aldatılmak. Ancak bu hatayı yapan kişi samimi duygularla geldiğinde, ikinci bir şansı istediğinde ve bunu elde ettiğinde dikkatle gözlemlemek gerekir. Gerçekten telafi edici davranışlarda bulunuyor mu? Güveninizi tekrardan kazanmak için çabalıyor mu? Eğer karşınızda bunun için uğraşan birisi varsa o zaman yeniden güven duyulmayı hak ediyor demektir. Yeniden aldatmaya meyilli bir insan ise zaten kendisini yine yaptığı dengesiz, güven vermeyen davranışlarla gösterecektir.

Buna kişileri ve ilişkiyi anlamadan direkt bir cevap vermek yanlış olabilir. Burada şunu hatırlamakta fayda var, her şey insanlar için ve insanlar hata yapan varlıklardır. Bu noktada önemli olan kişinin hatasından ders çıkarıp bir daha o hatayı yapmamak adına somut çabaları, davranışları var mı? bunlara bakmak gerek. Bunun yanında ise bu süreci temkinli izlemekte fayda var..

Benim tek söylemek istediğim birincisinde yaralayan ikincisinde öldürür. Bu yüzden bu konudan bir an önce uzaklaşmanı tavsiye ediyorum.

Aldatan kisi kadin olsun erkek olsun gözü dışarda demektir. Sana bir kere ihanet ettiyse bir daha etme ihtimalk yüksek. Etmese bile sen ona nasil güveneceksin artik.

Bence bir kere yapan bir daha yapar. Ama yapmama olasılığı hiç yok diyemem. Eğer aldatdan sonra gerçekten pişman olduysa ve acı çekiyorsa bir daha yapmayabilir tamamen kişilikle alakalı

Aldattığı için acı çeken, büyük kayıplar yaşayan bir daha aldatmayabilir" Bir kere aldatan birinin bir daha aldatıp aldatmayacağı sorusunu anlamaya çalışırken, birden çok uçlu bir soruyu yanıtlamaya çalışmış oluruz. Çünkü yanıt cinsiyetimize, yaşımıza, deneyimlerimize, içinde yaşadığımız kültürün ve çağın yapısına göre değişecektir. Gerçekte aldatma eyleminin kişi için ne anlama geldiğine bağlı olarak değişen bir yanıtımız olacak. Eğer kişi aldatmanın sonucunda acı çekmiş, gerçekten pişman olmuş, yaşamında aksamalar, kayıplar yaşamışsa, aldatma eyleminin bir daha tekrar etmeyeceğini varsayabiliriz. Çünkü insanlar deneyimlerinin sonucuna göre o yaşantıyı yeniden hayatlarına sokmak ya da sokmamak yönünde bir karar verebilirler. "Bir kere aldattı ve bu bir alışkanlık oldu" şeklindeki bakış açısı, ilginç bir şekilde yeniden aldatmanın gizli kaynaklarından biri gibi durmaktadır. Çünkü çoğunlukla aldatılan eş, derin bir güvensizlik duygusu yaşamakta, aldatılmayı kendisinin bir eksikliği ya da kusuru gibi algılamakta ve çoğunlukla denetimlerini artırmaktadır. Bir kere daha aldatılmamak için daha sıkı kontrol etmekte ve farkında olmadan, aldatan eşe onun 'sadakatsiz bir yapısı' olduğu şeklinde bir geri bildirim vermektedir. Oysa önerimiz; aldatmanın nedenlerini anlamak ve varsa ilişkideki sorunları açık açık dile getirmekten yanadır

1 Yorum
Metin

Metin

güzel bir cevap +1 28 Mayıs 2020 02:18

Yorum Ekle

Bir kez yapan bir kez daha yapar. Bana göre bir kez aldatan nasılsa affetti diye düşünüp bir gün yine aldatır. Hem de şöyle düşün, sana yeterince değer veriyor olsaydı zaten farklı arayışlara gitmezdi.

Aldatmak çirkin bir şey,kadın da olsa erkekte olsa aldatan kişiye 2.bir şans verilmesini uygun bulmuyorum.

Bence tekrar aldatır. Alışmış kudurmuştan beterdir. Sen affedince onun gözünde değerini daha düşürmüş oluyorsun ne yazik ki.

Tamamen kişiliği ile alakalı 10 parmağın 10'u bir değil diyorlar ya sanırım öyleydi. Her neyse şans verebilirsin ilk önce adam et ondan sonra şans ver.

3 Yorum
Irem

Irem

Nasıl adam edebilirim örnek verirmisin? 26 Mayıs 2020 22:30

Metin

Metin

İlk önce biraz süründür, aldatmasına ne vesile oldu onu araştır onları çöz, telefonunu göz atmayı unutma veya bir daha böyle bir şeyler yapar isen beni kaybedersin gibi şeyler söyle içinden ne geçiyor ise saydır. 26 Mayıs 2020 22:36

Ali

Ali

Adam olmayan birini neden adam etmeye çalışıyorsun? 28 Mayıs 2020 09:53

Yorum Ekle
Cevap yazmak için giriş yapınız.