Soru sor

İkili ilişkiler üzerine soru sor, Psikologlardan cevap al!

Smokinli.com'da romantik ilişkiler üzerine soru sorabilir, sorulmuş sorulara tecrübelerinizden yola çıkarak cevap verebilirsiniz.

Soru Sor!

2 buçuk yıllık ilişkimiz bitti kavgasız gürültüsüz. 2 buçuk ay  biteli. Birbirimizi takip etmiyoruz hiç bir yerden ancak twitter hesabı herkese açık. Son zamanlarda instagramda  haftada 4-5 defa profil fotografı değiştiriyor. İnstagramda paylaştığı fotografların aynısını twitir hesabında paylaşıyor ki göreceğimi tahmin ediyor. Geçen gün de benim adımda bir kitap paylaştı twitter hesabında. İnstagram hesabı normalde gizli bir açıp sonra hemen kapatıyor. Bu kısmı şimdiye kadar beni ilgilendirmez dedim ama geçen hafta beni instagramdan engelledi. Ne kadar engelde kaldığımı bilmiyorum ama ben gördükten yaklaşık bir saat sonra engeli kaldırdı. Bense aksine hiç bir şekilde ileştime geçmiyorum ve hesaplarım gizli olduğu için ne yaptığımı bilmiyor. Gözüne bi şey sokma derdim yok. Ayrıldığımız biliyorum ve kabullendim hiç bir şey yapmıyorum ama bu yaptıklarıyla bir şekilde aklımda kalmayı başarıyor. İlgimi çekmeye çalışıyor gibi geliyor. Ve başarıyor. Hesaplarını kontrol etme isteği oluşuyor ben de. Ondan tam anlamıyla vazgeçip hayatıma bakmama izin vermiyor gibi. Çok mutluymuş imajları çiziyor ama bu çaba da aslında kafasının karışık olduğunu göstermiyor mu? Yaptığı bu abartılı duruma anlam veremiyorum. Ne yapmaya çalıştığını anlamıyorum. Sizin bir fikriniz var mı? 

2 Yorum
doru22

doru22

Ayrıldığımızı biliyorum ve kabullendim derken emin misin sence? Dikkat çekmeye çalıştığı zaten ortada ama aklında kalmayı o başarmıyor sen başarıyosun onu aklında tutmayı. Dostum bu hesap kontrol etmeler, hareketleri yorumlamalar inan sadece zarar verir sana uykunu kaçırır odaklanmanı zayıflatır tavsiyem kendini tut bunları yapmamaya çalış bir süre sonra zaten bakmıyosun artık. 30 Temmuz 2021 22:36

Gizli Kullanıcı

Gizli Kullanıcı

Her ne kadar kabullendimse de o kadar kolay olmuyor insan yıllarca birlikte olduğu insanı merak ediyor. Ki ben çok da takıntılı biri değilim. Son zamanlarda dediğim gibi yaptıklarıyla ilgimi çekmeyi başardı. Benim anlam veremediğim şey de o zaten kendisi istedi bitmesini, çaba göstermedi şimdi gözüme bi şeyleri sokması ne kadar insani. Onu unutmama, yaralarımı sarmama izin vermiyor. Tamamiyle sessiz kalsa umrunda olmayacak ama böyle yaparak ilgimi üzerinde tutmayı başarıyor. Bilmiyor tavırlarına bir anlam veremiyorum. Ne yapmaya çalıştığı konusunda net bir fikrim yok maalesef o yüzden yorum yapmanızı istedim. Teşekkür ederim yorumunuz için 31 Temmuz 2021 01:43

Soruya Yorum Yaz

Senin İçin Seçilmiş Sorular

Soruya cevap vererek, soran kişiyle tecrübeni paylaşabilirsin.

Cevap Yaz
1 Cevap

Öncelikle ayrılık sürecinizi, oldukça sağlıklı bir şekilde ifade ettiğinizi görmekteyim.

Bu oldukça kıymetlidir.


Bu süreç içerisinde, ''Sizin bir fikriniz var mı? '' sorunuz aslında anlamlandırma çabanızdan doğmaktadır ve de, biraz geriye gittiğimde, ''bu yaptıklarıyla bir şekilde aklımda kalmayı başarıyor. İlgimi çekmeye çalışıyor gibi geliyor. Ve başarıyor. '' cümlenizle bu soruya, cevap vermektesiniz.


Öyle ki, karşı tarafın adımları, dikkatinizi çekme amacıylayken, gerçekten de kontrol isteğini sizde oluşturmaktadır.


Fakat, bir ilişkinin yeniden başlaması için dahi, bu gibi davranışlar bir amaca hizmet etmediği gibi, yalnızca süreci karmaşık hale getirecektir.


Bu yüzden aslında bu süreçle ilgili kararınız net olduğundan, her bu istek geldiğinde bu isteğinizi bile isteye yerine getirmemenizi isterim.

Burada oluşan sancıya sabrettiğiniz an da, kararınızı hayata geçirmiş ve bu kararla, kendi gücünüzü büyütmüş olacaksınız.


Sevgilerimle..

Cevap yazmak için giriş yapınız.