Soru sor

İkili ilişkiler üzerine soru sor, Psikologlardan cevap al!

Smokinli.com'da romantik ilişkiler üzerine soru sorabilir, sorulmuş sorulara tecrübelerinizden yola çıkarak cevap verebilirsiniz.

Soru Sor!

Merhaba, ben 23 yaşında biriyim fakat yaşadığım durumda ne yapacağımı bilmiyorum. Babam annemi küçüklüğümden beri aldatır, bende hep evde kapı dinlerim evet yaptığım hiç doğru değil. Genellikle aldattığı zamanlarda ben yakalarım babamı başkalarıyla konuşmalarını fakat bu sefer babamdan şüphelendiğim için kapısını dinledim ve babamın başka bir kadınla cinsel ilişki yaşadığına kulaklarımla şahit oldum telefondan yaşıyordu. Annemin derhal duruma el atması gerektiğini düşünerek anneme haber verdim ve babamı o şekilde gördü. Ne yapacağımı hiç bilmiyorum nolur yardım edin. Kafamda çok soru işareti var ve bir an önce boşanmalarını istiyorum. Annem babamı görünce, babam anneme hakaret etmeye başladı senin yüzünden diye. Yaptığım şey hiç doğru değil fakat boşanmalarını istiyorum çıkmazdayım ve ruh sağlığımı koruyamıyorum

Senin İçin Seçilmiş Sorular

Soruya cevap vererek, soran kişiyle tecrübeni paylaşabilirsin.

Cevap Yaz
1 Cevap

Esasında içinde bulunduğunuz ruhsal zorluğun, anormal olan bir olaya verilen ''normal'' tepkiler olduğunu belirtmek isterim.


Bu noktada aslında, hali hazırda aldığınız ve uyguladığınız kararın sonucunun yaşanması söz konusudur.

Bu yüzden aslında bu süreç zihinsel anlamlandırmaya ve duygusal olarak sindirilmeye ihtiyaç duymaktadır.


Burada sizi zorlayan, ''evlat'' rolünden çıkıp, birçok başka role bürünmek olduğundan, bu sorumluluk altında ezilmeniz de, pek doğaldır.


Bunun için kendinize 1 ay kadar bir zaman vermenizi isterim.

Var olan tepkilerinizde bir azalma gözlemlemezseniz, 1 ayın sonunda bu süreci sağlıklı değerlendirebilmek ve psikolojik gücünüzü kazanmak adına, Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi olan bir psikolog ile bu süreci çalışıp, sürecin üstesinden gelebilir, sağlıklı baş etme mekanizmaları geliştirebilirsiniz.


Sevgilerimle..

Cevap yazmak için giriş yapınız.