Soru sor

İkili ilişkiler üzerine soru sor, Psikologlardan cevap al!

Smokinli.com'da romantik ilişkiler üzerine soru sorabilir, sorulmuş sorulara tecrübelerinizden yola çıkarak cevap verebilirsiniz.

Soru Sor!

2 aylık sevgilim, Bana durduk yere soğuk davranıyordu. Meğer, o zaman başka kızla flörtleşiyormuş. Sonra bana saçma bahaneler edip beni suçlayıp hatta bende hata, kusur bulup ayrıldı. Oysa öğrendim ki beni aldatıyormuş ve o kız için bana soğuk davranıp ayrılmış. 1 hafta önce ayrıldık.

Sizce ne yapmalıyım? Tüm bunları yeni öğrendim ve kalbim çok kırıldı. Beni çok sevdiğini söyleyip güven verip ihanet etmesi çok üzdü. 

Şuan olayı bildiğimden haberi yok. Zaten uzak mesafede oturuyorduk. Bana ayrılırken seni aldatmadim merak etme demişti.

Sizce o kişi ile mutlu olur mu? Vicdanı nasıl el veriyor? Ben ne yapmalıyım? Kendimi çok kötü hissediyorum. 😢

Senin İçin Seçilmiş Sorular

Soruya cevap vererek, soran kişiyle tecrübeni paylaşabilirsin.

Cevap Yaz
1 Cevap

Öncelikli olarak henüz acınızın taze olduğunu belirtmek isterim.

Yas sürecinin, henüz ilk evrelerinde olduğunuzdan, ne hissedeceğinizi, düşüneceğinizi bilememeniz ve bunların iç içe geçmesi, beklediğimiz bir tablo olduğu gibi, ayrıca oldukça da doğaldır.

Çünkü ''yas'' bir hastalık ya da zayıflık değil, sisteminizin normale dönebilmesi ve bu sürecin bir anı olarak anı rafına kaldırılması için geçirilmesi gerekli olan doğal bir süreçtir.


Tüm bu doğallığı sürdürebilmenin ve sonunda kendinizi kazanabilmenin yolu, kendinizle iletişime geçmektir.

Yani, '' onu bildiğimi söylememin yararları ve zararları neler?'' gibi bir başlık yazıp, altınız gönlünüzce, gerçekçi bir şekilde doldurun isterim.


Buna göre, hangi adımı neden atmanız gerektiğini de göreceksiniz.


Bununla beraber, sorularınızın cevabı olarak, karşı taraf da henüz kendisinden ve bir ilişkiden ne beklediğini bilemeyen ve bunu hayatına sağlıklı bir şekilde yansıtamayan biri olduğundan, baktığınızda, henüz işler ciddileşmeden, hayatınızdan bir belirsizlik çıkarmış oldunuz.

Belki ilişkiye devam etseniz, sonunda sizi memnun edemeyecek bir tablo ile karşılaşıp, bu ayrılık kararını siz verecektiniz...

Öyle ki, flört, sevgililik ve hatta nişan gibi dönemler de, hayatımıza alacağımız kişiyi ve bu ilişkideki kendimizi keşfetmemiz için bizlere verilen sürelerdir.


Baktığımızda bu sürede, hayatınızı birleştirmeyeceğiniz bir kişinin daha, size sadece bazı deneyimler bırakarak gittiğini görmekteyiz.

Burada, bundan sonraki hayatınızı şekillendirmek için '' aile, iş, eğitim, arkadaşlık, spor, kişisel gelişim, değerler'' başlıklarını yazarak, 2 sene sonra bunların altına kendinizi nerede görmek istediğinizi yazın isterim.

Akabinde, bu hedefleri gerçekleştirmek için '' şimdi bugün kendi davranışlarımda ve hayatımda neleri değiştirmem gerek?'' şeklindeki soruyu kendinize yöneltip cevapladığınızda, hayatınızın rotasını, en sağlıklı şekilde oluşturmuş olacaksınız.


Biraz cesaret...


Sevgilerimle...

Cevap yazmak için giriş yapınız.