Soru sor

İkili ilişkiler üzerine soru sor, Psikologlardan cevap al!

Smokinli.com'da romantik ilişkiler üzerine soru sorabilir, sorulmuş sorulara tecrübelerinizden yola çıkarak cevap verebilirsiniz.

Soru Sor!

Merhabalar, okul zamanlarımda tanıdığım biriyle mezun olduktan sonra flörtleşmeye başladık. Yaklaşık 1 ay sosyal medya üzerinden iletişim kurduk ve daha sonra ki 1 ayda ise 5-6 kere yüz yüze görüştük. Bu 2 aylık süre içerisinde bana değerli olduğumu, beni tanırsa kesin bağlanacağını ve aradığı kişi olduğumu söylerdi. Ayrıca buluşmalarımız oldukça iyi ve samimiydi lakin bir anda sohbetimiz kesildi. Sosyal medya hesaplarında ekliyim ve benim yaptığım paylaşımları izliyor. Bir anda neden bana görüldü atıp yazmamaya başlamış olabilir? Bu durum karşısında mesaj atıp nedenini sormak dışında ne yapmalıyım, ne yapabilirim ? 

Senin İçin Seçilmiş Sorular

Soruya cevap vererek, soran kişiyle tecrübeni paylaşabilirsin.

Cevap Yaz
4 Cevap

Mesaj atmak istemediğinizi söylemişsiniz, gururunuza bu durumu yediremiyor olabilirsiniz, kendinizce haklısınızdır elbette ama tam ve net cevabı ancak o şekilde öğrenebilirsiniz. Başka ne yapabilirsiniz diye düşündüğümde onun ilgisini çekecek hikayeler atabilirsiniz. Ancak bir tabu vardır, o yazsın diye attığınız hikayelere hiçbir zaman yazmazlar :) Bilemiyorum, içinden kolay çıkılacak bir durum değil bir sürü nedeni olabilir. Ama sorunun açık cevabı ne yazık ki yapmak istemediğiniz o şey... Ancak o şekilde gerçekleri öğrenebilirsiniz. Bunu yaparken de yargılayıcı ve saldırgan bir tavırla yapmamanızı önerebilirim ancak. Çünkü karşınızdakini savunmaya itebilir veya içinden konuşmak gelmeyebilir.

Açıkçası anlattıklarınıza göre gerek sanal şekilde gerek yüz yüze iletişiminizin iyi olması, başka problemler aramaya itmekte. Maalesef bunun cevabını da ancak iletişim kurarak sağlayabilirsiniz. Çünkü yorum yapmaktan öteye gidemeyip olası onlarca ihtimalden bahsedebiliriz ki bu da pek sağlıklı olmaz..

Merhaba. Yani iyi giden bir iletişimin bir anda neden kesildiğini anlamanın yolu aslında direkt iletişime geçmektir ama bunu istemediğinizi belirtmişsiniz. İnsan beyni çok ilginç. Bir belirsizliğin içinde kaldığında bu belirsizlikten bir an önce çıkmak ister. Birçok senaryo oluşturabilecek ve bunlara inanabilecek kapasitedir kendisi. Bu sizin için yorucu, yıpratıcı ve sinir bozucu hale gelebilir. Neden sormak istemiyorsunuz bence önce bunu anlamanız lazım. Ben yeterince uğraştım duygusu mu? Karşı taraftan beklenti mi? Gurur mu? Buna karar vermeniz lazım. Karar verdiğiniz halde işin içinden çıkamazsanız biz buradayız. İyi günler diliyorum. :)

Aslında sorduğunuz soru içerisinde ne yapmanız gerektiğini söylemişsiniz ancak bunu tercih etmek istememişsiniz:) Nedenini sormaktan neden çekindiğinizi altında yatan sebepleri açıklamak isterseniz sorunun daha da üzerine gidebiliriz. Flörtünüzle açık bir şekilde iletişime geçmeden sebebini anlayamaz sadece tahminlerde bulunabilirsiniz. Birden fazla tahminlerde bulunup doğruluğundan emin olamamak sizi belirsizliğe sürükleyebilir. Açık bir şekilde iletişime geçmeniz sizin için faydalı olacaktır.

Cevap yazmak için giriş yapınız.