Soru sor

İkili ilişkiler üzerine soru sor, Psikologlardan cevap al!

Smokinli.com'da romantik ilişkiler üzerine soru sorabilir, sorulmuş sorulara tecrübelerinizden yola çıkarak cevap verebilirsiniz.

Soru Sor!

iki yıldır sürdürmekte olduğum beni yoran, üzen bir ilişkiyi bitirdim onu çok seviyordum fakat bittikten sonra yalnızca birkaç gün üzüldüm çok daha fazla üzülürüm diye bekliyordum ondan kalan her şeyi tek kalemde sildim görüp üzülmemek için, şu an gayet iyiyim hemde fazlasıyla bu normal bir durum mu yoksa ileride mi yaşayacağım acımı merak ediyorum tuhaf bir durum?

Senin İçin Seçilmiş Sorular

Soruya cevap vererek, soran kişiyle tecrübeni paylaşabilirsin.

Cevap Yaz
2 Cevap

Merhaba. Uzun süredir sizi olumsuz yönde etkileyen bir ilişkinin içerisinde olduğunuzdan bahsetmişsiniz. Bu ilişkiyi bitirdikten sonra ise yaşadığınız bir ferahlama hissi var. 

Ayrılık sürecinde yaşadığımız duyguların seyri ilişkiyi yaşayış biçimimize, ilişkinin süresine ve dinamiğine bağlı olarak oldukça değişebilen bir konudur.


Hiçbir ilişki bir gün sonlanacağı düşüncesi ile başlamaz. Ancak yaşadığımız ilişki bizim için mutluluk çizgisinden stres kaynağı ve bir yük haline dönüştüğünde bunu sonlandırmanın kendimiz adına daha sağlıklı olduğunu fark edebiliriz.


Böyle bir farkındalık sonrası verdiğimiz kararın doğru bir adım olduğunu düşünmemiz bize üzüntüden çok rahatlama hissiyatı ile karşılayabilir.

Kısacası yaşadığınız durumda anormal olarak adlandırılabilecek hiçbir durum yok.


Hislerinizin farkında olmanız ve üzüntü, rahatlama bütün duyguların zihninizden akıp gitmesine izin veriyor olmanız ayrılık sürecinizi sağlıklı bir şekilde geçirdiğinizin işaretidir.


2 Yorum
ilknurarslann2

ilknurarslann2

Teşekkür ederim 14 Ocak 2021 00:37

Psk.İlaydaGedik

Psk.İlaydaGedik

Rica ederim :) 15 Ocak 2021 18:49

Merhabalar,


Bazen yaşadığımız ilişkiler omuzlarımızda bir yük olabilir. Bu yük kalktığında ise bir ferahlama hissedebiliriz. Bu oldukça normaldir. Ancak bu kişiyle yaşadığınız güzel anıların da zaman zaman aklınıza gelip sizi hüzünlendirmesi de normaldir. Çünkü ne de olsa iki senenizi verdiniz ve birçok şey paylaştınız. İki sene sürdü çünkü bir noktada birbirinize değer verdiniz. Bu nedenle ileriki günlerde ya da yarın bile olabilir, "Ah bu sokakta birlikte yürümüştük şuradan birlikte tatlı almıştık." gibi bir düşünce hissetmeniz oldukça sağlıklı ve normaldir. Ancak bununla birlikte sizi üzen yanları, sizi yoran yanları bir noktada belki de size zarar veren noktalarıyla bu ilişkinin bitmesiyle size vermiş olduğu rahatlık hissi de sağlıklı ve normaldir. Eski ilişkinizin vermiş olduğu alışkanlık da zaman zaman kendisini gösterebilir. Bu durumların oldukça normal olduğunu hatırlatıyor ve sağlıklı günler diliyorum :)

1 Yorum
Gizli Kullanıcı

Gizli Kullanıcı

Teşekkür ederim... 13 Ocak 2021 18:35

Cevap yazmak için giriş yapınız.