Soru sor

İkili ilişkiler üzerine soru sor, Psikologlardan cevap al!

Smokinli.com'da romantik ilişkiler üzerine soru sorabilir, sorulmuş sorulara tecrübelerinizden yola çıkarak cevap verebilirsiniz.

Soru Sor!

Sırf hoşlandığım çocuğu görmek için sınavlarım biter bitmez memlekete geldim. Tabi o benim hoşlandığımı bilmiyor. Bugün görüştük dışarıda kahvaltıya gittik cüzdanını evde unutmuş. Uzun zaman sonra olan buluşmamızda hesabı ben ödedim. Hesap ödemek sorun değil ama nedense yapmacık geldi. Daha sonra evine geçtik oyunlar oynadık, müzik dinledik, kahve yapmayı öğrettim, evinin bir iki işini yaptım güldük eğlendik. Yakındı, samimi davranıyordu. Oturup konuştuk ailesini tanıttı falan. 

Yeni araba almış ve sürmek konusunda endişeli. Şehir içinde süremiyorum dedi. En son ben evime geçeceğimde beni durağa bıraktı otobüsle gittim.

Arkadaşız ama arkadaşlık için fazla samimi geliyor bana. Bana karşı bir duygusu var mı bilmiyorum. Bir türlü çözemedim kendisini. Ben artık bir şeyler olsun istiyorum. 4 aydır bekliyorum. Ne yapmalıyım? Duygularımı söylemeli miyim?

Senin İçin Seçilmiş Sorular

Soruya cevap vererek, soran kişiyle tecrübeni paylaşabilirsin.

Cevap Yaz
1 Cevap

Öncelikli olarak, karşı tarafa sözlerinizle olmasa da, davranışlarınızla hoşlandığınızı ifade ettiğinizi belirtmek isterim.

Sizin masumane hoşlantınızdan karşı taraf için attığınız adımlar, esasında özünüzden vermenize neden olmuştur.

Özveri, bir ilişkide, tehlikeli bir kavramdır.

Bunun yerine paylaşmak, sevginin gerçek karşılığıdır.


Sürecinize baktığımda, özverileriniz, karşı tarafı ''almaya'' alıştırmıştır.

Bu da aslında, sizinle ilişkisindeki konforu sevdiğinin ve siz hep verdiğinizden, doğal bir çabasızlık içerisine girdiğinin göstergesidir.


Bu yüzden, duygularınız söze de dökülmeden, bu süreci gözden geçirmenizi isterim.

Bunu, bu ilişkide biraz ''durarak'' sağlayabilirsiniz.

Siz durduğunuzda, size doğru bir adım gelirse, bu kez hoşlantınızı ifade etmenin, yararlarını ve zararlarını bir kağıda yazarak, kendi gerçekleriniz ışığında bir adım atabilirsiniz.


Sevgilerimle...

Cevap yazmak için giriş yapınız.