Soru sor

İkili ilişkiler üzerine soru sor, Psikologlardan cevap al!

Smokinli.com'da romantik ilişkiler üzerine soru sorabilir, sorulmuş sorulara tecrübelerinizden yola çıkarak cevap verebilirsiniz.

Soru Sor!

 En yakın erkek kankam Çok konuşmuyoduk zaten bi kaç gün önce sevgili yapmış instagram  hikayede  gördüm ama bana sevgilim var demedi benimle çok konuşmuyodu şimdi hiç konuşmuyo ama instagram hikayeme bakıyo  whatsapp  tan attığım mesaja görüldü attı bana zaman ayırmıyor sevgilisine ayrıyor😔💔

0
0

Senin İçin Seçilmiş Sorular

Soruya cevap vererek, soran kişiyle tecrübeni paylaşabilirsin.

Cevap Yaz
3 Cevap

Öncelikli olarak, ne kadar üzgün olduğunuzu görmekteyim.

Fakat tam bu noktada, ''Erkek kankam beni unuttu?'' cümlenizin aslında, karşı tarafın sizi unutması değil de, ''bana zaman ayırmıyor sevgilisine ayrıyor'' cümlenizde olduğu gibi, hayatının akışının değiştiğini söylemek isterim.


Bu süreç içerisinde, bu zamana kadar alışmışlığınızın dışına çıkılması, sizi elbette ki zorlayacaktır.


Esasında da bu süreç tam olarak, bir ''kabul'' süredir.


Bu zamana kadar zamanınızı birlikte paylaştığınız arkadaşınızın, öncelikleri doğal bir şekilde değişime uğradığından, üzülmeniz de doğaldır.

Size karşı yaptığı ya da yapmadığı hamleler de, sevgisizlik ya da ilgisizlik değil, değişimin ve uyum sürecinin bir parçasıdır.

Fakat, bu sürece yeterince üzülürseniz, nihayetinde daha gerçekçi bir şekilde sürece bakabildiğinizi göreceksiniz.

Bu bakış açısı da, iletişiminizi, baştan ve şartlara göre revize etmenizi sağlayacaktır.


Biraz sabır, sağlıklı iletişim ve sonrasında revize...


Sevgilerimle..

Yaşadığınız durumla ilgili olarak en yakın arkadaşınızla son zamanlarda iletişim sıklığınızın azaldığını ve karşı tarafın romantik ilişkiye başlamasıyla birlikte hiç iletişim kurmadığını belirtmişsiniz. 


Yaşadığınız durumda zaten azalmış olan iletişim sıklığınızın arkadaşınızın romantik ilişkiye başlamasıyla giderek azalması sizi rahatsız ediyor olabilir. 


Bu noktada kendinizi değersiz hissedebileceğiniz gibi karşı tarafın davranışının nedenine yönelik gerçekdışı tahminler yürütebilirsiniz. 


Bu nedenle sizin için kıymetli olan arkadaşlık ilişkinizin zarar görmemesi adına karşı tarafla iletişime geçmenizin, bu durumda hissettiğiniz rahatsızlığı belirtmenizin yaşanılan duruma çözüm bulunması noktasında faydalı olabileceği kanaatindeyim.

Merhaba,


Öncelikle samimi arkadaşınızın yeni bir ilişkiye başlaması ile size eskisi ilgili davranmadığından dolayı üzgün olduğunuzu belirtmişsiniz. 


Kıskançlık normal bir duygudur ancak bu duygunun davranışlara fazla yansıması her türlü ikili ilişkide problem çıkartabilir. Arkadaşınız bir ilişki içerisinde olsa bile hala ayrı bireyler olduğu unutulmamalıdır. Yani hala kendi özel alanları ve kendi arkadaşları olmalı. Bu alanlara da partneri tarafından karşılıklı olarak saygı duyulmalıdır. Ancak mesajınıza cevap vermemesi ile zaten çizilen bu alanın belki de karşı taraftan ihlalini görebilirsiniz. 


Burada rahatsız olduğunuz konuyu karşı taraf ile cevap vermese dahi anlatmak ve tepki alınırsa karşılıklı konuşup orta yol bulmaya çalışmak iyi bir yöntem olacaktır. Arkadaşlarınızdan vazgeçmek istememeniz normal. Bu yüzden bu kişiyle sakince konuşmayı deneyebilirsiniz ancak öncelikle kendi isteklerinizi ve beklentilerinizi düşünmeniz gerekmekte bence. Mesela arkadaşınız ile bu tavrından sonra sağlıklı bir arkadaşlık yürütebilir misiniz?


Her türlü güven unsuru üzerine kurulan ilişkiyi doğru bir şekilde yönetmek gerekir. Kendi sınırlarınıza da kimseyi müdahale ettirmemelisiniz. 


Sevgilerle..

1 Yorum
f_nursss

f_nursss

Hikayeme bakıp yazmaması çok kouyoyo 09 Nisan 2021 15:08

Cevap yazmak için giriş yapınız.