Soru sor

İkili ilişkiler üzerine soru sor, Psikologlardan cevap al!

Smokinli.com'da romantik ilişkiler üzerine soru sorabilir, sorulmuş sorulara tecrübelerinizden yola çıkarak cevap verebilirsiniz.

Soru Sor!

Bazı durumlarda erklerin benimle flört ettiğini söyleyen arkadaşlarım oldu, “o çocuk seninle ilgileniyordu neden yüz vermedin” gibi söylemler duydum. İlgilendiğini az çok kestirebiliyorum ama flört ettiğini anlayamıyorum. Bunun bi yöntemi var mı? Bir erkeğin flört haraketleri nelerdir?

0
0

Senin İçin Seçilmiş Sorular

Soruya cevap vererek, soran kişiyle tecrübeni paylaşabilirsin.

Cevap Yaz
2 Cevap

Aslında flört etme durumu kişiden kişiye değişebileceği için bir genelleme yapmak pek doğru olmaz. Karşı taraf sizinle daha fazla fiziksel temas içeren bir flört etme biçimi sergileyebileceği gibi, sözel olmayan ifade biçimleriyle utangaçlığını daha fazla yansıttığı bir flört etme biçimi de sergileyebilir. Öte yandan bazı insanlar bağ kurmayı ön planda tuttuğu flört etme biçimine sahip olabileceği gibi bazı insanlar da karşı tarafla nazik bir biçimde flört etmeye çalışarak flört etme biçimi gösterebilir. Bunların yanı sıra karşı tarafa gülümsemek, konuşurken başı hafif yana eğerek iletişim kurmak, fiziksel temas kurmak, utangaç bakışlar atmak flört etmeye dair sinyaller içeriyor olabilir. Ancak daha önce de belirttiğim gibi genel bir kanıda bulunmak pek doğru olmayacağı için beklentilerin farklılaşmaması ve sinyallerin yanlış bir biçimde yorumlanmaması adına paylaşımda bulunmak daha sağlıklı olacaktır. İlişkideki paylaşımı ve yakınlığı arttırmak, güvenli bir ortamda romantik hislerin daha rahatlıkla dile getirilmesiyle sonuçlanabilir.

Esasında bahsettiğiniz ilgi, flörtün ilk ayağıdır. Yani, bir kişi, cinsiyetinden bağımsız olarak, eğer bir kişiden hoşlandı ve bu iletişimin devamını istiyor ise, bunu davranışlarıyla zaten belli eder. Bu noktada, sizin ilgi olarak kodlandığınız durum aslında, bu flörtün ilk halidir. Burada da, sizinle konuşmak istemesi, sorular sorması, belki espri yapması, jest ve mimikleri, yakın davranışları aslında, birer işarettir. Bu kısımda da oklar artık size çevrilir; bu ilgiyi sürdürmek, ya da orada kesmek. Yaşayacağınız ilişkilerin, iletişimin, keyifli olmasını dilerim. Sevgiler :)

Cevap yazmak için giriş yapınız.