Soru sor

İkili ilişkiler üzerine soru sor, Psikologlardan cevap al!

Smokinli.com'da romantik ilişkiler üzerine soru sorabilir, sorulmuş sorulara tecrübelerinizden yola çıkarak cevap verebilirsiniz.

Soru Sor!

merhaba 5 aylık evliyim eşim çok kıskanç aileside öyle ve güvenmiyorlar bana bi yere giderken haber vermem gerektiğini söylüyorlar haber vermeme rağmen hala camlarda balkondan bana bakıyor kayınvalidem ayrıca benim akrabalarımı arayıp nereye gittiğimi soruyor onlara ve kayınvalidem eşimi doldurup duruyor sonrada tartışmaya başlıyoruz. Ne yapmalıyım?

Senin İçin Seçilmiş Sorular

Soruya cevap vererek, soran kişiyle tecrübeni paylaşabilirsin.

Cevap Yaz
1 Cevap

Merhaba. İlişkilerde kıskançlık olabilir ancak bunun davranışlara çok fazla yansıması ilişkilere oldukça fazla zararlar verebilir. Siz hem eşinizden hem de eşinizin ailesinden böyle bir duruma maruz kaldığınızdan dolayı sizin için çok yıpratıcı bir durum olmuş olabilir bu durum. 


Özellikle eşinizin neden güvenmediğini anlamak bence bu noktada önemli. Eşiniz hep mi böyleydi? Güven sarsılacak bir durum mu yaşandı ilişki içerisinde? Eşinizin geçmiş ilişkilerinden kaynaklı bir güven problemi mi var? gibi sorular bir fikir sağlayacaktır size diye düşünmekteyim.


Güven problemi yokken güvenmemek de bir güven problemi olabilir. Aynı zamanda takip edilmek, zorlamak, baskı kurmaya çalışmak sizin için yıpratıcı olabilir ve bunların şiddetine, yoğunluğuna göre bu bir psikolojik şiddet de olabilir. Bu konuda yaşadıklarınızı gözden geçirmeniz iyi olabilir diye düşünmekteyim. İlişkinizin içeriğini bilmediğimden dolayı net bir yorum yapmam mümkün olmayacaktır.


Bu durumu, düşündüklerinizi, hissettiklerinizi, sakin bir zamanda sakince, öncelikle eşinizle paylaşmanız iyi olabilir diye düşünmekteyim. Neden size ve sizin söylediklerinize güvenemediğini anlamak çözüm bulma konusunda yardımcı olabilir. Aynı zamanda eşinizin desteği olursa eşinizin ailesine beraber bir konuşma yapmanız da daha iyi olabilir. Eğer sorunlarınızın konuşularak çözülmez ise bir çift terapisine gitmek de iyi olabilir diye düşünüyorum. İyi günler dilerim. :)

Cevap yazmak için giriş yapınız.