Soru sor

İkili ilişkiler üzerine soru sor, Psikologlardan cevap al!

Smokinli.com'da romantik ilişkiler üzerine soru sorabilir, sorulmuş sorulara tecrübelerinizden yola çıkarak cevap verebilirsiniz.

Soru Sor!

eski sevgilim ayrıldıktan sonra tekrar biraray geldiğimizde şuan için ciddi bir ilişkiye hazır olmadığını ilerisinin zamanla olucağını söyledi arkadaş kalabiliriz dediğimde ben seni çok kıskanıyorum sana karşı hislerim var dedi ve böylece sevgili olmasakta haftada 1 görüşüyorduk sadece görüşmeden önce konuşuyorduk gördüğümde ileri boyutta olmuycak üzere yakın temasımız oluyordu en son kızabiliceğimi tahmin etmediği birşey söyledi ve görüşmekle ilgili ve ben birden sessiz kalarak tüm iletişimi kopardım 13 defa aramasına rağmen dönmedim mesajlarına dönmedim sadece sessiz kaldım 3 gün geçti tekrar mesaj attı amacın ne merakımdan soruyorum istediğini yapabilirsin umrumda değil  diyerek  ben tekrar sessiz kaldım cevaplmadım ve beni rehberden sildi sizce umursamayan biri umursamadığını gösterme çabasına girer mi ben sadece sessiz kaldım hiçbir mesajını yanıtlamadım silmedim de rehberden  bana karşı öfekili sizce hissettiği neydi beni silmesinin

Senin İçin Seçilmiş Sorular

Soruya cevap vererek, soran kişiyle tecrübeni paylaşabilirsin.

Cevap Yaz
3 Cevap

Yaşadığınız durumla ilgili olarak eski romantik partnerinizle ayrılmanızın ardından tekrar bir araya geldiğinizde karşı taraf size bir ilişkiye hazır olmadığını belirtmiş. Bu noktada karşı taraf arkadaş kalma teklifinize size karşı romantik hisleri olduğunu belirterek karşılık vermiş. Bu noktada karşı tarafla arkadaşlık ilişkisi sürdürmeniz beklentilerinizin zaman içerisinde farklılaşmasına neden olabileceği için hayal kırıklığı yaşamanızla sonuçlanabilir. 


İlerleyen süreçte karşı tarafın sizi öfkelendirebilecek bir şeyi dile getirmesiyle birlikte iletişimsizliği tercih etmişsiniz ve karşı tarafın sizinle iletişim kurma çabasına karşılık vermemişsiniz. Bu noktada karşı tarafın sizi rehberinden silmesiyle birlikte karşı tarafın sizi umursayıp umursamadığı üzerine düşünmeye başlamışsınız. 


Yaşanılan durumla ilgili olarak karşı taraf birkaç kez iletişim kurma çabasının karşılıksız kalmasıyla birlikte öfkelenmiş olabileceği gibi kendisiyle iletişime geçmeyeceğinizi düşünerek sizi rehberinden silmiş olabilir. 


Ancak karşı tarafın sizi rehberinden silmesinin sizi umursadığı ya da umursamadığı anlamına gelmesine dair tahminde bulunmanız sizi gerçeğe ulaştırmayacağı gibi durumu yanlı bir biçimde değerlendirmenizle de sonuçlanabilir. Bu noktada karşı tarafın hislerinin ne olduğuna dair tahminde bulunmak pek doğru olmayabilir.


İçinde bulunduğunuz durumda karşı tarafla iletişimde bulunmaya yönelik isteğiniz doğrultusunda, karşı tarafla iletişime geçmeniz ve yaşanan süreçte hissettiklerinizi paylaşmanız karşı tarafın da sizinle hislerini paylaşmasıyla sonuçlanabilir. Yapılan paylaşımla birlikte karşı tarafın neden sizi rehberinden sildiği ve sizi gerçekten önemseyip önemsemediği üzerine daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

Merhaba, 


Ayrılık sonrası birtakım çatışmaların olması normaldir. Ancak bu durumu yaratan yine kendimiz oluruz çoğu zaman. 


Çünkü sağlıklı bir ayrılık süreci geçirmek adına yakışabilecek en doğru karar tamamen iletişimi kesmektir. Ancak sizin burada belli bir umutlar dahilinde ilişkiye devam etme çabanızı görmekteyim. 


Yaratılan durumda en doğru kararın iletişimi keserek kendi hislerinize ve duygularınıza dönmek olduğunu belirtmek isterim. 


Mutlu olduğunuz aktivitelere yoğunlaşarak sağlıklı bir ayrılık süreci geçirmeniz yaşadığınız tüm sorunların son bulması adına mantıklı bir adım olacaktır. 


Sevgilerle.. 

Yazdıklarınızdan gerçekten de, soru başlığınızda belirttiğiniz gibi, soğuk bir savaş içerisine girildiği aşikar.

Öyle ki, sevgi her ne kadar varsa da, iletişim ve bundan sonraki sürece yansıyamadığından, problemlerin, birikerek ilerlediğini ve çözümsüz kaldığını görmekteyim.

Girilen süreç ise artık, problem çözümünden ziyade, varlığı ispat çabası olmuş..

Çünkü gerçekten de sevgi, davranışlarda ve hayatta görünmek ister.


Bu noktada, ''sizce hissettiği neydi beni silmesinin'' sorunuzun cevabını aslında, ''bana karşı öfekili'' diyerek cevapladığınızı görmekteyim.

Çünkü, istikrarlı bir sessiz kalışla, karşı taraf sizden herhangi bir reaksiyon alamadığından, adımlarının büyük ve radikal olmasının nedeni, gerçekten de öfkesi.


Fakat umut verici olarak, sizin, bu savaşın içine girmek istemediğinizi ve, hayatınızı belirsizlikle sürdürmek istemediğinizi görmekteyim.

Bu anlamda, bu kararınızın, en sağlıklısı olduğunu söylemek isterim.

Süreci anlamlandırmak için, https://www.smokinli.com/blog/bitmesi-gereken-bir-iliskiyi-neden-bitiremiyoruz/ yazısına bakabileceğiniz gibi, bu süre içerisinde atabileceğiniz adımlara ise, https://www.smokinli.com/blog/eski-sevgilinizi-nasil-unutacaginiza-dair-ipuclari/ buradan erişebilirsiniz.


Sevgilerimle..

Cevap yazmak için giriş yapınız.