Soru sor

İkili ilişkiler üzerine soru sor, Psikologlardan cevap al!

Smokinli.com'da romantik ilişkiler üzerine soru sorabilir, sorulmuş sorulara tecrübelerinizden yola çıkarak cevap verebilirsiniz.

Soru Sor!

Eşimle aramızda saygı denen bişey yok  bana karşı çok ilgisiz ama aldatma gibi söz konusu değil herşey bitmiş gibi daha 4 yıllık evliyiz bide oğlumuz var bunu nasıl duzeltebilir bu durum beni çok rahatsız ediyor esimide seviyorum ama sürekli tartışmalar var sebesiz yere

1
0

Senin İçin Seçilmiş Sorular

Soruya cevap vererek, soran kişiyle tecrübeni paylaşabilirsin.

Cevap Yaz
1 Cevap

Merhaba. İlişkilerde saygının kaybedilmesi ciddi tartışmalara sebep olabilir. Evlilik içerisinde ve özellikle çocuklu ailelerde huzursuzlukların başlamasına veya artmasına sebep olabilir. 


Çoğu problemin aslında temek kaynaklarından bir tanesi de iletişim eksikliği olabiliyor. Eşinizle daha öncesinde, bir tartışma ortamında değilken, sakince bu konuları konuştunuz mu? Eğer konuşmadıysanız konuşmayı denemek iyi bir fikir olabilir. Eğer konuştuysanız "ben dili" ile tekrar konuşmayı denemeniz de iyi olabilir. "Bazen bazı durumlarda yaşadığımız tartışmalar beni çok üzüyor. Seni seviyorum ve bu sorunlarımızı konuşarak atlatabileceğimizi düşünüyorum." gibi cümlelerle hissettiklerinizi, düşündüklerinizi anlatmak karşı tarafın sizi daha iyi anlamasını sağlayacaktır ve bir tartışma ortamından sizi uzaklaştıracaktır diye düşünmekteyim. 


Eğer konuşmaya karar verirseniz ve yine de bir şeyler değişmez ise o zaman eşinizle beraber bir çift terapisine gitmek iyi bir fikir olacaktır diye düşünmekteyim. Tabi ki son karar sizin. İyi günler dilerim. :)

Cevap yazmak için giriş yapınız.