Soru sor

İkili ilişkiler üzerine soru sor, Psikologlardan cevap al!

Smokinli.com'da romantik ilişkiler üzerine soru sorabilir, sorulmuş sorulara tecrübelerinizden yola çıkarak cevap verebilirsiniz.

Soru Sor!

9 aylık bı ilişkim var kız arkadaşımın kötü gunlerinde iyi günlerinde her zaman yanında oldum onun için ne isterse yaptım benim en kıymetlim oldu milyontane anımız var yaşanılan harika şeyler var inanılmaz bı ilişki tabiriyle bakitorum ... Fakat kız arkadaşımin narsist bir birey olduğunu düşünüyorum küçücük ve gerek olmayan biseye sinir olunca  bana ağza alınmayacak küfürler ağza alinmayacak kelimeler söylüyor , defalarca ayrıldı tek taraflı bı sekilde... Sonrasında sakinleşip fark edince farkında olmuyorum yemin ederim o an sanki beni içimden başka birisi yönetiyor diyor sonra özür diliyor benide üzdügügünun farkında ama engel olamıyorum diyor... 2 3 haftaya kadar beni en azından dinlerdi bana bi saygısı vardı karşılıklı iletişim şeklimiz bugüne göre daha kolaydı fakat bugünlerde iş çığrından çıktı diyebilirim.... Küfürler , saygisizliklar,hiçe saymalar,lanetlemer,aileye küfür nerdeyse iki katına çıktı fark etmese bile... Bu durumdan bende etkileniyorum kötü hissettiriyor....narsist birey ile iletişim e internnetten göz attim genellikle ben dilini kullanmaya çalışıyorum ve küçük de olsa etkisini görüyorum... Fakat bu durum beni çok üzüyor ama onunla devam etmek istiyorum , yalnız bırakmak istemiyorum ikimizinde uzulmesini istemiyorum bazen yaşadıklarımizdan söz ediyorum anlasın diye ama hiç bı fayda etmiyor bugünde eskisi gibi özleyemiyorum dedi bir hafta hiç bulusmayalim dedi özlemem gerek dedi tamam dedim... Ne yapmam gerek bana yol gosterin ilişkimi kurtarmak istiyorum keisnlikle önceliğim bu 

Senin İçin Seçilmiş Sorular

Soruya cevap vererek, soran kişiyle tecrübeni paylaşabilirsin.

Cevap Yaz
1 Cevap

İlişkinize devam etmek istediğinizi gördüğümden, esasında farklı bir sonuç için, farklı bir adım atmanız gerekmektedir.


Bu zamana kadar, masumane sevginizden, karşı tarafı koşulsuz kabul ettiğinizden, aslında karşı taraf hiçbir zaman hatasını fark edecek alanı bulamamıştır.


Yani siz, o kadar veriyorsunuz ki, karşı taraf da almaya alışıyor ve, ilişkideki çabasızlığı, bir alışkanlık haline dönüşüyor.


Bu yüzden de aslında, ilişkide karşılıklılık ilkesi gereği görmek istediğimiz şey, özveri ve fedakarlık değil, ''paylaşmaktır''


Çünkü özünüzden verir, kendi karınızı feda ederseniz, geriye bu şekilde sizden hiçbir şey kalmayacaktır...


Bunun içinse, ben dili anlamlı bir adım olmakla beraber, beklentinizi ve ihtiyacınızı, ben diliyle, yapıcı fakat, kısa ve net bir şekilde ifade edip, geri çekilmeniz gerekmektedir.

''Sana değer veriyorum fakat ilişkide kırmızı çizgilerim olduğunu ve tartışmalarda gördüğüm yıkıcı tavrı görmeye devam edersem ilişkide kalamayacağımı bilmeni istiyorum, bunun için ne yapabiliriz?'' gibi, kendi cümlelerinizde, hem niyetinizi ifade edebilir, hem bunu yapıcı bir şekilde yapabilir, hem kendisine neden verip, hem de ortak bir adım atma teklifinde bulunabilirsiniz.


Fakat burada etki için, geri çekilmeniz, artık alttan almamanız önemlidir.

Ki, karşı taraf baktığında sizi göremediğinde, eğer görmek gerçekten istiyorsa, adım atabilsin...


Sevgilerimle...

Cevap yazmak için giriş yapınız.