Soru sor

İkili ilişkiler üzerine soru sor, Psikologlardan cevap al!

Smokinli.com'da romantik ilişkiler üzerine soru sorabilir, sorulmuş sorulara tecrübelerinizden yola çıkarak cevap verebilirsiniz.

Soru Sor!

Merhaba... Benim 11 ay devam eden ilişkim Nisan sonunda bitti... Sebebi erkek arkadaşımın 11 ay boyunca sürekli kıskançlık krizine girmeleri sürekli onu aldattığımı düşünmesi asla kendi hatalarını görmeyip sürekli beni suçlamasıydı... Öyle ki büyük Bi kavgamızda kız arkadaşımla kafa dinlemeye gittiğim tatili bana zehir etti aldattığımı ima eden davranışlarıyla... Üstelik kız arkadaşımla gittiğimi ispat etmeme rağmen inanmadı... 11 aylık süreçte çok sabrettim bu kavgalara çünkü birbirimizi seviyorduk... En sonunda dayanamayıp sevmeme rağmen ayrıldım... Nisan ayının sonundan beri hiç görüşmedik iletişime geçmedik ama benim WhatsApp durumlarıma bakıyordu ve açıkçası onun benden Bi adım beklediğine emindim... Ama atmadım o adımı hayatıma devam ettim ve oda hayatıma devam ettiğimi gördü... Son zamanlarda ayrılığın acısıda yavaş yavaş geçti kendimi çok daha iyi hissediyorum... Arkadaşlarımla tatil planları yaptım ve uçak biletleri rezervasyonlar herşey hazır sadece tarihi bekliyoruz gitmek için... Benden beklediği adım gelmeyince ve hayatıma devam ettiğimi görünce sanırım bu hoşuna gitmedi dün bana instagramdan takip isteği atmış... Dünden beri bu takip isteğini görmezden geliyorum ve çok düşündüm barışmak istemiyorum... Çünkü barışırsam biliyorum ki yaptığım tatil planlarım suya düşücek tatile gitsem bile bana zehir edicek... Merak ettiğim şey ayrılığı artık kabullenip hayatıma devam ederken ve ortada hiç bi sebep yokken neden bu takip isteğini atmış olabilir? Amacı ne? Benim çok gururlu biri ve bitti dediği zaman gerçekten geriye dönmeyen biri olduğumuda biliyor... 

Senin İçin Seçilmiş Sorular

Soruya cevap vererek, soran kişiyle tecrübeni paylaşabilirsin.

Cevap Yaz
1 Cevap

Öncelikle yazdıklarınızı okuduğumda, sürecinizi oldukça anlamlı bir şekilde özetlediğinizi, yalnızca gelen beklenmedik hamle ile, süreci anlamlandırmaya çalışma ihtiyacınızı görmekteyim.


Öyle ki, '' ortada hiç bi sebep yokken neden bu takip isteğini atmış olabilir?'' sorunuzun cevabı aslında, ''çok düşündüm barışmak istemiyorum'' cümlenizde saklıdır.


Anlamı, sabır dilediğinizde aslında, ''sınav'' da dilemiş olmanızdan gelmektedir.

Çünkü, sabrın sonucunu ancak, bir sınav sonunda görebilirsiniz.


Bu yüzden aslında, sizin için alması zor olan bu kararda, yas sürecinin devreye girmesi ve, artık kabul evresine giderken, yani, kendinizin en iyi haline ulaşma yolunda ilerlerken, bunu ne kadar çok istediğinizin sınavını aslında hayat size sunmaktadır.


Bu yüzden de, tam ''o'' kritik anda, bu adım gelmektedir.

Bu aşamada, kararınızdan yana olmanızı isterim, şifa beraberinde gelecektir.


Bu noktada ise, karşı tarafın sizin sessiz kalışınız ile beklediği hamleyi alamaması, sizin yokluğunuzun farkına varması ve merakının eseri olabilir.

Fakat, sizin de bilginiz dahilinde olan şey, radikal bir değişim için, radikal bir sürece girilmesi gerektiğidir.


Bir şekilde karşı taraf kendisi ile çalışma sürecine girmediği müddetçe, benzeri örüntüleri tekrarlayabileceğinden, aslında bu hamleler, uzun vadede anlamlı bir amaca hizmet etmemektedir.

Çünkü, sevgi eylem gerektirir...


Sevgilerimle..

Cevap yazmak için giriş yapınız.