Soru sor

İkili ilişkiler üzerine soru sor, Psikologlardan cevap al!

Smokinli.com'da romantik ilişkiler üzerine soru sorabilir, sorulmuş sorulara tecrübelerinizden yola çıkarak cevap verebilirsiniz.

Soru Sor!

Kız arkadaşımla 1.5 senelik ilişkimiz vardı. İnstagramdan tanıştık. İlk basta arkadastik sonra birbirimizden hoşlanmaya başladık ve sevgili olduk. İlk başlarda çok iyiydi. İlk 10 ay falan süperdi. Çok mutluyduk. Uzaktanda olsa herseyi birlikte yapıyorduk. Ama ben çok büyük hatalar yaptım. Yanına gitmedim. Her seferinde yanına gelicem diyip te gitmedim. Oyaladım onu. Ama bilerek yapmadım, 7 kez falan oldu bu olay. Kişisel sorunlarım sebebiyle gidemedim. Ve bu yüzden yavaş yavaş soğumaya başladı benden. Daha sık kavga eder olduk bana tahammülü azaldı. Eskisi kadar ilgili değildi. Tabii ki zamanla heyecan tutku azalır bu normal. Ama birde uzaktan olunca iyice azalmıstı bana olan tutkusu ilgisi. Geçen hafta ayrılmak istediğini söyledi. Bana güvenmiyormuş ve artık aşkı bitmiş. Soğumuş. Başka sebeplerde var ama en buyuk sorun yanına gelicem deyip te gitmemem. O yuzden bana olan güveni kalmadı. Zaten anlamistim son 1 aydır ayrılıcağını. 2 gün once ayrildik ama dün gece dayanamadim yazdım. Çünkü seviyordum onu. Beni artık sevmedigini. Soguduğunu. Güveninin kalmadığını eskisi kadar sevmediğini söyledi. Yapmamam gereken bir şeyi yaptım ve yalvardım yakardım ağladım telefonda. Hemde saatlerce agladim. Elimde degildi çok seviyordum ve kaybetmek istemiyordum. 2 ay sonra onun olduğu şehire taşınıcam. Üniversiteyi zaten onun oldugu yerde okuyacam gitmem lazım 2 ay sonra. Ama buna da inanmıyor. En sonunda kabul etti ve son kez bekleyeceğim dedi ama ben gelene kadar konuşmama kararı aldık. Ve beni telefon numaram haric her yerden engelledi. Yanına gidiceğim zaman veya önemli birşey olduğu zaman oradan yazayım diye. Anlaştık kabul ettim. Daha once hiç gerçek hayatta birlikte olmadigimiz için. Ayrılmak istemedim. Beni sevmediğini biliyorum artık. Ama belki de eski duyguları geri gelir. Çünkü hep mesajla konustuk gerçek hayatta birlikte olmadık, gerçekte birlikte vakit geçirdiğimiz zaman bir ihtimal beni yeniden sever. Gerçekten hala seviyor da olabilir. Ama bana olan nefreti ve kırgınlığı sevgisinin önüne geçmiş olabilir. Yalan da söylüyor olabilir, bilemiyorum. Çünkü beni eskiden sevdiğini biliyordum. Hissediyordum. Ailesine bile anlatmıştı beni. Benim için fedakarlıklar yapıyordu. Bu gece uyuyamadım 5 kez uyanıp durdum. O yüzden buraya derdimi yazmak istedim. Uzun oldu kusura bakmayın. 

1 Yorum
Muzo01

Muzo01

Eskisi gibi olabilme beni geri sevebilme ihtimali varmıdır? 26 Eylül 2021 20:14

Soruya Yorum Yaz

Senin İçin Seçilmiş Sorular

Soruya cevap vererek, soran kişiyle tecrübeni paylaşabilirsin.

Cevap Yaz
1 Cevap

Öncelikle içinde bulunduğunuz süreçte, empatik yönünüzün anlamlı olduğunu belirtmek isterim.

Çünkü bu sayede karşı tarafın ihtiyaçlarını görerek, adımlarınızı buna göre atabilirsiniz.

Nitekim, son aldığınız karar, buna yöneliktir.


Fakat burada dikkatimi çeken, sizin kendi ihtiyaçlarınızı göremeyebilişiniz ya da, görseniz de, çözmek adına noksanlığın olmasıdır.

''Ama bilerek yapmadım, 7 kez falan oldu bu olay. Kişisel sorunlarım sebebiyle gidemedim'' cümleniz bu anlamda, eğer var olan sorununuzu belirlemez ve bunu çözmek için çabalamazsanız, benzeri durumlarda, benzeri sıkıntılar yaşayabileceğinizi göstermektedir.


Bu yüzden, sizi alıkoyan nedenleri bir kağıda yazın ve de bunları çözmek için neler yapabileceğinizi yanlarına maddeleyin.

Bundan sonrasında ise sadece, adım atın.

Beklerseniz, korkularınız devreye girecektir.

Oysa yapmak istediğimiz, korku sizi ele geçirmeden, sizin çoktan yol almanızdır.

Çünkü bu şekilde kendinize, adım atabileceğinizi göstermiş olacağınızdan, korku da sizi ele geçiremeyecektir.


Buradaki kritik nokta, cesaretin korkmamak değil, korkuyla beraber yürümek olduğu gerçeğidir.

Bu yüzden, var olan kararınızı, hayata geçirip, önce kendinize yatırım yaparak, nihayetinde ortaklaşa ihtiyaçların ve beklentilerin ifadesiyle, bir sonuca varabilirsiniz.


Sevgilerimle...

Cevap yazmak için giriş yapınız.