Soru sor

İkili ilişkiler üzerine soru sor, Psikologlardan cevap al!

Smokinli.com'da romantik ilişkiler üzerine soru sorabilir, sorulmuş sorulara tecrübelerinizden yola çıkarak cevap verebilirsiniz.

Soru Sor!

Yaklaşık 1 ay önce okulda bir çocuktan hoşlanmaya başladım, arkadaşlarımın gazıyla çocuğa açıldım ve "başka biri var" diyerek reddetti beni. Bu durum beni ne kadar üzse de bir şekilde toparlanmaya çalıştım. Sürekli onu okulda sevgilisiyle beraber gördüm hala da görmeye devam ediyorum. Aslında benim kafama takılan şey burası değil. Çocuk ortak arkadaşımıza benim çok güzel olduğumu falan söylemiş. Sevgilisi olan birinin böyle bir şey söylemesi ne kadar doğru bilemiyorum ama yine de istemsizce bunu öğrendiğimde mutlu oldum. Onun dışında da çocuk sürekli bana bakıyor, beni izliyor. O olaydan sonra kendisiyle bir iletişimimizde olmadı (sadece mesajlaştık, konuştuktan sonra engel attı bana. büyük ihtimalle sevgilisi engel attırdı) ama aynı okulda olunca sürekli karşılaşıyoruz. Amacının ne olduğunu hala bilmiyorum ve onunla konuşmak istiyorum artık. Nasıl konuşmam gerektiğini de ne yapmam gerektiğini de bilmiyorum. O yüzden sizden yardım istiyorum. 

Senin İçin Seçilmiş Sorular

Soruya cevap vererek, soran kişiyle tecrübeni paylaşabilirsin.

Cevap Yaz
1 Cevap

Öncelikli olarak medeni cesaretinizden ötürü, takdiri hak ettiğinizi belirtmek isterim.

İki seçenekten biri olarak, karşı tarafın istememe olasılığını, bir yıkım olarak görmektense, hayatın bir parçası, bir tecrübe ve öğrenmek için bir fırsat olarak görmeniz, oldukça kıymetlidir.


Söz ettiğiniz gibi, karşı tarafın pasif adımları, aslında size karşı ilgisinin bir göstergesidir.

Fakat, en nihayetinde hayatında biri olduğundan, gerçek anlamda tercihini yapmış ve bunu size bildirmiştir.

Büyük olasılık ile, sizin kendisine karşı hoşlantınız, karşı tarafın dikkatini çektiğinden, aslında kendisine adeta yaşadığını hissettirmiştir.

Çünkü beğenilmek, her cinsin hoşuna gider ve bu dünyada varlığını kendisine, bir kez daha fark ettirir.


Bu anlamda, karşı tarafın size karşı içi dolu bir adımı olmadığından, sizin bu konuşmayı yapmanız, daha büyük bir red ya da tepki ile karşılanabilir, içi öyle demese de, süreci gereği.


Bu durumda, karşı taraf ilişkisini bitirse ve size doğru bir adım atsa dahi, bu kez ilişkinizin sağlığının sorgulanması gerekmektedir.

Hayatında biri varken, bir başkası ile flörtöz bir sürece girebilen ya da bu kapıyı açık bırakan kişi için, düşüncelerinizin oldukça katı olacağına inandığımdan, bu süreci gözden geçirmenizi isterim.


Verilen karara saygı duyulması ve odağınızın kendinizde olması, hem sizi ruhsal anlamda güçlendirecek, hem de karşı taraf bir adım atmak isterse bunu doğru, etik ve sağlıklı yollardan yapmak durumunda kalacaktır.


Sevgilerimle...

Cevap yazmak için giriş yapınız.