Soru sor

İkili ilişkiler üzerine soru sor, Psikologlardan cevap al!

Smokinli.com'da romantik ilişkiler üzerine soru sorabilir, sorulmuş sorulara tecrübelerinizden yola çıkarak cevap verebilirsiniz.

Soru Sor!

Sevgilimle ayrilali 1 bucuk yıl oldu. Bazen numaramı siliyo bazen geri ekliyo bazen aradigimda acmiyor. Bazendr acip saatlerce konusuyor. Özlediğini kabullenmiyor ama surekli gel gitleri benimde kafami karistiriyor. Hayatima bakamiyorum surekli aklimda. Ne yapmaliyim

Senin İçin Seçilmiş Sorular

Soruya cevap vererek, soran kişiyle tecrübeni paylaşabilirsin.

Cevap Yaz
3 Cevap

Merhaba, yaşanan ayrılıklardan sonra ister istemez karşımızdaki insanın gitmesiyle hayatımızdan oluşan bir boşlukla yüz yüze kalırız. Bazen bu boşluktan kaçınmak için kişiler eski sevgililerin onlara karşı duygularını manipüle edebiliyor ve böylelikle hem ilişkiyi bitirme kararlarının arkasında duruyorlar hem de konfor alanlarının dışına çıkmamış oluyorlar. Böyle bir durumda size tavsiyem eski sevgilinizi şu an ne istediği konusunda yüzleştirmeniz. Eğer yeniden bir araya gelebileceğinizi düşünmüyor ve kesin bir ayrılığın arkasında duruyor ise sizin de onun tamamen hayatınızdan çıkmanız da fayda var. Aksi halde karşınızdaki kişinin git gelli tavırları sizi olumsuz anlamda etkileyecek ve bu ayrılığı kabullenip yolunuza devam etmenizi zorlaştıracaktır.

Açıkçası kendisi de tam olarak ne istediğini bilmediğinden bu şekilde dalgalanmalar gösteren davranışlarda bulunduğunu düşünüyorum. Ne sizi hayatından tamamen çıkaracak kadar cesaret göstermiş ne de bunu ilişkiye çevirecek özveriyi.. Burada öncelikle kendinizin ne istediğini netleştirmenizi isterim ki siz de karşıdan ne beklediğinizi ve istediğinizi bilin. Eğer ilişkiyi istiyorsanız bunu net ve samimi bir şekilde ifade edebilirsiniz, bu ilişkiye döner anlamında değil ama en azından karşılıklı konuşma sonrası alınan birlikte bir karar olmuş olur. Diğer türlü ise karşı tarafın belirsiz hallerinin devam edeceğini düşündüğümden, bazen hiç iletişime girmemek de bir seçenek. Burada sizin ne istediğinizi netleştirmeniz ve bu şekilde adım atmanız gerekmekte çünkü karşı taraf muhtemelen bu zamana kadar adım atacak olsaydı atardı..

Anladığım kadarıyla sadece canı sıkıldığında ya da duygusal olarak boşlukta hissettiğinde iletişime geçiyor. Yani sizi joker gibi kenarda bekletiyor. Yolunuza devam edemiyor olmanızı anlıyorum ama bunu bir noktada siz kendinize yapıyorsunuz. Siz onu arama alışkanlığını devam ettirirseniz artık bu bir ihtiyaca dönüşür. Onun yerine kendinizi kötü hissettiğinizde yapacağınız farklı aktiviteler bulabilirsiniz. Aramak mı istiyorsunuz, dizi izleyin mesela ya da resim yapın. O enerjiyi farklı bir yere kanalize ederek atın. Aynı zamanda kararlı olmakta da fayda var. Belli ki bu insandan size bir daha yar olmayacak. Zira dediğim gibi sizi joker olarak görüyor. Siz joker olarak görülmeye razı mısınız? Bir düşünün.

Cevap yazmak için giriş yapınız.