Soru sor

İkili ilişkiler üzerine soru sor, Psikologlardan cevap al!

Smokinli.com'da romantik ilişkiler üzerine soru sorabilir, sorulmuş sorulara tecrübelerinizden yola çıkarak cevap verebilirsiniz.

Soru Sor!

Kız arkadaşımla 6 aylık bir beraberliğim oldu . Her şey çok güzel gidiyordu . Kendisi memleketinde yaşamak istiyordu ben ise bunu kabul ettim ama ailem ne der bilmiyorum diye hep belirttim . En son ailene çıtlat bakalım ne diyecek dedi ve ailemde o kadar uzakta olmama mı en azından bize yakın şehirlerde yaşamayı istediklerini belirtti . Kendisine bunu dedikten sonra kendisi benden ayrıldı ama çok kötü bir ayrılık olmadı aksine çok iyi sarılarak ayrıldık . Aradan 2 hafta geçtikten sonra kendisine tekrar yazdım oturduk konuştuk ama kendisi başka şehir de yapamayacağını kendini bildiğini söyledi . En son tekrar bir kere daha konuşmak istedim ve kendisinin dediği bende bilmiyorum ne istediğimi ikimize de zaman tanı birbirimizi görmeyelim bende bilmiyorum ne istediğimi dedi gitti . Sizce kafasında tamamen bitirmiş midir böyle birini beklememeli miyim ?

Senin İçin Seçilmiş Sorular

Soruya cevap vererek, soran kişiyle tecrübeni paylaşabilirsin.

Cevap Yaz
1 Cevap

Öncelikle ilişkide karşılıklı kıymetin verildiği görülmektedir.

Bu noktada, karşı tarafın aslında verdiği bir karar olmakla beraber, size karşı olan duyguları süreci karmaşık hale getirmektedir.


Oysa, sevgi ile birleşen iki insandan söz ediyor dahi olsak, bu iki kişi ilişkiye iki bambaşka dünya ile geldiğinden, elbette ki farklı düşünceler, beklentiler ve istekler olacaktır.

Bu her ilişkide olmakla beraber, bu süreç uyumla sonlandığında, ilişki devam etmektedir.

Fakat, bir şekilde uyum sağlanamadığında ise esasında ilişkinin bitimi, hem kişi hem de karşısındaki kişiye zarar vermemek adına anlamlıdır.


Görüşmeler sonrası, aklınıza takılan, ''Sizce kafasında tamamen bitirmiş midir böyle birini beklememeli miyim ?'' sorunuzun cevabı ise, esasında verilen karar sonrası araya giren zamanın, ''hangi amaca hizmet ettiğinin'' sorgulanmasından geçmektedir.


Aksi halde geçen zaman yalnızca, yaşamınızdan çalacaktır.


Bu süreci kendi içinizde netleştirmek için ise, ''Bu ilişkiye bu şekilde devam etmemin yararları ve zararları neler? 1 sene sonra bu ilişkide kendimi bu şekilde nerede görüyorum? 1 sene sonra hayatımda kendimi nasıl görmek istiyorum? Bu isteğimin gerçekleşmesi için bugün kendi davranışlarımda ve hayatımda neleri değiştirmem gerek?'' sorularının cevabını bir kağıda yazarak verdiğinizde, atacağınız adımın yönünü de, gerçeklerinizden kaynak alarak belirleyebileceksiniz.


Sevgilerimle..

2 Yorum
Gizli Kullanıcı

Gizli Kullanıcı

Kendisi bana soğumak istiyorum senden dedi ve bunu derken gözü doldu . İkimize de iyi gelmiyor birbirimizi görmek dedi . Sizce bu durumda bana üzüldüğü için mi böyle davranma ihtimali var mıdır ? 17 Haziran 2021 22:57

Psk.TuanaGökce

Psk.TuanaGökce

Esasında bunun cevabı gerçekten de karşı tarafta gizlidir. Fakat, herhangi bir duygu ya da fizyolojik belirti, öylesine ortaya çıkmayacağından, karşı tarafın ayrılıkla alakalı düşünceler beslediği ve bu düşüncelerin bu süreci tetiklediği açıktır, sevgilerimle tekrar.. 17 Haziran 2021 23:01

Cevap yazmak için giriş yapınız.