Soru sor

İkili ilişkiler üzerine soru sor, Psikologlardan cevap al!

Smokinli.com'da romantik ilişkiler üzerine soru sorabilir, sorulmuş sorulara tecrübelerinizden yola çıkarak cevap verebilirsiniz.

Soru Sor!

Erkek arkadaşım ile 2 yıllık bir ilişkimiz vardı geçtiğimiz şubat ayından sonra baya soğuk ve ilgisiz davranmaya başladı aramızda hiç bir sorun tartışma olmamasına rağmen gitmek istedi ayrıldık ama geçen gün bana hala sevdiğini üzülmemi istemediğini ve ona zaman verip beklememi istedi ne yapmalıyım? Ve ben onu herşeye rağmen hala çok seviyorum. 

Senin İçin Seçilmiş Sorular

Soruya cevap vererek, soran kişiyle tecrübeni paylaşabilirsin.

Cevap Yaz
4 Cevap

Esasında burada, bu ilişkinin neden bittiği ve çözümüne dair neler yapıldığının altının çizilmesi daha anlamlı olur. Sevginizin yoğunluğunu görebiliyorum fakat, bir karar verirken bu kararın, sizin istek ve ihtiyaçlarınızdan doğmasını isteriz ki, sizin için en sağlıklı karar olabilsin. Bekleyecekseniz dahi, neyi ve neden beklediğinizi bilmeye hakkınız olduğunu düşünüyorum. Çünkü belirsizlik, kaygıyı getirecektir.. Sevgiler

Ben de ayni sorunu yaşıyorum. Cok uzun bir ilişkimiz oldu. Hep ayrıldık barıştık. Birbirmizi seviyoruz ama iliski yürütemiyoruz. Sadece sevmekle her şey çözülmüyor yani. Sizin de bildiginiz yada bilmediginiz sorunlariniz var ortada demek ki. Şuan ilişki yaşamak icin uygun degilsiniz, ilerde olur musunuz belli olmaz. Siz onu sevmeye devam edin ama kendinizi başkalarına da kapamayin. Yolunuza bakın eger sizi gercekten seviyorsa bir gun size döner. Donmezse de sevdiginiz bir insan olarak kalsin sadece.

Erkek yapısı gereği yeteri heyecanı yakalamadığında başka limanlar arayan bir varlıktır. Heyecan nasıl kaybedilmiş diyeceksen o da herşeyi kabul etmenden yada her denileni yapmandan başka değişle seni farklı kılan özelliklerini kaybetmenden olan bir durum. Sadakat konusu hala aklımdasın demekle olan bir durumun aksine yenilen haltın ardından yedekte bulunsun diyerek galeride resmine bakıp 'aslında iyi/güzel/daha iyi gibi düşünceleri getirmenden kaynaklı oluşan bir durum. Başta sorun yaşarsın belki ama ilerde daha büyük kırılmalar yaşamaman için ayrılmak en iyi çözüm. Ayrılmaktan kastım hiçbir açık kapı bırakmadan konuyu kapatıp senin gerçekten mutlu olduğun alanlara/arkadaşlara/aileye yönelmen. Konuyla ilgili yakın zamanda bi yazı yayınlayacağım takip etmeni tavsiye ederim :) duyguları bırakıp mantıksal açıdan bakarak en iyiyi bulabilirsiniz. İyi günler

1 Yorum
Gizli Kullanıcı

Gizli Kullanıcı

+1 guzel yorum 04 Haziran 2020 18:36

Büyük ihtimal ile başka biriyle görüşüyor, senden soğumuştur başka arayışlara girmiştir. Kendini üzme ve onun geri gelmesini bekleme o defteri kapatmanı öneririm. İleride gelir ise affetme :) köşene şekil öyle sev, hiçbir yerden onu takip etme sosyal medyadan falan engelle, sevgini içinde bitir ve yoluna bak.

Cevap yazmak için giriş yapınız.