Soru sor

İkili ilişkiler üzerine soru sor, Psikologlardan cevap al!

Smokinli.com'da romantik ilişkiler üzerine soru sorabilir, sorulmuş sorulara tecrübelerinizden yola çıkarak cevap verebilirsiniz.

Soru Sor!

Merhaba ben üniversite 3. Sınıfta okuyan bir kızım.Flört ettiğim bir çocuk var ve daha onunla yüz yüze gelmedim.Tanismak için beni akşam dışarıda bir yerlere çağırdı ve kendisinin arabası ile gidebilecegimizi söyledi.Bende ona iyi bir insansın ama seni daha tam tanımıyorum bu yüzden hafta sonu daha uygun bir saatte gidelim dedim ve beni çok feci şekilde azarladı.Acaba onu kırdım mı güvenmemekle yoksa zaten niyeti farklı miydi cözemiyorum.Fikrinize ihtiyacım var şimdiden teşekkürler. :)

Senin İçin Seçilmiş Sorular

Soruya cevap vererek, soran kişiyle tecrübeni paylaşabilirsin.

Cevap Yaz
2 Cevap

Canım, o kişi daha karakterini tamamlamamış. Anlayışlı bir insan güvenini kazanmaya çalışır ve sana hak verirdi hiç yıpratma kendini, niyeti iyi olan insan zaten o şekilde davranmazdı. Direkt engelle kendisini bir şey sanmış belli ki.

Öncelikli olarak, karşı taraf eğer kendini bilen biri ise, söyledikleriniz bir imaya, belki de karakterine edilen bir hakaret olarak algılanmış olabilir.

Burada da, kırmızı çizgilerinin etkisini görüyor olabilirsiniz.


Bir diğer seçenek olarak ise, bilemediğimiz ve asla bilemeyeceğimiz amacı konusunda, rahatsızlık duymuş olabilir.


Fakat her iki seçenekte de, bir olasılıktan söz ettiğimiz için, aslında olasılıklar etrafında konuşmak, sizi gerçekten uzaklaştırabilir.

Bu yüzden, bu olayın yaşanmasının ardındaki mesaja bakmanızı isterim.


Burada da, iletişimle alakalı konuların üstünde durmanız anlamlı olacaktır.

Bu raddeye gelmeden evvel, bu ilişki ile ilgili kaygılarınızın olması pek doğaldır.

Fakat, kaygınızla beraber yürüme kararı aldığınızı, yani bu kişi ile bir araya gelmek istediğinizi ve sürece bundan sonra karar vermek istediğinizi anlamaktayım.


Böyle olduğunda da, ''Bende ona iyi bir insansın ama seni daha tam tanımıyorum bu yüzden hafta sonu daha uygun bir saatte gidelim dedim'' ifadenizin, biraz daha yumuşatılarak ve sen dilinden uzak ifadesi, iletişimin kalitesini arttıracaktır.

''Bu saat bana uygun değil, şu gün şu tarihe ne dersin?'' gibi, aslında hem medeni hem de yapıcı bir dil, önce size olmak üzere, sonra karşınızdaki kişiye iyi gelecek ve bu gibi yanlış anlaşılmalara sebebiyet vermeyecektir.


Yaşadıklarınızın vermek istediği öğreti budur.

Bunun yanında, karşı tarafla iletişime geçmek isterseniz de, bu süreci gözden geçirip elbette ki adım atabilir, karşı tarafın adımına göre de sürecinizi yeniden belirleyebilirsiniz.


Sevgilerimle...

Cevap yazmak için giriş yapınız.