Soru sor

Aşk, Yaşam, Cinsellik, İletişim, Arkadaşlık ve Güven Konularında Aslan Burcu ile Boğa Burcu Uyumluluğu.

Aslan ve Boğa

Aslan ve Boğa İlişkisinin Cinsel ve Yakın İlişki Uyumu

Aslan ile Boğa arasındaki cinsel ilişki, bir şekilde ikisi için de yorucu olabilir. Bu çoğunlukla ikisinin de tembel olabilmesinden kaynaklanmaktadır. Boğa uzanmaktan ve sevilmekten zevk almaktan hoşlanırken, Aslan uzanmayı, ilgilenilmeyi ve bakılmayı sever. Yatay bir pozisyonda zaman geçirmek her iki burcun doğasında da vardır ve kimin zirvede olacağı konusunda anlaşmaları zor olabilir. Motive olduklarında, her ikisi de cinsel faaliyetlerine çok fazla enerji harcayan mükemmel sevgililer olabilirler, ancak birbirleriyle cinsel yaşamları büyük olasılıkla kişisel tatmin ve dinlenme için bir savaş haline gelecektir.


Sağlıklı bir cinsel yaşam için en iyi olasılıkları, her iki eşin de cinsel kimliklerini zaten oluşturduğu ve kendilerini nasıl tatmin edeceklerini bildikleri yer olacaktır. Bu durumda, şehvetli Boğa, Aslan burcuyla ilgilenirken, tutkulu Aslan ilişkilerine heyecan katar. Bu senaryoda, her ikisi de, bir ilişkinin yürümesi için partnerlerinin memnuniyetini kontrol etmeleri gerektiğinin bilincinde olarak kendi kişisel ihtiyaçlarını karşılayacaklardır.


Genel olarak, kadınsı ve erkeksi bir işarettir ve kişisel tatmin için benzer bir ihtiyacı paylaşırlar. Her ikisinin de beklentileri olduğu ve karşılanıncaya kadar hareket etmeyecekleri bir performansta son bulmazlarsa, çok tatmin edici bir cinsel yaşamları olabilir. Sonuçta, aşk, neşe ve renkli yaşamın sadece iki farklı yüzüdür.


%50

Aslan ve Boğa İlişkisinde Güven Uyumu

İki sabit işaret olarak, gerçeği söylemeye gelince büyük olasılıkla kendi ayakları üzerinde dururlar. Dürüstlüğün sürecek herhangi bir ilişkinin temeli olduğunu anlarlar ve eğer aşık olurlarsa hiçbiri geleceklerini birlikte tehlikeye atmak istemeyecektir. Bununla birlikte, eğer içlerinden birinin önceki ilişkilerinde geliştirdiği yalan söyleme veya aldatma alışkanlığı varsa, muhtemelen bunda da aynı davranışı sürdüreceklerdir. Birlikte işlevsel olabilmeleri için her ikisinin de kişiliklerini ve ahlaki sınırlarını bağımsız olarak geliştirmeleri son derece önemlidir.


Ana problemleri, herhangi bir tarafta ortaya çıkabilecek davranış kalıplarını değiştirme iradesinin olmaması olabilir. Birinin diğerinin değişebileceğine inanması durumunda, zaman onları hayal kırıklığıyla inşa edilen bir güvensizlik duygusuyla tüketebilir çünkü değişim olmaz.


%60

Aslan ve Boğa İlişkisinde İletişim ve Zeka Uyumu

Şanslılar çünkü hem sıcak hem de birbirlerine yakın olma eğilimiyle Venüs ve Güneş tarafından yönetiliyorlar, çünkü ilgi alanları ve entelektüel anlayışları söz konusu olduğunda birbirlerini akıllarından çıkarabilirler. Kimin kime daha fazla sinir bozucu olacağını söylemek zor. Boğa pratik bakış açısına sahipken Aslan egosuna tutunur ve çözümü olmayan bir çatışma doğar. Sabit doğaları, ne kadar aptalca olursa olsun, gerçek bir uzlaşma niyeti olmaksızın onları “taraflarına” tutunmalarını sağlayacaktır. Orta yolu bulmak istiyorlarsa, ikisinin de çok katı olmayan bir yaklaşıma ihtiyacı vardır.


Boğa burcu, olağan, maddileştirici rolleriyle Leo ile ortak bir dil bulacaktır. Aslan'ın herhangi bir yaratıcı dürtüsünü, Boğa burcu partnerleri tarafından düşünülen gerçekleştirme planı izleyebilir, eğer sadece birbirlerine sabırlı olacak kadar duyguları paylaşırlarsa. Yaratıcı güçleri, Güneş'le kombinasyon halinde bir Venüs'ün gücüdür, bu yüzden evrensel sevgi imgesi içinde bir şeyler yaratacaklarını kesin olarak söyleyebiliriz.


%5

Aslan ve Boğa İlişkisinde Karşılıklı Duygu Uyumu

Boğa, kendi küçük, güvenli maddi dünyalarında yakınlaşmamaları ve yaşamamaları durumunda son derece duygusal bir burçtur. Aslan, sevgiyi bir yaratma gücü olarak temsil eden tutkulu bir burçtur ve tüm hissettiğimiz yerçekimidir. İkisi de sevgisini kişileştirir, her biri kendi tarzında. Bir araya geldiklerinde bu sevgiyi nadiren hissederler. Belki bunu, daha az şanslı burçlara sevgi verme misyonları olarak görebiliriz, ya da duygusal doğaları daha fazlasını vermek ve daha az almak zorundadır. Çoğu durumda sebep ne olursa olsun birbirlerine aşık olmazlar.


Bir dostluğa yakın bir şeyde bile birleşme beklentileri olmadan, kendi dünyalarında kalmaları büyük bir olasılıktır. Bunun nedeni birbirlerinden hoşlanmamaları veya bir tür düşmanlık hissetmemeleri değil, iki farklı okyanusta iki ada gibi olmalarıdır. Her birinin kendi doğası, tüm güzellikleriyle kendi dünyası vardır ve bu dünyaya daha yakın birisine tutunmaya ihtiyaçları vardır. Hiçbiri, birleşecek birini ararken yüzen bir ada rolüne sahip değildir.


Duygular paylaşılırsa, çok büyük olabilirler, ancak yine de bir peri masalı hayal etmeden önce onları gösterme ve tanıma sorunu olacaktır.%20

Aslan ve Boğa İlişkisinde Değerler

Boğa ve Aslan, değerin kendisi hakkında farklı görüşlere sahiptir. Boğa finansal güvenliğe ve maddi güzelliğe değer verirken, Aslan her şeye parlak, cesaret ve birinin iç ateşine değer verir. Boğa burası ziyaret etmek için sıkıcı bir yer gibi göründüğü için Aslan'ın anlamak istemediği bir huzur vardır. Aslan barışa da değer verir, ancak onlar için barış, tüm ülkeler ve kıtalar arasındaki barış gibi farklı, çok daha eğlenceli bir yerde veya kamusal alanda gizlidir. Boğa için Aslan, poz veren ve hiç derinliği olmayan biri gibi görünebilir ve derinlik birincil değerlerinden biri olmasa da, yine de çok önemlidir. Özü olmayan insanlarda ilginç hiçbir şey bulamazlar ve Boğa'yı düşünen Aslan ve derin bir şey paylaşmaya nasıl açılmadıklarını da düşünmez.


%1

Aslan ve Boğa İlişkisinde Ortak Aktivite Uyumu

Paylaşılan aktiviteler ikisinin de bulması çok kolaydır. Ya uzanırlar, uyurlar, yemek yerler ve kucaklaşırlar ya da birbirlerinden ayrılırlar ve bir şeyler yaparlar. Boğa hareketsizdir ve dışarıdaki yağmur yağarken kanepelerinde vakit geçirmeyi sever ve şömine sesinden başka bir şey duymazlar. Aslan, doğaları tarafından yönlendirilir ve bir aslan günde 20 saat uyur. En vahşi aslanlar bile dişi aslanlarının yiyeceklerini servis etmesini bekler. Sorun, Boğa burcu romantik bir görüntü oluşturduğunda ve Aslan uykuya daldığında ortaya çıkacaktır, ancak bu yine de işe yarayabilecek bir senaryodur.


Dışarıdaki aktiviteleri, lüks restoranlara gittiklerinde ikisi için de eğlenceli olabilir. Bu, Aslan'ın görülebildiği ve en iyisini hak eden yiğit bir kişi olarak hareket ettiği yer, Boğa ise gerçekten iyi yemeklerin tadını çıkarabilir. Bunların dışında, muhtemelen paylaşacak çok fazla aktiviteleri olmayacak, ancak inatçı değillerse, çok zorlu ve fiziksel olmayan her şeyin tadını birlikte çıkarabilirler.


%40

Aslan ve Boğa Burcunun Uyum Özeti

Aslan ve Boğa'nın ilişkisi, Venüs ve Güneş tarafından yönetilen sıcak doğaları olmasa da agresif bir şekilde zorlayıcı olabilir. Her ikisi de tamamen farklı niteliklere sahip sabit kalitenin işaretleri olsalar da, ilişkilerine girmeden önce yeterince sabır toplarlarsa, arketip bir kız ve bir erkek çiftiniz olma şansları vardır. Erkeksi ve dişil ilkeleri dengede olduğunda, onları cinsel, entelektüel ve finansal koşullarını düzeltmek ve gerçekten birbirlerinden zevk almak için kullanabilirler.


%29

Burç Uyumu

Burcunuzu ve onun burcunu seçerek, birbirinizle olan ilişki, hayat ve arkadaşlık uyumunuzu hemen öğrenebilirsiniz.

Koç Burcu
Yengeç Burcu

Aslan Burcu Astrolojik Bilgiler

  • Aslan Burcu - kişisel özellikleri, karakteri, tarihler ve astrolojik burç bilgileri
  • Aslan Erkeği - Hakkında bilgiler ve içyüzünü anlama
  • Aslan Kadını - Hakkında bilgiler ve içyüzünü anlama
  • Aslan Uyumluluğu - aşk, ilişkiler ve yaşamdaki diğer astrolojik burçlat ile uyumluluğu.
  • Aslan Tarihi - tarihi ve arkasındaki hikayeler
  • Aslan Sembolü - fotoğrafları ve yönetici gezegeni hakkında yorumlar.

Astroloji Hakkında

Astroloji hem sanat hem de bilim olarak kabul edilir. Astroloji sanattır çünkü farklı yönleri bir araya getirmek ve bireyin karakter özellikleri hakkında bir fikir oluşturmak için yoruma ihtiyaç vardır. Bununla birlikte, astrolojinin matematiksel kısmı da bir bilim olarak kabul edilir çünkü astronomi ve matematik anlayışını gerektirir.

Sixtus IV, bir burç çizen ve yorumlayan ilk Katolik papaydı, Leo X ve Paul III tavsiye için her zaman astrologlara güvenirken, II. Julius astrolojik olarak taç giyme tarihini seçti.